اخبار ارز دیجیتال

Revolut از نحوه برخورد فین‌تک‌ها با ممیزی پرچم‌های قرمز راضی نیست: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنا بر گزارش‌ها، Revolut در ماه مارس بیانیه‌ای عمومی صادر کرد و وکیلی را برای اثبات “گزارش نادرست” نظر حسابرسی BDO استخدام کرد.

گزارش شده است که Revolut فین‌تک دوستدار رمزنگاری دارای برخی مشکلات مربوط به گزارش سالانه اخیراً منتشر شده تا دسامبر ۲۰۲۱ است.

Revolut، یک نئوبانک بریتانیایی-لیتوانیایی که به مشتریان امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را می دهد، اولین سود سالانه خود را در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۳ گزارش کرده است. این به طور قابل توجهی از ۲۲۰ میلیون پوند (۲۶۶ میلیون دلار) در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

گزارش مالی توسط حسابرسان مستقل BDO، یک شبکه حسابداری جهانی، بررسی شده است، که دریافتند صورت‌های مالی Revolut “دیدگاهی بی‌طرفانه از وضعیت گروه و شرکت مادر” در ۳۱ دسامبر ارائه می‌کند. حسابرس دریافت که این گزارش “به جز اثرات احتمالی مواردی که در مبنای بخش “نظر واجد شرایط” این گزارش توضیح داده شده است، صحیح است.

در بخش نظر خود، BDO استدلال کرد که شرکت‌های حسابداری قادر به کسب اطلاعات کافی در مورد “کامل بودن و انباشت درآمدهای معین” برای سال ۲۰۲۱ نیستند، و اظهار داشت:

ما به این نتیجه رسیده‌ایم که در مواردی که اطلاعات دیگر به سود یا مانده‌های مرتبط اشاره می‌کند، ممکن است به همین دلایل تحریف بااهمیت باشد.»

گزارش شده است که Revolut در پاسخ به اظهارات BDO برای اعتبار گزارش سالانه خود استدلال می کند. فایننشال تایمز در ۳۰ مارس گزارش داد که Revolut در ماه مارس بیانیه ای عمومی صادر کرد و وکیلی را برای اثبات نظر حسابرسی BDO استخدام کرد که “گزارش نادرست” است. این شرکت ادعا کرد که درآمد ۷۶۹ میلیون دلاری «به طور مستقل تأیید شده است» و «مشکلی نیست».

مربوط: “Crypto FUD” – صنعت خشمگین است زیرا گزارش کاخ سفید Crypto را سرزنش می کند

برخی از اعضای هیئت مدیره گفته اند که این یک “واکنش بیش از حد” بوده است و به گفته منابع مورد استناد FT، معنی نظر BDO را درک نکرده اند. به نظر می رسد بیانیه عمومی توسط FT حذف شده است.

یکی از منابع گفت این بیانیه “احتمالا توسط افرادی نوشته شده است که به طور کامل تفاوت های ظریف نظر حسابرسی را درک نمی کنند.” به گفته منبع دیگری، این شامل «عدم دقت» نیز می شود. منابع همچنین ادعا کردند که درآمد واقعی Revolut ممکن است بیشتر یا کمتر از آنچه در گزارش ذکر شده است باشد، زیرا ممکن است برخی از تراکنش‌ها وجود نداشته باشند.

Revolute از اظهار نظر برای Cointelegraph خودداری کرد. این شرکت همچنین به درخواست Cointelegraph برای به اشتراک گذاشتن بیانیه ای در بخش نظرات BDO پاسخ نداد، زیرا به نظر می رسد حذف شده است.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات بیشتر در مورد مالیات رمزنگاری شده

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا