اخبار ارز دیجیتال

رگولاتورها پس از سقوط FTX با خشم عمومی مواجه می شوند، کارشناسان خواستار تعدیل هستند

رگولاتورهای ایالات متحده و عدم موفقیت در جلوگیری از سرایت ارز دیجیتال سوالات زیادی را در مورد اعتبار آن ایجاد می کند.

سال ۲۰۲۲ به پایان می رسد و می تواند به عنوان یکی از پرحادثه ترین سال ها برای صنعت کریپتو به پایان برسد، با زمستانی طولانی که بیش از ۷۰ درصد از ارزش بازار را از بین برد و رگباری از انفجار شرکت های ارز دیجیتال. به دلیل مدیریت ناکافی داخلی و فرآیندهای تصمیم گیری کنترل نشده.

در میان همه فراز و نشیب ها، یک چیز مشخص است. مشتریان خرده فروشی به دلیل عدم نظارت نظارتی، پول زیادی را از دست دادند.

قانونگذاران ایالات متحده چندین بار در سال جاری قول داده اند که ارزهای دیجیتال را تحت صلاحیت نظارتی قرار دهند، اما هر بار تأثیر ارزهای رمزپایه اصلی مانند Terra و FTX بدون اقدام مشخص رخ داده است. بحث های مکرر در مورد مقررات وجود دارد.

نقش رگولاتور پس از فروپاشی FTX به دلیل روابط نزدیک مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید با سیاست گذاران تحت نظارت شدید قرار گرفته است. قانونگذاران (پنج نفر از آنها کمک های مالی را از FTX دریافت کردند) سعی کردند از تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد FTX جلوگیری کنند.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، از شکست رگولاتورها در جلوگیری از یک سرایت جدید خیلی خوشحال نیست، و مستقر در ایالات متحده را به خاطر رفتار نادرست صرافی ارزهای دیجیتال خارجی سرزنش می کند. او استدلال کرد که اقدامات اجباری علیه شرکت ها بی معنی است.

آرمسترانگ همچنین SEC را متهم کرد که در تدوین مقررات به موقع و واگذاری تقریباً ۹۵ درصد از فعالیت های تجاری به مبادلات فراساحلی شکست خورده است.

جیم پریسلر، یکی از بنیانگذاران ارائه دهنده خدمات تبادل غیرمتمرکز SOMA.finance، توضیح داد که اکثر مردم نقش تنظیم کننده هایی مانند SEC را به طور کامل درک نمی کنند.

او به کوین تلگراف گفت: به عنوان مثال، SEC بارها تصریح کرده است که تمام ارزهای رمزنگاری شده، شاید به غیر از بیت کوین، را به عنوان امنیت بالقوه در نظر می گیرد. متخلفان ممکن است مشمول اجرای اجباری و در موارد شدید، رسیدگی کیفری در وزارت دادگستری شوند. در حال حاضر، SEC تعداد زیادی متخلف بالقوه برای ردیابی دارد. آن‌ها هنوز در حال انجام انواع موارد سابقه‌دار هستند – پیشنهادات اولیه سکه، تأثیرگذاران، مبادلات، محصولات وام دهی و موارد دیگر:

این سنگ بنای اجرای قانون در آینده خواهد بود.

همانطور که آرمسترانگ اشاره کرد، ناتوانی تنظیم‌کننده‌ها و سیاست‌گذاران در ارائه مقررات شفاف رمزنگاری یکی از دلایل اصلی مراجعه سرمایه‌گذاران به مبادلات خارج از کشور است.

پریسلر اشاره کرد که مقررات از قبل در ایالات متحده وجود دارد. صرافی ها باید یا مجوز حواله در سطح ایالتی، مجوز بانکی برای ارائه ارزهای رمزنگاری شده، یا در صورت ارائه بلاک چین به عنوان یک سیستم تجارت جایگزین (ATS) در SEC ثبت شوند. اوراق بهادار پایه

وی افزود که مقررات بیشتر می تواند به مقررات موجود اضافه یا به طور بالقوه جایگزین شود. با این حال، “عدم وجود هر یک یا هر دوی این دسته ها در ایالات متحده، نقض مقررات موجود توسط یک مبادله خواهد بود.”

پاتریک داگرتی، وکیل سابق SEC، به Cointelegraph گفت: «SEC و CFTC [Commodity Futures Trading Commission] مسئول فروش توکن ها توسط و از طریق پلتفرم های غیر آمریکایی و مبادلات با افراد آمریکایی است. جزئیات بسته به پلتفرم یا صرافی خاص متفاوت است، اما بسیاری از افراد آمریکایی مشتریان پلتفرم‌ها و صرافی‌های غیرآمریکایی هستند و توسط موسسات ایالات متحده اداره می‌شوند. ”

وقتی از داگرتی پرسیده شد که چرا SEC اقدام به موقع علیه مبادلات فراساحلی انجام نداده است، داگرتی جلسه استماع کنگره را توصیه کرد و توضیح داد:

“اینها سوالاتی است که اعضای کمیته های مجلس نمایندگان و سنا باید با نظارت بپرسند. هیچ راه حل خصوصی موثری علیه SEC در چنین مواردی وجود ندارد.”

CFTC و SEC با بررسی های سخت گیرانه تری روبرو هستند زیرا آنها برای تبدیل CFTC به هیئت نظارت ارشد بازار ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX لابی کردند. جمهوری خواهان رئیس SEC را به هماهنگی با FTX “برای به دست آوردن یک انحصار نظارتی” متهم کرده اند.

تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده باید تدابیر بهتری را اعمال کنند

با توجه به تعداد احزاب درگیر، روند تنظیم زمان می برد و همه قوانین باید قبل از اجرا به مجلس بروند. با این حال، تنظیم‌کننده‌هایی مانند SEC می‌توانند از دستورات دادگاه برای توسعه سیاست‌هایی استفاده کنند که از سرمایه‌گذاران محافظت می‌کند. چنین نمونه ای را می توان در دعوای جاری بین این آژانس و مدیران ریپل مشاهده کرد. در این دادخواست، SEC از ابزارهای قانونی برای اجرای قانون استفاده می‌کند، علی‌رغم فقدان مقررات مشخص در مورد اینکه کدام دارایی‌های رمزنگاری به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند و کدام دارایی محسوب می‌شوند.

دیوید کمرر، مدیرعامل ارائه‌دهنده راهکارهای مالیاتی رمزنگاری CoinLedger، خواستار همکاری دولت با دولت با بهشت‌های مالیاتی برای اطمینان از احترام متقابل قوانین مربوطه شده است. همچنین صرافی های خارج از کشور باید فقط از نمایندگی های مجاز استفاده کنند.

او همچنین گفت که رگولاتورها باید بازارهای ایمن و کارآمد را ترویج کنند و به کوین تلگراف گفت که تنظیم کننده های ایالات متحده می توانند از ورود سرمایه گذاران به مبادلات فراساحلی جلوگیری کنند.

سرمایه‌گذاری‌های سهام از سوی کسب‌وکارهای محلی نیز برای حمایت از فناوری‌های نوآورانه و پیشرفته مورد نیاز است.

با توجه به سقوط کریپتوها، رگولاتورهای ایالات متحده باید حفاظ هایی را برای محافظت از سرمایه گذاران ایجاد کنند و در عین حال به نوآوری داخلی اجازه رشد دهند.

ریچارد میکو، مدیر ارشد حقوقی ارائه‌دهنده راهکارهای رمزارز Onramp Banxa، به کوین تلگراف گفت که ایجاد مقررات جامع رمزنگاری راه طولانی در پیش است، اما او معتقد است که تنظیم‌کننده‌های صدا در این زمینه پیشرو هستند. تا ذینفعان بتوانند به نوآوری خود ادامه دهند. در داخل ایالات متحده در حالی که افراد بد را مسئول می داند. او به کوین تلگراف گفت:

مقررات از طریق اجرا نباید روش اصلی نظارت بر صنعت باشد، مهم است.

Mico همچنین سرکوب تبلیغ‌کنندگان و مروجین را پیشنهاد کرد و گفت: «اگرچه از نظر قانونی در باهاما قرار دارد، سقوط FTX.US به شهروندان آمریکایی که در این پلتفرم سرمایه‌گذاری می‌کنند ضربه زده است. مورد علاقه) یکی از راه هایی است که SEC می تواند از مصرف کنندگان محافظت کند.”

رگولاتورهای ایالات متحده روابط مکرری با ارزهای دیجیتال داشته اند. از زمان شکست FTX، درخواست قوی برای افزایش مقررات وجود داشته است. ریچارد گاردنر، مدیر عامل ارائه‌دهنده زیرساخت ارزهای دیجیتال Modulus، معتقد است که مقررات باید منجر به دستوری شود که اختلاط دارایی‌های مشتری و مبادله را ممنوع کند. او با ذکر مثالی از مقررات MiCA اتحادیه اروپا، به Cointelegraph گفت:

“یک سرمایه گذار شایسته بسیار راحت تر می تواند ادعا کند که استفاده از یک صرافی تحت نظارت قانون گذاران ایالات متحده و/یا اتحادیه اروپا در واقع ریسک را کاهش می دهد. فراتر از مبادلات، خطرات به پروژه های DeFi که از نظر طراحی بدون مرز هستند، گسترش می یابد، زیرا نه تنها مسائل نظارتی وجود دارد، اما اکثر دارایی‌های هک شده در سال ۲۰۲۱ از پروژه‌های هک شده ناشی می‌شوند و نگرانی‌های امنیتی وجود دارد.

او اضافه کرد که عدم اقدام رگولاتوری مطمئناً به صنعت ارزهای دیجیتال صدمه می زند. اما کسانی که مسئول خرابکاری FTX هستند، صرافی و مدیر عامل آن، سم بانکمن-فرید هستند. “در حالی که آسان و راحت است که تقصیر را به عهده تنظیم کنندگان قرار دهیم، کاری که SBF انجام داده است کاملاً غیر وجدانانه است. قانونگذاران قطعاً درس های خود را از رویدادهای اخیر و در یک دنیای عالی آموخته اند، این به معنای اقدام سریع از کنگره بعدی است.

ورشکستگی FTX باعث شده است که رگولاتورها به دلیل شکست خود در جلوگیری از ضرر سرمایه‌گذاران در سقوط یک شرکت میلیارد دلاری دیگر داغ شوند. با حرکت رو به جلو، جالب است که ببینیم تنظیم‌کننده‌ها و قانون‌گذاران چگونه با مسائل مربوط به صلاحیت، اختیار و نظارت برخورد می‌کنند تا اکوسیستم کریپتو را پایدارتر کنند.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا