🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر صندوق بین‌المللی پول: CBDC خرده‌فروشی پیامدهای ناشناخته‌ای برای سیستم مالی دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از سوی دیگر، کریستالینا جورجیوا از صندوق بین المللی پول گفت که یک CBDC عمده فروشی “جای کمی برای شگفتی های ناخواسته دارد”.

مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF) استدلال کرده است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (CBDCs) بی شماری از «عواقب غیرقابل پیش بینی» خواهند داشت.

کریستالینا گیوریوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول، در مصاحبه‌ای در اول ماه مه در کنفرانس جهانی ۲۰۲۳ موسسه Milken، در مورد CBDC‌های خرده‌فروشی احتیاط کرد.

جورجیوا توضیح داد که صندوق بین المللی پول معتقد است که CBDC های خرده فروشی نسبت به CBDC های عمده فروشی فضای بیشتری برای خطا دارند.

“ما معتقدیم که یک CBDC عمده فروشی را می توان با فضای کمی برای شگفتی های ناخواسته معرفی کرد، اما یک CBDC خرده فروشی سیستم مالی را کاملا متحول می کند و من مطمئن نیستم که عواقب آن چه خواهد بود.”

CBDC خرده‌فروشی یک ارز رمزنگاری با پشتوانه دولتی است که توسط بانک مرکزی برای استفاده مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها صادر می‌شود.

CBDC های عمده فروشی به طور مشابه توسط بانک های مرکزی صادر می شوند، اما به گونه ای طراحی شده اند که به مؤسسات مالی اجازه دهند ذخایر خود را نزد بانک مرکزی سپرده گذاری کنند.

جورجیوا گفت که صندوق بین‌المللی پول با حدود ۵۰ کشور کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بهترین شیوه‌ها اتخاذ می‌شوند، که او انتظار دارد در آینده تأثیر زیادی بر بانک‌ها و اقتصاد بگذارد.

یکی از مقامات صندوق بین المللی پول گفت: “ما با کشورها درگیر هستیم و در حال حاضر با حدود ۵۰ کشور در این زمینه کار می کنیم.”

“ما شاهد تحول بسیار مهمی با CBDC خواهیم بود.”

مربوط: صندوق بین المللی پول طراحی CBDC را در زمینه بانکداری اسلامی بررسی می کند، برخی از خطرات را در حال افزایش می یابد

جورجیوا نتیجه گرفت که “حتی ایالات متحده” در حال حاضر روی توسعه CBDC کار می کند و “آینده” CBDC اکنون اینجاست.

“حتی ایالات متحده که برای مدت طولانی موضوع مورد توجه کمی بوده است، اکنون به دلایل خوبی درگیر است. آینده فرا رسیده است.”

صندوق بین المللی پول در ۱۲ آوریل اعلام کرد که کتاب راهنمای CBDC را برای کمک به بانک های مرکزی در طراحی و اجرای CBDC منتشر خواهد کرد. مؤسسه مالی سازمان ملل متحد گفت که این تصمیم به دنبال سطح “بی سابقه” علاقه کشورهای سراسر جهان گرفته شده است.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا