اخبار ارز دیجیتال

در دنیای پس از همه گیری، کار از راه دور باعث تغییر به DAOs: مطالعه می شود

نظرسنجی ها از عموم مردم در ایالات متحده نشان می دهد که هزاره ها بیش از هر گروه سنی دیگری در DAO شرکت می کنند.

طبق یک نمونه نظرسنجی از آمریکایی‌های شاغل، میلنیال‌ها و کارگران ژن Z از پیوستن به سازمان‌های خودمختار توزیع‌شده (DAO) و کار از راه دور در دنیای پس از کووید-۱۹ حمایت می‌کنند.

بیش از ۱۱۰۰ آمریکایی در نظرسنجی که توسط بنیاد MetisDAO انجام شد شرکت کردند. این مطالعه به بررسی روند ترجیحات کار از راه دور و ظهور DAO ها در سال های اخیر می پردازد. ملاحظات کلیدی تأثیر کووید-۱۹ بر احساسات کارکنان و رشد DAO در حاکمیت شرکتی است.

با استناد به یک گزارش تحقیقاتی در مورد DAO که توسط انجمن دانشکده حقوق هاروارد در مورد حاکمیت شرکتی منتشر شده است، نتایج این مطالعه نشان می دهد که دارایی DAO از ۴۰۰ میلیون دلار به ۱۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

این در راستای افزایش تعداد شرکت کنندگان است که در مدت مشابه از ۱۳۰۰۰ به ۱.۶ میلیون نفر افزایش یافته است. در مقایسه با برخی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی، تعداد کارمندان DAO در جهان معادل ۱ آمازون، ۱۸ فیس بوک، ۷ مایکروسافت، یا ۱۱ گوگل است.

مطالب مرتبط: آیا شغل خود را رها می کنید و با DAO 300000 دلار کسب می کنید؟

تأثیر کووید-۱۹ یک عامل کلیدی در گزارش متیس در بررسی آمادگی کارگران برای فرصت‌های شغلی غیرمتمرکز است. به نظر می رسد تغییر سریع غیرمنتظره به کار از راه دور به دلیل همه گیری همه گیر، دانش و درک DAO ها و شرکت های مستقل توزیع شده (DACs) را به ویژه در میان هزاره ها و کارگران ژنرال Z افزایش داده است.

یک نکته کلیدی از این نتیجه این است که تقریباً ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که شرکت ها باید نحوه عملکرد خود را برای افزایش گزینه های کار از راه دور تطبیق دهند. هزاره‌هایی که در محیط‌های ترکیبی یا از راه دور کار می‌کردند، مثبت‌ترین پاسخ‌ها را در مورد اینکه چگونه DAC به کارکنان فرصت‌هایی برای کمک به اداره شرکت می‌دهد، ارائه کردند.

۴۷ درصد از پاسخ دهندگان نیز گفتند که آماده کار برای یک DAO یا DAC به عنوان یک پیمانکار هستند. این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که کارگران هزاره بیش از هر گروه سنی دیگری مایل به کار در DAO یا DAC هستند.

از سوی دیگر، پاسخ‌دهندگان ژنرال Z، DAOها را در مقایسه با پاسخ‌دهندگان در سایر گروه‌های سنی دقیق‌ترین تعریف کردند، با اکثریت شرکت‌کنندگان Gen Z، DAO را به‌عنوان «تغییر انقلابی در آینده کار» توصیف کردند.

MetisDAO با برجسته کردن تأثیر شرایط کاری طولانی مدت از راه دور که میل به یک محیط کاری غیرمتمرکز و مستقل تر را تحریک می کند، نتیجه گیری می کند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر پاسخ‌دهندگان همه چیزهایی را می‌خواهند که DAC ارائه دهد: فرصت‌های کاری از راه دور، استقلال از مدیریت، و نفوذ بر سازمان‌هایی که برای آنها کار می‌کنند.

نظرسنجی MetisDAO از یک نمونه ۱۱۱۲ پاسخگو از طریق SurveyMonkey در نوامبر ۲۰۲۲ به دست آمد. DAO بخشی از متیس است، یک راه حل جمع آوری لایه ۲ اتریوم.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا