🚨 اخبار ارز دیجیتال

پاتریک مک‌هنری دوستدار رمزنگاری به عنوان رئیس موقت مجلس نمایندگان منصوب شد

هشت جمهوری خواه علیه مک کارتی، نماینده جمهوری خواه، رای دادند و این اولین بار در تاریخ ایالات متحده است که یک رئیس مجلس نمایندگان توسط کنگره برکنار می شود.

پاتریک مک‌هنری، یکی از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده و یک عضو دوستدار رمزنگاری، پس از برکناری کوین مک کارتی، رئیس برجسته مجلس نمایندگان، به عنوان رئیس موقت مجلس نمایندگان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برکناری مک کارتی نتیجه رای ۲۱۶ موافق در مقابل ۲۱۰ رای کنگره بود که از مجموع ۲۱۶ رای، ۸ رای از سوی دیگر جمهوریخواهان وی به دست آمد و این اولین رئیس مجلس نمایندگان است که در تاریخ ایالات متحده از سمت خود برکنار می شود.

این رای گیری به دلیل پیشنهاد یکی از مخالفان سیاسی مک کارتی، مت گاتز، انجام شد که چندین وعده متناقض را که مک کارتی داده بود زیر سوال برد.

اگرچه موقتی است، اما انتصاب مک‌هنری می‌تواند به عنوان یک پیروزی کوچک برای بخش دارایی دیجیتال تلقی شود. رئیس دستور کار قانونگذاری مجلس را تعیین می کند، وظایف کمیته را کنترل می کند، و لوایح خاصی را برای بحث و رای گیری در صحن برنامه ریزی می کند.

رئیس مجلس نمایندگان پس از رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور تأثیرگذارترین سمت در دولت ایالات متحده محسوب می شود.

در همین حال، مک‌هنری به عنوان یکی از بزرگ‌ترین چالش‌کنندگان رویکرد اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تنظیم بخش کریپتو دیده می‌شود.

مک‌هنری همچنین هفته گذشته در شهادت‌های کنگره، گری جنسلر، رئیس SEC را مورد انتقاد قرار داد و گفت که او تلاش می‌کند «اکوسیستم دارایی دیجیتال را خفه کند». آقای مک‌هنری همچنین آقای جنسلر را متهم کرد که از شفاف‌سازی با کنگره در مورد رابطه SEC با FTX و مدیر عامل سابق آن سام بنکمن فرید خودداری می‌کند.

آقای مک‌هنری همچنین پیش‌نویس بحث «پیشنهاد ساختار بازار دارایی دیجیتال» را در اول ژوئن منتشر کرد. هدف این پیشنهاد ارائه وضوح، بستن شکاف‌های نظارتی و تقویت نوآوری در فضای ارزهای دیجیتال است و این مقاله توسط برخی از رهبران صنعت مورد تحسین قرار گرفت.

مربوط: نماینده پاتریک مک‌هنری کاخ سفید را به عدم فوریت در مذاکره لایحه استیبل کوین متهم کرد.

با این حال، بر اساس گزارش بلومبرگ، دوران تصدی مک هنری به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ممکن است کوتاه مدت باشد و رای گیری رسمی برای رئیس جدید مجلس برای ۱۱ اکتبر برنامه ریزی شده است.

بر اساس گزارشی از رویترز، حدس زده می‌شود که علاوه بر مک‌هنری، تام ایمر، نماینده حامی ارزهای دیجیتال یا حتی دونالد ترامپ، جای مک کارتی را بگیرد.

در همین حال، مک کارتی قبلا تایید کرده بود که دیگر برای ریاست مجلس نامزد نخواهد شد.

مجله: نظر: حداکثر گرایی رمزارز جمهوری خواه تقریباً به بدی «ارتش ضد رمزارز» دموکرات است.


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا