اخبار ارز دیجیتال

رگولاتورهای کره جنوبی بیش از ۶.۵ میلیارد دلار بانک های مرتبط با حق بیمه کیمچی را مورد بررسی قرار دادند.

رگولاتورهای مالی کره جنوبی در حال بررسی مقادیر زیادی پول نقد منتقل شده از صرافی های ارزهای دیجیتال هستند.

یک بانک کره جنوبی به دلیل نقشش در تسهیل ۶.۵ میلیارد دلار در حواله های مشکوک خارج از کشور مرتبط با شرکت هایی که آربیتراژ ارزهای دیجیتال را انجام می دهند، تحت بررسی است.

آسیا تایمز در ۱۵ اوت گزارش داد که ماه گذشته، سرویس نظارت مالی (FSS) پس از شناسایی تعداد زیادی از تراکنش‌های حواله‌های خارج از کشور در پایان ژوئن، دستور تحقیق در مورد یک بانک کره جنوبی را صادر کرد.

یک مطالعه نشان داد که اکثر ۶.۵ میلیارد دلار حواله شده به خارج از کشور بین ژانویه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ قبل از ارسال به خارج از کشور از حساب های مبادله ارزهای دیجیتال ارسال شده است. این نشان می دهد که برخی از شرکت های کره ای از “Kimchi Premium (Kimpo)” سوء استفاده می کنند.

Kimchi Premium تفاوت قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی های کره ای در مقایسه با فارکس است. سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده را از صرافی های خارجی می خرند و آنها را در صرافی های محلی کره می فروشند تا سود ببرند.

رگولاتورها نگران تجارت کیمچی ممتاز هستند که فرار سرمایه از کشور را تشویق می کند.

در حال حاضر، حق بیمه کیمچی +۳.۳۷٪ است، اما طبق ردیاب بازار CryptoQuant، آوریل گذشته از +۲۰٪ گذشت.

بر اساس گزارش‌های بانک Shinhan و Woori Bank، بیشتر پول منتقل شده در ابتدا از صرافی‌های ارزهای دیجیتال داخلی به حساب‌های شرکتی مختلف شرکت‌های کره جنوبی ارسال شده است.

خبرگزاری محلی آسیا تایمز در ۱۵ اوت گزارش داد که این حواله های بزرگ نشان می دهد که سرمایه گذاران مبالغ هنگفتی را برای سرمایه گذاری بر روی حق بیمه کیمچی خرج می کنند.

به گزارش یک خبرگزاری KBS در ۱۴ اوت، برخی از کارکنان شرکت ناشناس که حواله را انجام داده بودند، به ظن استفاده از وجوه حواله شده برای پولشویی دستگیر شدند.

ارزش کل حواله های خارج از کشور بیش از دو برابر چیزی بود که انتظار می رفت زمانی که FSS به بانک ها دستور تحقیق داد. آسیا تایمز گزارش داد که اکنون انتظار می رود FSS بررسی های بیشتری در محل از بانک های داخلی انجام دهد. این ممکن است وجوه بیشتری را که منتقل شده است نشان دهد.

مربوط: گزارش: ناظر مالی کره جنوبی می خواهد رمزنگاری را “به سرعت” بررسی کند

اکنون انتظار می‌رود که سرویس نظارت مالی تحریم‌هایی را علیه Shinhan و Woori اعمال کند که بیشترین حواله‌ها را مجاز کرده‌اند. آسیا تایمز نوشت که لی بوک هیون، رئیس FSS گفت: “ما تجارت ارز را جدی می گیریم و تحریم ها اجتناب ناپذیر است.”

تحقیقات در محل در Shinhan و Woori در حال انجام است و انتظار می رود در ۱۹ اوت تکمیل شود.

نویسنده: Brian Newar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا