اخبار ارز دیجیتال

بازیافت برای کسب درآمد، مرز جدید فناوری بلاک چین برای اهداف ESG


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Circularr برنده جایزه سال استارتاپ بلاک چین در مسابقه بلاک چین اروپا شد. بازیافت با بلاک چین راه حلی بود.

«بازیافت برای کسب درآمد» شعاری بود که اریک ووگل هنگام معرفی استارتاپ خود در کنفرانس بلاک چین در اوایل ماه جاری مطرح کرد. ده ها سال است که او شروع به کسب درآمد اضافی برای Game Boy خود با بازیافت پلاستیک و قوطی های خانه مادربزرگش کرده است.

عشق ووگل به بازی‌های ویدیویی و علاقه فزاینده به تأثیر بازیافت در سراسر جهان، یک شرکت مستقر در لندن است که به دنبال اتصال بازیافت‌کنندگان، تولیدکنندگان و برندها در یک اکوسیستم بازیافت غیرمتمرکز است. الهام‌بخش Circularr.

بازیافت صحیح یک چالش رو به رشد است. با توجه به شاخص سازندگان زباله پلاستیکی، بازیافت در سرتاسر جهان به اندازه کافی در حال گسترش نیست که بتواند با زباله های پلاستیکی همگام شود و در نتیجه بیشتر از رفتن به کارخانه های بازیافت به اقیانوس ها، سواحل و رودخانه ها ختم می شود. در سال 2021، جهان بیش از 139 میلیون تن زباله پلاستیکی یکبار مصرف تولید کرد.

این استارت‌آپ تقریباً سه ساله به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که از طریق مشارکت، زباله‌های پلاستیکی خود را در نقاط جمع‌آوری مانند سازندگان ماشین‌های فروش معکوس، نقاط بازیافت و سطل‌های هوشمند ذخیره کنند. ظرف جمع آوری شده و به کارخانه بازیافت فرستاده می شود. با این حال، این فرآیند پرکاربرد اکنون با فناوری بلاک چین تقویت شده است.

ضایعات پلاستیکی با توکن‌های کاربردی کاهش‌دهنده‌ای پاداش داده می‌شوند که می‌توانند برای بازخرید انگیزه‌ها و پیشنهادات منحصر به فرد از طریق کیف پول‌های بومی مانند قهوه و وعده‌های غذایی رایگان استفاده شوند. منشا و نوع پلاستیک را نشان می دهد و قابلیت ردیابی نهایی فرآیند بازیافت را فراهم می کند.

ووگل به کوین تلگراف گفت: “پلاستیک از رویدادها و مکان های خاص، با تمام داده های مرتبط، می تواند حتی قیمت های بالاتری نسبت به یک تن استاندارد پلاستیک بازیافتی داشته باشد. ما می توانیم این پلاستیک را برای تولید کیت های نسخه محدود یا کالا برای رویدادهای مهم بازیابی کنیم.” .

با استفاده از فناوری بلاک چین، امکان ایجاد یک مسیر دیجیتالی وجود خواهد داشت که هر مرحله از فرآیند بازیافت، از جمع آوری زباله تا فروش مواد بازیافتی را ثبت می کند.

این مفهوم باعث شده است که تیم Circularr در یک رویداد اروپایی به عنوان استارت آپ سال بلاک چین شناخته شود. این استارت‌آپ اخیراً یک قرارداد سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری از گروه سرمایه‌گذاری جایگزین GEM برای تأمین نقدینگی و منابع برای اجرای آزمایشی تأسیسات بازیافت مواد (MRF) دریافت کرده است.

تلاش‌های مشابهی را می‌توان در سایر حوزه‌های دستور کار جهانی محیط زیست، اجتماعی و حکمرانی (ESG) یافت. فناوری بلاک چین و سیستم‌های خودکار به طور فزاینده‌ای برای بهبود کارایی و دقت بازارهای کربن، یکی از مؤلفه‌های کلیدی مبارزه با تغییرات آب و هوایی، استفاده می‌شوند. وگل همچنین می گوید:

فناوری بلاک چین می‌تواند به رفع برخی از چالش‌های مرتبط با بازیافت، مانند عدم اعتماد در میان ذینفعان و دشواری تأیید منشأ و کیفیت مواد بازیافتی کمک کند.»

تأسیسات دایره‌ای و سایر نقاط جمع‌آوری در ایستگاه‌های راه‌آهن و ایستگاه‌های خدمات بزرگراه‌ها در سراسر بریتانیا و همچنین ایستگاه‌های مترو و فرودگاه‌های ایالات متحده مستقر خواهند شد. مشارکت با استادیوم ها و رویدادهای ورزشی نیز در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) برنامه ریزی شده است.

تلاش‌های آتی این استارت‌آپ شامل پیاده‌سازی روی رمپ و خارج از رمپ با شرکا است تا کاربران بتوانند توکن‌های خود را با ارزهای دیجیتال دیگر و ارزهای فیات مبادله کنند، همچنین یک سیستم ردیابی و ردیابی که برای نیمه دوم سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است.

بازی‌سازی فرآیند بازیافت نیز یکی از اهداف این استارت‌آپ است که برندهایی را هدف قرار می‌دهد که هدفشان ارائه توکن‌ها و جوایز به کاربران برای زباله‌های بازیافتی است. همه چیز با Game Boy و میل به ایجاد تغییر شروع شد و اکنون ما در حال کار به سمت یک اقتصاد بهتر و دایره ای تر هستیم.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا