اخبار ارز دیجیتال

قوی بمانید Reddit: API های بسته بیش از آنچه فکر می کنید هزینه دارند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

API های باز برای جوامع سالم در پلتفرم های اجتماعی ضروری هستند. شرکت های Web2 شروع به رد این اصل کرده اند و Web3 ممکن است جایگزین آنها شود.

در ۱ ژوئیه، وب سایت بحث و گفتگوی محبوب Reddit گامی ویرانگر برداشت. رابط های برنامه نویسی برنامه (API)، ابزارهایی که به توسعه دهندگان اجازه می دهد در هنگام ساخت و آموزش برنامه ها به فروشگاه های داده غنی دسترسی داشته باشند، دیگر دسترسی آزاد و آزاد را ارائه نمی دهند. در آینده، این سرویس بسته خواهد شد و برای برخی از توسعه دهندگان بسیار گران خواهد بود.

جامعه ردیت از اعتراضات مداوم علیه این اقدام متزلزل شده است، به طوری که استیو هافمن، مدیر عامل ردیت، گفت که قصد دارد شرکت‌های تجاری را که از داده‌های ردیت استفاده می‌کنند برای تامین مالی APIها وادار کند. ادعا می‌شود که این یک تصمیم تجاری است که توسط

اما حقیقت اینجاست. وقتی یک پلت فرم اجتماعی تحت حمایت جامعه گیت های API خود را می بندد، آینده جوامع خارج از جامعه توسعه که تحت حمایت آن بزرگ شده اند به خطر می افتد.

چنین حرکت متمرکز و به ظاهر خودسرانه ای نه تنها کاربران را از خود دور می کند، بلکه باعث کاهش موفقیت اولیه، تعامل و کاهش می شود. روحیه جمعی برترین های موفق ترین پلت فرم های اجتماعی.

خیانت به جامعه و به خطر انداختن آینده

علیرغم اعتراض ها، هافمن از Reddit همچنان اصرار داشت که Reddit “یک موجود زنده ساخته شده توسط کاربرانش، این ارگانیسم دموکراتیک است.” برای توسعه دهندگان و کاربران Reddit، تغییر قوانین خیانت به این وعده است.

با توجه به اینکه بسیاری گمان می کنند انگیزه واقعی هافمن افزایش سود و ایجاد یک داستان جریان درآمد در آینده قبل از عرضه اولیه عمومی برنامه ریزی شده آن در سال جاری است. این خیانت دردناک تر است. توییتر قبل از عرضه اولیه سهام خود نیز اقدام مشابهی انجام داد. Open Graph فیس بوک، سکوی راه اندازی استارت آپ هایی مانند Zynga و Spotify نیز با یک باغ دیواری جایگزین شده است.

ابراز ناراحتی کاربران از خاموشی ۴۸ ساعته در اواسط ماه در نزدیک به ۹۰۰۰ فروم (subreddits) تا پر شدن پلتفرم با پست های جان اولیور متغیر است. در بهترین حالت، آنها مخرب هستند. در بدترین حالت، باعث آسیب دائمی می شود.

مربوط: کاربران برای تعیین اینکه آیا می توانند به لجر اعتماد کنند یا خیر از عبارات اولیه استفاده می کنند.

صدها ساب ردیت محبوب در تاریکی باقی می مانند. حداقل دو مورد از محبوب ترین برنامه های مرور شخص ثالث این شرکت (Apollo و RIF is Fun) بسته شده اند. در نهایت، تقاضای فزاینده ای برای نفوذ به پلتفرم های دیگر وجود دارد.

این آسیب خواهد زد

درست است که بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری از داده های رسانه های اجتماعی برای آموزش رایگان برنامه های خود استفاده می کنند. در میان این مدل‌ها، مدل‌های زبان بزرگی وجود دارد که در توسعه ChatGPT و دیگر سیستم‌های هوش مصنوعی مفید هستند که تصور می‌شود میلیاردها دلار ارزش دارند.

اما اکثر توسعه دهندگانی که تحت تأثیر تغییرات API Reddit قرار گرفته اند بسیار کوچکتر هستند و بسیاری از آنها مسئول ابزارها و ویژگی هایی هستند که به صراحت برای بهبود تجربه کاربری پلتفرم طراحی شده اند. به عنوان مثال، برای تسهیل ناوبری یا کمک به حفظ مدیران subreddit. صلح و نظم

این آخرین عامل مهم است زیرا تحقیقات دانشگاه مینه‌سوتا نشان می‌دهد که مدیران Reddit منبع مهمی برای ارزش Reddit هستند.

متأسفانه، شرکت‌های Web2 که بر انرژی نوآورانه‌ای که اشخاص ثالث به کسب‌وکارشان می‌آورند تمرکز کرده‌اند، با رشد خود و گرفتن دام شرکت‌های سنتی‌تر، این خطر را از دست می‌دهند.

به همین دلیل، پلتفرم اجتماعی Web2 هرگز از تصمیمات یک جانبه “تجاری” که جامعه و توسعه دهندگان را سردرگم می کند، کاملا در امان نیست.

Web3 Social Space یک راه حل بالقوه ارائه می دهد.

جامعه اول است

برای توسعه دهندگان Web2 که ممکن است از پلتفرم های غیرمتمرکز دوری کنند زیرا آنها را با صرافی های ارزهای دیجیتال یکی می دانند، انگیزه های بسیار متفاوتی در این دو زمینه وجود دارد، همانطور که بین Web2 و Web3 هستند.

هدف پلتفرم اجتماعی Web3 ارائه تمام ویژگی‌های فضای Web2 (اگر نه بیشتر!)، اما با تفاوت‌های کلیدی زیر است: هدف به حداکثر رساندن باز بودن، همکاری با شرکا و شفافیت و همچنین دلار و سنت در پلت فرم است.

بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی Web3 متعلق به جامعه هستند و اداره می‌شوند و تاکید زیادی بر همکاری با شرکا دارند که باعث می‌شود آنها از تصمیم‌گیری‌های خودسرانه و سودجویی در امان باشند. همچنین مبتنی بر فناوری بلاک چین است و می‌تواند شامل ریل‌های مالی (کریپتو) باشد که به پلتفرم، کاربران و شرکا اجازه می‌دهد به طور هم‌افزایی از رشد این پلتفرم بهره‌مند شوند.

مربوط: یک سازمان سایبرنتیک – BORG – محکوم به شکست است

و مهمتر از همه برای توسعه دهندگان، این پلتفرم ها و اکوسیستم های پشت سر آنها متعهد به دستیابی و حفظ API های باز هستند که معتقدند برای آوردن نوآوری به پلتفرم و محافظت از انتخاب کاربر مهم هستند.

این حقیقتی را آشکار می کند که به نظر می رسد Reddit و بسیاری دیگر از پلتفرم های Web2 در طوفان جاه طلبی خود فراموش کرده اند: پرورش جامعه ای از کاربران و توسعه دهندگان مشتاق، مبتکر چیزی است که جامعه به آن نیاز دارد. این بدان معناست که آنها هرگز حقیقتی را که به ویژگی های مفید و هیجان انگیز منجر می شود فراموش نمی کنند. .

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی باید نه تنها برای سود سرمایه‌گذاران و مدیریت، بلکه برای خدمت به جوامع آنها ساخته شوند. و مهم نیست که چقدر موفق هستید، هرگز به توسعه دهندگان متعهد و مشتاقی که در وهله اول به شما کمک کردند، پشت نکنید.

دموکراسی واقعی صحبت می کند و Web3 گوش می دهد.

ریک پورتر بنیانگذار و مدیر عامل DSCVR، یک پلت فرم رسانه اجتماعی Web3 از سال ۲۰۲۲. او پیش از این مدیر برنامه فنی گوگل و مدیر مهندسی در BCG Digital Ventures بود.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Rick Porter

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا