🚨 اخبار ارز دیجیتال

مقامات می گویند تجارت خرده فروشی استیبل کوین ها هنوز در هنگ کنگ مجاز نیست

هنگ‌کنگ به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش اجازه تجارت در استیبل‌کوین‌ها را نخواهد داد تا زمانی که به‌طور رسمی قانون‌گذاری شوند، که انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۴ انجام شود.

اگرچه هنگ کنگ در حال پیشرفت در معرفی تجارت کریپتو برای سرمایه گذاران خرد است، مقامات محلی تاکید کردند که تجارت استیبل کوین خرده فروشی هنوز مجاز نیست.

به گفته کریستین هوی، وزیر خدمات مالی و خزانه داری هنگ کنگ، هنگ کنگ مقرراتی را برای استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) و USD Coin (USDC) تصویب نکرده است، به این معنی که سرمایه گذاران خرد نمی توانند در این دارایی ها سرمایه گذاری کنند. تجارت مجاز نیست.

طبق گزارشی از خبرگزاری محلی مینگ پائو، این مقام رسمی این اظهارات را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال هنگ کنگ در جلسه کمیته سرمایه گذاری آنلاین در ۶ اکتبر بیان کرد.

او گفت که ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال می گویند که آنها به طور گسترده از استیبل کوین هایی مانند USDT به عنوان دارایی های معاملاتی اولیه استفاده می کنند، زیرا ارزش آنها به گونه ای طراحی شده است که با متصل شدن به دارایی هایی مانند دلار آمریکا یا طلا، پایدار باشد. با این حال، وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد که برخی از استیبل کوین‌ها در گذشته با مشکلات شدید نوسانی مواجه شده‌اند یا حتی سقوط کرده‌اند و مدیریت ذخیره استیبل کوین، حق سرمایه‌گذاران را برای بازخرید ارز فیات خود محدود کرده است.

با توجه به این خطرات، طبق گزارش ها، Hui اعلام کرد که تا زمانی که هنگ کنگ به طور رسمی استیبل کوین ها را تنظیم نکند، تجارت خرده فروشی استیبل کوین مجاز نخواهد بود.

آقای هوی همچنین اشاره کرد که صرافی کریپتو محلی JPEX که تعطیل شده بود و گفته می‌شد خدمات خود را در منطقه بدون مجوز تبلیغ می‌کرد، درگیر یک پرونده کلاهبرداری بزرگ بود که این امر نشان‌دهنده نیاز به نظارت بیشتر بر آن است. بازارهای ارز

کوین تلگراف با کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ تماس گرفت تا در مورد قوانین تجارت استیبل کوین این کشور سوال کند. این مقاله با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید از رگولاتورها به روز می شود.

مطالب مرتبط: پلیس هنگ کنگ ۱۱ میلیون دلار دارایی را در پرونده JPEX بازیابی می کند: گزارش

JPEX برخی از خدمات خود را از اواسط سپتامبر ۲۰۲۳ به دلیل بحران نقدینگی ناشی از “رفتار ناعادلانه” برخی موسسات مالی در هنگ کنگ به حالت تعلیق درآورده است. JPEX به سرعت به مرکز یک رسوایی بزرگ در صنعت تبدیل شد و مقامات هنگ کنگ پس از دریافت بیش از ۲۰۰۰ شکایت از کاربران JPEX که تقریباً ۱۸۰ میلیون دلار ضرر داشته اند، تحقیقاتی را آغاز کردند.

شکایت JPEX هفته‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که تنظیم‌کننده‌های هنگ‌کنگ رسماً به سرمایه‌گذاران خرد اجازه داد تا ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین (BTC) را در اوایل آگوست ۲۰۲۳ معامله کنند. اداره پولی هنگ کنگ قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ دستورالعمل های نظارتی را برای بازار استیبل کوین معرفی کند.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد.

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا