اخبار ارز دیجیتال

کار از راه دور می تواند برای همیشه نیروی کار جهانی را دوباره تعریف کند

به نظر می رسد اتخاذ ساختار کار از راه دور برای اکثر شرکت های فناوری یک اولویت است، اما هنوز نگرانی هایی در مورد اثربخشی طولانی مدت آن وجود دارد.

از آنجایی که اقتصاد جهانی از ویرانی های ناشی از همه گیری کووید-۱۹ همچنان در حال تکان است، مجموعه ای از داده ها نشان می دهد که افراد بیشتری سبک زندگی مبتنی بر کار از راه دور را انتخاب می کنند. در این راستا، یک نمونه نظرسنجی از شهروندان شاغل ایالات متحده نشان می دهد که افراد هزاره و کارگران ژنرال Z به جای رفتن به دفتر، ترجیح می دهند در کارگران راه دور و سازمان های خودمختار توزیع شده (DAO) شرکت کنند.

به عنوان بخشی از این نظرسنجی، از بیش از ۱۱۰۰ شهروند ایالات متحده خواسته شد که ترجیحات خود را در مورد کار از راه دور و ظهور اخیر DAO ارائه کنند. با استفاده از مطالعه ای بر روی DAO که توسط دانشکده حقوق هاروارد منتشر شد، این مطالعه نشان داد که بودجه DAO تنها در سال ۲۰۲۱ از ۴۰۰ میلیون دلار به ۱۶ میلیارد دلار افزایش یافته است. این رشد خیره کننده ۳۹۰۰ درصدی همزمان با افزایش تعداد افراد شرکت کننده در DAO و سایر سرمایه گذاری های کار از راه دور، از ۱۳۰۰۰ به ۱.۶ میلیون نفر است.

به بیان ساده، ۷۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند که در آینده نزدیک، شرکت‌ها باید گزینه‌های کار از راه دور را به کاربران خود ارائه دهند، خواه این ایده را دوست داشته باشند یا نه. اکثر پاسخ دهندگان همه چیزهایی را می خواهند که DAC ارائه دهد. فرصت هایی برای کار از راه دور، استقلال از مدیریت و نفوذ بر سازمان هایی که برای آنها کار می کنند.

آیا کار از راه دور آینده است؟

برای درک بهتر اینکه چگونه کار از راه دور به تعریف مجدد بازار کار جهانی ادامه می‌دهد، کوین تلگراف از آدام سیمونز، مدیر ارشد استراتژی در RDX Works، توسعه‌دهنده اصلی بلاک چین عمومی غیرمتمرکز Radix دعوت می‌کند. به عقیده وی، روند انتخاب افراد برای دورکاری در کوتاه مدت ادامه خواهد یافت و افزود:

وب ۳ به عنوان یک صنعت نوظهور با کمبود نیروی انسانی مواجه است. در حال حاضر، تنها حدود ۲۰۰۰۰ توسعه دهنده در جهان وجود دارند که با فناوری Web3 کاملاً تجربه دارند و می توانند در سطح محصول کار کنند و ۲۷ میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان وجود دارد. جدا از اینکه یک مانع مهم است. برای نوآوری در این فضا، این بدان معناست که شرکت‌هایی که در صنایع کاملاً جدید پیشگام هستند، باید به روی نیروی کار جهانی باز باشند.

Jacob Kowalewski، مدیر ارشد استراتژی پلتفرم میزبانی باز T3rn نیز همین احساس را دارد. او به کوین تلگراف گفت که روند کار از راه دور احتمالا ادامه خواهد داشت. او گفت: «محل کار سنتی مبتنی بر دفتر هر روز کمتر و کمتر جذاب می شود زیرا جوانان بیشتر و بیشتر تصمیم می گیرند برای خود کار کنند یا کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

برت فینکاریک، مدیر بازاریابی برای Qtum، یک پلتفرم اثبات سهام مقیاس پذیر، به کوین تلگراف گفت که در چند سال گذشته، استخدام کارگران از راه دور به آن اجازه داده است بدون هیچ گونه سربار سنتی که فروشگاه های آجر و ملات نیاز دارند، کار کند. توانست کارکنان جدیدی را جذب کند. .

اخیرا: DeFi نهادی چیست و بانک ها چگونه می توانند سود ببرند؟

با کاهش قرنطینه در سراسر جهان، به بسیاری از کارگران دستور داده شده است که به دفتر بازگردند، اما آنها به سادگی نمی‌خواهند بروند و به دنبال کار از راه دور هستند. با پروژه‌های کمتری که در حال حاضر استخدام می‌شوند، اکنون گزینه‌های بیشتری برای ارسال موقعیت‌های شغلی خود دارید. .

نحوه خواندن اعداد

با اتخاذ رویکردی آماری تر، دنیس اوستیمنکو، بنیانگذار و مدیر عامل پروژه جهانی رمزنگاری فناوری اطلاعات ۱TN، به کوین تلگراف گفت که چندین مطالعه، از جمله مطالعه گارتنر، نشان داد که قبل از COVID-19، ۷۰ درصد کارگران گفتند که نشان می دهد هرگز از راه دور کار نکرده اند. . در حالی که هنوز سازمان هایی وجود دارند که نمی توانند به طور کامل کار از راه دور را بپذیرند، او معتقد است که چنین شرکت هایی باید با “عادی جدید” سازگار شوند و سیاست های پرسنلی خود را تغییر دهند.

او گفت: “کارگران Millennials و Gen Z در مورد توانایی کار از راه دور بلیط خوش شانسی را به دست آورده اند. بسیاری از اوقات، سازمان ها ممکن است از ترس کاهش بهره وری کارکنان از مدل های کار از راه دور دوری کنند. اما واقعیت دقیقا برعکس است.” .

در حالی که مزایای مدل کار از راه دور آشکار است، Ustymenko می‌گوید که به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل یک شرکت از راه دور، او چالش‌های ناشی از آن را تشخیص می‌دهد. از همه مهمتر ایجاد فرهنگ مشترک، تیم سازی و ارتباط موثر بین کارکنان است. او گفت:

“وقتی کل تیم شما در مناطق زمانی مختلف پراکنده شده است، انگیزه کم و عدم مشارکت می تواند مشکل ساز شود. نمی توان بر احتمالات غلبه کرد.”

در نهایت، تا سال ۲۰۲۲، ۱۶٪ از مشاغل در سراسر جهان اجازه کار ۱۰۰٪ از راه دور را می دهند و ۲۷٪ از این کارفرمایان افزایش بهره وری قابل توجهی را در شرکت های خود گزارش می دهند. علاوه بر این، طبق مقاله فوربس، ۲۵ درصد از تمام مشاغل حرفه ای در آمریکای شمالی تا پایان سال ۲۰۲۲ به طور کامل از راه دور خواهند بود.

همه به ایده کار از راه دور نمی پردازند

سعد رضوی، مدیر ارشد تدارکات و شریک SuperLayer (استودیوی سرمایه گذاری مبتنی بر شرکت های مصرف کننده Web3)، به کوین تلگراف گفت که فکر نمی کند ایده یک محیط اداری به این زودی ها به طور کامل ناپدید شود یا تغییر کند.

“حتی شرکت های بزرگ فناوری که به راحتی از مدل کار از خانه در طول همه گیری همه گیر استقبال کردند، مسیر خود را معکوس کردند و کارمندان خود را عصبانی کردند. من فکر می کنم که ارزش تعامل در .is به طور گسترده دست کم گرفته می شود.

کوالفسکی با این استدلال موافق است و می‌گوید که گرایش به سمت کار از راه دور تنها تا حدی جایگزین مکان‌های کاری سنتی مبتنی بر اداری می‌شود، زیرا همیشه نیاز به مشاغلی وجود دارد که نیاز به تعاملات چهره به چهره دارند.

با این حال، روز به روز محبوب‌تر می‌شود و ممکن است در سال‌های آینده شرکت‌های بیشتری را ببینیم که سیاست‌های کار از راه دور را ارائه می‌کنند. T3rn یک سیاست کامل کار از راه دور را در دفاتر خود در لیسبون و برلین ارائه می‌کند.

هریسون کامفورت، یکی از بنیان‌گذاران پروتکل مالی غیرمتمرکز DAM Finance، معتقد است که جلسات مجازی برای اکثر جلسات داخلی شرکت‌ها کار می‌کنند. اثر متقابل.

علاوه بر این، او خاطرنشان کرد که حتی کارهای اداری نیز به سرعت به جلسات فیزیکی در کافه‌های محلی تغییر می‌کند، زیرا اکثر تیم‌ها از نظر جغرافیایی توزیع شده‌اند. این نیز به این دلیل است که ارتباط چهره به چهره بسیار مؤثرتر از پیامک یا تماس تصویری است.

تاثیر کار از راه دور بر روی مشاغل ارزهای دیجیتال و بلاک چین

یکی از ارزش‌های اصلی Web3 تمرکززدایی است و از بیرون، کار از راه دور با این رویکرد هماهنگ است. در این رابطه، Rizvi معتقد است که مرزهای جغرافیایی برای بازار کار ارزهای دیجیتال و بلاک چین از اهمیت کمتری نسبت به صنایع سنتی تر برخوردار است.

“تجربه ما نشان می‌دهد که کارگران دورکار بیشتر می‌توانند با گسترش استعدادهای موجود، ارزش و شتاب معناداری به صنعت نوپا اضافه کنند. من فکر می‌کنم ما فرصتی عالی برای سرمایه‌گذاری بر خروجی Big Tech داریم که تا حدی با دستور بازگشت تسهیل شد. “

او همچنین خاطرنشان کرد که بسیاری از پروژه‌ها در اکوسیستم بلاک چین با همان رویکرد سلسله مراتبی که مشخصه کسب‌وکارهای سنتی آجر و ملات است اجرا نمی‌شوند.

Rizvi گفت: “با طراحی، این اکوسیستم ها برای تقویت همکاری طراحی شده اند. همکاری به محیط های اداری محدود نمی شود، و تغییر به کار از راه دور نشان دهنده این واقعیت است.”

اخیراً: بازخرید فیزیکی NFT: گفتن آسان تر از انجام آن است؟

کوالوسکی معتقد است که با رایج‌تر شدن کار از راه دور، صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال از نیروی کار متنوع‌تری با دیدگاه‌ها، ایده‌ها و استعدادهای جدید بهره می‌برد.

یکی از مزایای کار از راه دور، توانایی کار در هر نقطه از جهان است. این به شرکت های رمزنگاری و بلاک چین اجازه می دهد تا از هر نقطه در جهان به استعدادها دسترسی داشته باشند. با در دسترس بودن ۲۴ ساعته، کسب و کارها می توانند بدون توجه به ۲۴ ساعت شبانه روز کارمندان خود را استخدام کنند. منطقه زمانی.”

وی گفت: یکی دیگر از مزایای دورکاری، حذف مرزها و محدودیت های فیزیکی در محل زندگی است. او افزود: «این امکان ایجاد یک محیط چندفرهنگی‌تر را فراهم می‌کند که در آن افراد از هر طبقه‌ای بتوانند با هم کار کنند.

بنابراین، همانطور که ما به سمت آینده ای حرکت می کنیم که توسط فناوری توزیع شده هدایت می شود، الگوی کار از راه دور چگونه نه تنها فرهنگ کار رایج در سازمان ها در سراسر جهان، بلکه چشم انداز جهانی کار را نیز تغییر خواهد داد؟ جالب است که ببینیم آیا ادامه می دهیم یا خیر. برای تعریف .

نویسنده: Shiraz Jagati

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا