🚨 اخبار ارز دیجیتال

درخواست ریپل برای مجوز کریپتو در بریتانیا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ریپل پس از کسب یک پیروزی جزئی در برابر SEC ایالات متحده، برای ثبت نام به عنوان یک شرکت ارز دیجیتال در اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) درخواست داد.

سخنگوی این شرکت به کوین تلگراف گفت که ریپل اخیراً برای ثبت نام به عنوان یک شرکت ارز دیجیتال نزد اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) درخواست داده است. این شرکت همچنین به دنبال کسب مجوز پرداخت در ایرلند به عنوان بخشی از سرمایه گذاری بزرگتر در منطقه ایرلند است.

ثبت نام پس از آن انجام شد که ریپل تا حدی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد طبقه بندی توکن XRP (XRP) خود به عنوان یک اوراق بهادار برنده شد. این تصمیم به‌عنوان یک پیروزی برای ریپل و جامعه گسترده‌تر ارزهای دیجیتال تلقی می‌شد، به طوری که توکن XRP هنگامی که به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته می‌شود، به عنوان یک امنیت در نظر گرفته می‌شود، اما نه به سرمایه‌گذاران خرد. این شکایت هنوز توسط SEC در حال تجدید نظر است.

در میان مجموعه‌ای از اقدامات اجرایی SEC در ایالات متحده، شرکت‌های ارزهای دیجیتال بیشتر به دنبال شفافیت مقرراتی و محیط تجاری حمایت‌کننده به بریتانیا هستند.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz (A16z) اخیراً اعلام کرد که اولین دفتر جدید خود را در خارج از ایالات متحده پس از “ماه ها گفتگوی سازنده” با سیاست گذاران و FCA افتتاح خواهد کرد و از “محیط تجاری قابل پیش بینی” به عنوان دلیل اصلی برای گسترش بین المللی خود نام برد.

چندین لایحه با هدف ایجاد یک محیط نظارتی برای ارزهای دیجیتال در بریتانیا در پارلمان بریتانیا ارائه شده است. در ماه ژوئن، لایحه‌ای با تایید پادشاه چارلز امضا شد تا ارزهای رمزنگاری شده را تحت همان قوانینی که در مورد دارایی‌های سنتی اعمال می‌شود، معرفی کند. قانون جدید به خزانه‌داری، اداره رفتار مالی (FCA)، بانک انگلستان و تنظیم‌کننده‌های سیستم پرداخت اختیاراتی می‌دهد تا مقرراتی را در مورد کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال معرفی و اجرا کنند.

در یکی دیگر از تحولات اخیر، سناتورها پیش نویس قانونی را با هدف گسترش توانایی آژانس برای هدف قرار دادن ارزهای دیجیتال مورد استفاده برای مقاصد غیرقانونی مورد بحث قرار دادند. این لایحه شامل مقرراتی است که به مقامات انعطاف بیشتری در مصادره و بازیابی دارایی های رمزنگاری شده می دهد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا