🚨 اخبار ارز دیجیتال

Redditor ممکن است یکی از اعضای خانواده خود را پس از مارپیچ اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال از دست بدهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چیزی که یک Redditor دو سال پیش «تازه ساخته شد» به یک اعتیاد کامل به تجارت ارزهای دیجیتال تبدیل شد و سه هفته پیش همه چیز به اوج خود رسید.

او که خود معتاد به ارزهای دیجیتال اعتراف کرده و پدر دو فرزند است، مخفیانه ۱۸۰۰۰۰ دلار بدهی از عادات تجارت رمزنگاری خود جمع آوری کرد قبل از اینکه با چشم انداز وحشتناکی که خانواده اش را برای همیشه از دست بدهد.

کاربر Reddit “Leather_Opposite2135” داستان خود را در ساب ردیت r/relationship’s Advice در ۲۱ فوریه منتشر کرد و گفت که در حدود سال ۲۰۲۱ شروع به فعالیت در تجارت ارزهای دیجیتال کرده است.

دو سال فوروارد کن و حالا او توسط همسرش اخراج شده و حداقل ۱۸۰۰۰۰ دلار بدهی دارد.

قطعه ای از یکی از نظراتی که پوستر اصلی در Redditor دیگری به آن پاسخ داد. منبع: Reddit

چرم گفت: «من فقط به آن مشغول شدم. “من آن را بسیار جالب دیدم زیرا این یک فضای فناوری است. من به بسیاری از فضاهای آنلاین (اختلافات) ملحق شدم و در نهایت دیدم چند نفر BTC معامله می کنند و فوراً درگیر شدم.”

در عرض یک سال، او قبلاً ۵۰۰۰۰ دلار را در معاملات ارزهای دیجیتال «سوخته» کرده بود که وجوه از دست رفته بیشتر از تجارت نرم افزاری او بود.

چرم خاطرنشان کرد که اعتیاد او با شروع به تأمین مالی تراکنش ها از طریق روش های دیگر مانند وام های شخصی و کارت های اعتباری شروع شد.

“مطمئنم که شنیده اید، اما من انواع و اقسام راه ها را برای جمع آوری پول پیدا کرده ام: وام های شخصی، کارت های اعتباری، دروغ گفتن در مورد همه چیز.”

وقتی به دستشویی می رفتم، وقتی بچه ها می خوابیدند، وقتی مشغول کار نبودم، با کامپیوتر قمار می کردم.»

چرم گفت که بالاخره حدود سه هفته پیش از بدهی همسرش پاک شده است. همسرش این خبر را خیلی خوب نگرفت و تهدید کرد که او را ترک خواهد کرد و صاحب خانه می شود.

از آن زمان، او ارزهای رمزپایه را ممنوع کرده، کنترل حساب تجاری خود را به همسرش سپرد و هر هفته به یک مشاور اعتیاد به قمار مراجعه می کند، اگرچه او اذعان می کند که در ابتدا ترک اعتیاد دشوار بود.

“از نظر احساسی، من برای دو هفته اول اینجا و آنجا بودم. بوقلمون سرد از چیزی که ۱۰ ساعت در روز صرف می کردم (حداقل) […] در تمام مدت، صدای کوچکی به نمودار روی شانه ام نگاه می کند و به من می گوید بروم. ”

پست اصلی از آن زمان توسط Leather_Opposite2135 در Reddit حذف شده است، اما این اولین و آخرین مقاله ای نیست که خطرات احتمالی اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال را روشن می کند.

مراکز توانبخشی در سراسر جهان شروع به اضافه کردن اعتیاد به ارزهای دیجیتال به لیست خدمات خود برای درمان عادات اجباری، پس از الکل، مواد مخدر و سلامت رفتاری کرده‌اند.

یک مرکز توانبخشی رمزارز مستقر در بریتانیا.منبع: قلعه کریگ

روانشناس بالینی دکتر آناستازیا هولونیس در ایمیلی به کوین تلگراف گفت: «از نظر بالینی، مطمئناً افرادی را دیده‌ایم که به درمان مراجعه می‌کنند و گزارش می‌دهند که در مدیریت رفتار معاملاتی ارزهای دیجیتال خود مشکل دارند.»

مانند قمار، بسیاری از آنها گزارش می دهند که قمار زندگی روزمره آنها را مختل می کند، زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آن می کند و ممکن است در نتیجه مشکلات مالی را تجربه کنند.

دکتر هرونیس به «دسترسی» تجارت ارزهای دیجیتال اشاره کرد که مشابه اعتیاد به قمار آنلاین «برای افراد بسیار خطرناک است».

مربوط: چگونه می توان یک سبد ارزهای دیجیتال بدون صرف هزینه یا زمان تجارت ایجاد کرد

به نظر می رسد که مردم در حین انجام معاملات، رفتن به محل کار، گذراندن وقت با خانواده و دوستان و شرکت در سرگرمی ها درگیر روال های روزمره عادی هستند.

با توجه به جدید بودن تجارت کریپتو، من فکر می‌کنم که درمان هنوز تا حدودی در حال پیشرفت است. در حالی که اصول کلی درمان اعتیاد قطعاً در اینجا قابل اجرا هستند، تفاوت‌های ظریفی برای تجارت کریپتو و درمان بالینی وجود دارد. درک بهتر این امر مفید خواهد بود. دکتر هرونیس اضافه کرد تا اطلاعات مفیدی برای بیمار فراهم کند.

نویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا