اخبار ارز دیجیتال

محققان از دانش صفر برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی Stablecoin و AML استفاده می‌کنند

سازمانی به رهبری fintech etonec آلمانی سیستمی را طراحی کرده است که از zk-SNARK برای ارائه تراکنش های غیرقابل ردیابی در محدوده های نظارتی استفاده می کند.

محققان Etnec، یک فین‌تک پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین آلمانی، و سایر سازمان‌ها استفاده از شواهد دانش صفر را برای اطمینان از انطباق مقررات و حفظ حریم خصوصی برای استیبل کوین‌ها پیشنهاد کرده‌اند. آنها طرحی ایجاد کردند که به استیبل کوین های مبتنی بر فیات اجازه می دهد تا مانند پول نقد در محدوده مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی محقق تعدادی محدودیت مانند محدودیت تراکنش، محدودیت موجودی، محدودیت گردش مالی و غیره و به ویژه از طریق استفاده از شواهد دانش صفر، مبارزه با پولشویی (AML) و تامین مالی مبارزه با تروریسم (CFT) را امکان پذیر می کند. سازگاری فعال است. zk-SNARK (برهان موجز غیر تعاملی دانش صفر). تراکنش‌ها زمانی که از یک حد از پیش تعیین شده پایین بیایند، برای اشخاص ثالث قابل مشاهده نیستند.

محققان گزارش می دهند:

در اصل، هدف ما ایجاد یک استیبل کوین است که ضمانت‌های حفظ حریم خصوصی مشابه کوین Zcash و میکسر Tornado Cash را ارائه می‌کند، اما با چالش‌های نظارتی در مورد پولشویی و تامین مالی تروریسم وجود ندارد.

در این مدل مبتنی بر حساب، کاربران ZKP خود را ایجاد می‌کنند (هیچ اختصاری تعریف نشده است، اما احتمالاً یک پروتکل با دانش صفر است) و از شناسه دیجیتالی منحصر به فرد خود برای ارسال مدرک اثبات وجوه به زنجیره بلوکی استفاده می‌کنند، جایی که یک اعتبارسنجی ZKP را تأیید و اضافه می‌کند. معاملات به دفتر کل. هویت ممکن است توسط دولت ها یا اشخاص ثالث ایجاد شود.

مطالب مرتبط: Into the Storm: The Dark World of Cryptocurrency Mixers

ایجاد تعادل در حریم خصوصی دیجیتال و انطباق AML/CFT موضوعی است که در حال حاضر در ایالات متحده و اتحادیه اروپا مورد بحث است. محققان می گویند سیستم آنها می تواند پس از تکمیل به سیستم شناسایی الکترونیکی eIDAS اروپایی متصل شود.

علاوه بر etonec، یکی دیگر از شرکت کنندگان در این مطالعه، بنیاد Mina مستقر در سانفرانسیسکو، اپراتور پروتکل Mina بود. بانک Hauck Aufhäuser Lampe آلمان و مرکز بین رشته ای امنیت، قابلیت اطمینان و اعتماد در دانشگاه لوکزامبورگ. مینا ادعا می کند که “سبک ترین بلاک چین جهان” است و به دلیل مصرف اطلاعات خارجی بدون اوراکل قابل توجه است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا