🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل ریپل «گمان‌زنی غیرمسئولانه» درباره هک را محکوم کرد

فهرست

  • گزارش های متناقض و تاثیر بازار
  • بزرگترین هک سال ۲۰۲۴

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل با استفاده از X نشانی آنچه او در رابطه با امنیت کیف پول‌های مدیریت شده توسط ریپل، «گمان‌زنی و گزارش غیرمسئولانه» می‌نامد.

در بیانیه ای قطعی، Garlinghouse تصریح کرد: “هیچ کیف پولی که توسط Ripple اداره می شود به خطر نیفتاده است.

این پاسخ پس از تایید کریس لارسن، یکی از بنیانگذاران ریپل، رخنه امنیتی مربوط به حساب های شخصی XRP خود را تایید کرد. لارسن تاکید کرد که این حادثه مجزا بوده و بر کیف پول های ریپل تاثیری نداشته است، زیرا او مطمئن است که امن باقی خواهد ماند.

گزارش های متناقض و تاثیر بازار

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، لارسن یک نقض امنیتی شامل دسترسی غیرمجاز به چندین حساب شخصی XRP را تایید کرد.

این امر پس از آن صورت گرفت که محقق مستقل ارزهای دیجیتال ZachXBT گزارش داد که تقریباً ۱۱۲.۵ میلیون دلار XRP به سرقت رفته است.

به دنبال این اتفاقات، قیمت معاملات XRP کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. یادداشتی از جامعه در پلتفرم اجتماعی X در تلاش برای کاهش اطلاعات نادرست منتشر شده است. در این پیام توضیح داده شده بود که زیرساخت های ریپل به خطر نیفتاده است و این نقض امنیتی فقط شامل دارایی های شخصی لارسن می شود.

با این حال، ZachXBT اشاره کرد که محققان بلاک XRP حساب توقیف شده لارسن را به اشتباه به عنوان متعلق به ریپل نسبت دادند. او همچنین خاطرنشان کرد که نقش لارسن به عنوان یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی ریپل در یادداشت انجمن نادیده گرفته شده است.

بزرگترین هک سال ۲۰۲۴

این هک منجر به بزرگترین سرقت رمزارز سال تا کنون شد. به گفته چندین شرکت امنیتی کریپتو، سال گذشته، جهان کریپتو شاهد سرقت نزدیک به ۲ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال از طریق هک‌های مختلف بود.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا