اخبار ارز دیجیتال

محققان پرداخت های دیجیتال کوانتومی “بی قید و شرط” را نشان می دهند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این تحقیق حاکی از یک پیشرفت بالقوه در ارتباطات کوانتومی است و به طور بالقوه آغاز عصر فین تک کوانتومی است.

رویای یک سیستم پرداخت دیجیتال کاملا امن، غیرقابل هک و کاملا خصوصی به لطف تحقیقات جدید دانشگاه وین می تواند به زودی به واقعیت تبدیل شود.

در مقاله ای با عنوان “نمایش پرداخت های دیجیتال کوانتومی” منتشر شده در 4 ژوئیه، تیمی از محققان مرکز علوم و فناوری کوانتومی وین اولین تراکنش دیجیتال “بی قید و شرط” مبتنی بر مکانیک کوانتومی را نشان دادند. من نشان دادم که چه چیزی می تواند یک سیستم باشد. .

برای رسیدن به این هدف، محققان از جفت فوتون های درهم تنیده کوانتومی برای رمزگذاری تراکنش های پرداخت استفاده کردند. از طریق این درهم تنیدگی، که در آن تغییر حالت مشخص شده توسط یک فوتون به طور دقیق در فوتون دیگر، حتی در فواصل دور، منعکس می شود، محققان معتقدند که هر تلاشی برای اصلاح یک تراکنش از ویژگی های خود مکانیک کوانتومی است. من توانستم اطمینان حاصل کنم که توسط مسدود شده است

بر اساس مقاله محقق:

ما نشان می‌دهیم که چگونه نور کوانتومی می‌تواند با ایجاد رمزنگاری کوانتومی که ذاتاً غیرقابل جعل است، پرداخت‌های دیجیتالی روزمره را ایمن کند.»

یکی از مفیدترین ویژگی های درهم تنیدگی کوانتومی این واقعیت است که تا زمانی که جسم درهم تنیده را اندازه نگیرید، نمی دانید در چه وضعیتی است.

یک راه ساده برای درک مکانیک کوانتومی و اندازه‌گیری این است که تصور کنید قبل از اینکه شما یا شخص دیگری ببینید یک سکه در کدام سمت فرود آمده است، سکه را برگردانید و آن را بگیرید و با دست خود بپوشانید. تا زمانی که دست خود را بردارید، شانس یکسانی برای سر یا دم وجود دارد. پس از اندازه گیری، عدم قطعیت حل شده و مقدار اندازه گیری شده به دست می آید.

دانشمندان می توانند با استفاده از اجسام درهم تنیده مانند فوتون ها از این موضوع برای اطمینان از برابری و انتقال اطلاعاتی که قابل تغییر یا رهگیری نیستند، بهره برداری کنند.

مطالب مرتبط: تاریخچه محاسبات: از چرتکه تا کامپیوترهای کوانتومی

در آنجا، محققان از یک فرآیند لیزری برای تولید فوتون های درهم تنیده و رمزگذاری آنها با اطلاعات تراکنش استفاده کردند. سپس فوتون‌ها از طریق کابل‌های فیبر نوری به طول بیش از 400 متر برای انجام موفقیت‌آمیز تراکنش‌های پرداخت دیجیتال بین طرفین در ساختمان‌های مختلف ارسال شدند.

اگر یک طرف مخرب اقدام به حمله خصمانه به چنین تراکنشی کند، حالت کوانتومی فوتون پس از اندازه‌گیری سقوط می‌کند و سیستم یک جفت فوتون درهم‌تنیده جدید با یک متن رمزی غیرقابل جعل جدید تولید می‌کند.

این می تواند پیشرفتی در ارتباطات کوانتومی برای پرداخت های دیجیتال باشد، اما با یک هشدار کوچک. در حال حاضر، محققان می گویند که انجام یک پرداخت دیجیتال ساده با استفاده از این روش «ده ها دقیقه» طول می کشد.

با این حال، این محدودیت ممکن است فقط موقتی باشد. محققان بر این باورند که این یک توقف اجباری توسط قوانین فیزیک نیست، بلکه صرفاً یک محدودیت فنی جزئی است که می‌تواند با فوتون‌های با شدت بالاتر برطرف شود.

نویسندگان می نویسند: «در واقع، منبع درخشان تری از جفت فوتون های درهم تنیده نشان داده شده است که می تواند زمان انتقال توکن های کوانتومی را به کمتر از یک ثانیه کاهش دهد.

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا