اخبار ارز دیجیتال

گزارش دلیل مخالفت سهامداران با CBDC را تشریح می کند

انجمن بانکداران آمریکا تاکید کرد که CBDC صادر شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده فاقد یک “مورد استفاده قانع کننده” است.

برخی از کشورها، مانند نیجریه، فعالانه برای استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) فشار می آورند، اما گزارش جدید نشان می دهد که چرا بسیاری از سهامداران خصوصی با ایده CBDC مخالف هستند.

این گزارش با عنوان “وضعیت CBDC در سال ۲۰۲۲” که توسط شرکت بینش بلاک چین Blockdata منتشر شده است، به مهم ترین تحولات CBDC در سال گذشته می پردازد. ما همچنین برخی از دلایل اصلی مخالفت برخی شرکت های خصوصی با CBDC را شناسایی کردیم.

این گزارش با استناد به موضع ناشر استیبل کوین Circle در مورد CBDCها، تاکید کرد که شاید بهتر باشد صدور ارز دیجیتال را به بخش خصوصی واگذار کنیم و آن را به نوآوری با تایید مقررات واگذار کنیم. علاوه بر این، موضع انجمن بانکداری آمریکا (ABA) در مورد CBDC نیز در این گزارش ذکر شده است. به گفته ABA، CBDC صادر شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده هیچ “مورد استفاده قانع کننده ای” ندارد و می تواند سیستم بانکی را دوباره سیم کشی کند.

علاوه بر این، ABA تاکید کرد که اگر فدرال رزرو CBDC صادر کند، یک تغییر اساسی و اساسی در مسئولیت های فدرال رزرو رخ خواهد داد و خواستار آن شد که صدور ارز دیجیتال به بخش خصوصی واگذار شود.

جدای از این موارد، این گزارش همچنین سایر نگرانی‌های ذینفعان خصوصی را تشریح می‌کند. بر اساس این گزارش، ذینفعان همچنین نگران ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی، قابلیت همکاری، مقیاس پذیری، معماری فنی و تعادل بین طراحی و سیاست بانک مرکزی هستند.

مربوط: بانک مرکزی اروپا بیت کوین را منفجر کرد – واکنش جامعه

در همین حال، دولت اندونزی اخیراً اعلام کرد بانک مرکزی این کشور قصد دارد CBDC خود را به عنوان تنها ارز قانونی در این کشور تبدیل کند. پری وارجییو، رئیس بانک اندونزی، در سخنرانی در نشست سالانه بانک مرکزی، پیشرفت‌های جدید در پروژه روپیه دیجیتال را برجسته کرد و گفت که این پروژه با CBDCهای دیگر کشورها یکپارچه خواهد شد.

در ۵ دسامبر، پاکستان قانون جدیدی را برای تسریع در عرضه CBDCها وضع کرد. بانک ملی پاکستان با همکاری بانک جهانی قانون موسسات پول الکترونیکی را امضا کرده است. این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ CBDC خود را راه اندازی کند.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا