اخبار ارز دیجیتال

Pick n Pay Giant Retail بیت کوین را در ۱۶۲۸ فروشگاه آفریقای جنوبی می پذیرد

خرده فروش مواد غذایی Pick n Pay پس از یک مرحله آزمایشی آزمایشی سه ماهه، پوشش بیت کوین را به تمام فروشگاه های خود در کشور گسترش می دهد.

خرده فروش مواد غذایی آفریقای جنوبی Pick n Pay در حال گسترش پوشش بیت کوین (BTC) به تمام ۱۶۲۸ فروشگاه در سراسر کشور پس از یک مرحله آزمایشی آزمایشی سه ماهه در ۳۹ مکان است.

به عنوان بخشی از عرضه در سراسر کشور، مشتریان فروشگاه می توانند با استفاده از ارز دیجیتال از طریق یک برنامه گوشی هوشمند یا با اسکن یک کد QR برای پذیرش نرخ تبدیل راند آفریقای جنوبی در هنگام پرداخت، هزینه کالاها را پرداخت کنند.

برای پرداخت با بیت کوین، به کیف پول لایتنینگ بیت کوین و برنامه اسکنر CryptoQR CryptoConvert که به کیف پول لایتنینگ بیت کوین شما مرتبط است نیاز دارید. فرآیند پرداخت نیاز به اسکن کد QR مورد از طریق برنامه CryptoQR، سپس رفتن به کیف پول لایتنینگ برای بررسی نرخ و تکمیل تراکنش دارد.

مرتبط: منظره رمزنگاری آفریقای جنوبی برای رشد TradFi پس از حکم FSCA آماده می شود

یکی از کاربران توییتر تجربه خود را از استفاده از بیت کوین برای پرداخت هزینه مواد غذایی در فروشگاه Pick n Pay به اشتراک گذاشت.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که تنظیم کننده مالی کشور، اداره رفتار بخش مالی (FSCA)، قانون مشاوره مالی را در اکتبر ۲۰۲۲ اصلاح کرد تا دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان ابزار مالی طبقه بندی کند، و رمزارزها را برای اولین بار در آفریقای جنوبی تحت نظارت قرار داد. مجوز خدمات مالی ارائه دهنده ای که دارایی های کریپتو را هم در داخل و هم در سطح بین المللی ارائه می کند.

این زنجیره خرده‌فروشی پس از سال‌ها اجرای آزمایشی این سرویس در فروشگاه‌های منتخب، برنامه‌های خود را برای اجرای پرداخت‌های ارز دیجیتال در سراسر کشور در نوامبر ۲۰۲۲ فاش کرده است. اولین آزمایش ارز دیجیتال آن در سال ۲۰۱۷ انجام شد، زمانی که این شرکت شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت در کیپ تاون کرد، اما هزینه‌های تراکنش و تأخیر این فرآیند را مختل کرد.

در طول برنامه آزمایشی، Pick n Pay با Electrum و CryptoConvert همکاری کرد تا مشتریان را قادر سازد از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین پرداخت کنند، لایه دومی که به بلاک چین اضافه شده است که تراکنش های خارج از زنجیره را امکان پذیر می کند.

در میان کشورهای آفریقایی، به نظر می رسد آفریقای جنوبی پیشرفت قابل توجهی در پذیرش ارزهای دیجیتال داشته است. بر اساس شاخص پذیرش جهانی کریپتو در سال ۲۰۲۲، آفریقای جنوبی رتبه ۳۰ را در جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال دارد. تخمین زده می شود که حدود ۱۰ تا ۱۳ درصد از جمعیت آفریقای جنوبی دارایی های رمزنگاری شده دارند.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا