اخبار ارز دیجیتال

جریمه سناتور کاتورن به دلیل نقض اخلاقیات در رابطه با تبلیغ توکن Let’s Go Brandon

کمیته اخلاق نتوانست موافقت کند که آیا نماینده سعی کرده از ترفیع خود سود ببرد، اما با این وجود او به دلیل عدم اعلام “هدیه” نشانه جریمه شد.

مدیسون کاثورن، نماینده خروجی کنگره آمریکا به دلیل تبلیغ یک ارز دیجیتال که در آن سرمایه‌گذاری خصوصی داشت، توسط کمیته اخلاق مجلس نمایندگان آمریکا بیش از 15000 دلار جریمه شد.

پس از یک تحقیق هفت ماهه توسط کمیسیون، گزارشی که در 6 دسامبر منتشر شد نشان داد که Cawthorn قوانین تضاد منافع را با “تبلیغ نادرست ارز دیجیتالی که در آن منافع مالی داشته است” نقض کرده است.

نظرات تبلیغاتی “مستقیم و صریح” Cawthorn در رسانه های اجتماعی به دنبال خرید خصوصی 150000 دلار توکن توسط نمایندگان در دسامبر 2021 صورت گرفت.

پس از اینکه Cawthorn خرید حدود 180 میلیارد دلاری را تضمین کرد، توکن مبتنی بر اتریوم خود Let’s Go Brandon (LETSGO) را تبلیغ کرد. توکن LETSGO “با شرایط مطلوب تر از شرایطی که در دسترس عموم است” در دسترس خواهد بود.

مبلغ 150000 دلار Cawthorn که به یک فرد ناشناس درگیر در توکن پرداخت شد، 180 میلیارد LETSGO دریافت کرد که در آن زمان با قیمت متوسط ​​​​حدود 164200 دلار معامله می شد. Cawthorn حتی کارمزد تراکنش را پرداخت نمی کند.

تفاوت 14237 دلاری بین مبلغ پرداختی Cawthorn و میانگین ارزش در زمان دریافت توکن ها توسط کمیسیون یک “هدیه” در نظر گرفته شد و Cawthorn را ملزم به بازپرداخت مبلغ “به یک موسسه خیریه مناسب” کرد.

پس از خرید توکن‌ها در 21 دسامبر 2021، Cawthorn تقریباً تمام توکن‌ها را در سه قسط فروخت و تا اواخر ژانویه 2022 نزدیک به 7500 دلار از دست داد.

کمیته دریافت که Cawthorn از اطلاعات غیر عمومی برای زمان بندی تراکنش استفاده کرد زیرا “هیچ اتفاق نظری در مورد اینکه آیا Cawthorn قصد داشت شخصاً از فعالیت های تبلیغاتی خود سود ببرد.” من “شواهد کافی” را پیدا نکردم.

در این گزارش آمده است: «کاثورن همچنین نتوانست گزارشی به‌موقع به مجلس مبنی بر افشای تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال ارائه کند. با این حال، در این گزارش آمده است، چون الزامات افشای ارزهای مجازی «نسبتاً جدید است»، کمیسیون «هیچ چیزی نمی‌داند» که Cawthorn نتوانسته آن را فاش کند زیرا «اطلاعات نادرستی در مورد الزامات دریافت کرده است.» «عمدی» یا «عمدی» نبوده است .

نمایندگان بازنشسته باید یک گزارش تراکنش حاوی جزئیات خرید و فروش توکن ارسال کنند و هزینه تأخیر 1000 دلاری را همراه با کمک خیریه 14000 دلاری یا بیشتر بپردازند.

مربوط: ارزهای دیجیتال به زمین بازی برای کلاهبرداران تبدیل شده اند

طبق داده‌های Coingecko، Cawthorn فاش کرده است که هنوز مالک بیش از 15.3 میلیارد LETSGO به ارزش کمتر از 25.50 دلار است.

این نماینده کنگره در ژانویه 2023 پس از یک سال خدمت در منطقه یازدهم کنگره کارولینای شمالی از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا