اخبار ارز دیجیتال

زیان های واقعی از سقوط FTX به ۹ میلیارد دلار می رسد که بسیار کمتر از بحران های قبلی است

طبق گزارش Chainalysis، خسارات هفتگی محقق شده در زمان سقوط Terra Luna (LUNC) به ۲۰.۵ میلیارد دلار رسید و با سقوط ۳AC و سلسیوس به ۳۳ میلیارد دلار رسید.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis تلاش کرده است تا سقوط FTX را در چشم انداز قرار دهد – در مقایسه با سقوط ارز دیجیتال اصلی قبلی در سال ۲۰۲۲، هفته به هفته در پی فروپاشی صرافی متوجه شده است. اوج ضرر را مقایسه کنید.

بر اساس گزارشی در ۱۴ دسامبر، کاهش نرخ دلار آمریکا (UST) در ماه می باعث شد تا ضرر هفتگی به ۲۰.۵ میلیارد دلار برسد و به دنبال آن سقوط سه پیکان سرمایه و درجه سانتیگراد در ژوئن رخ داد که منجر به ضرر هفتگی بعدی تحقق یافت به اوج ۳۳ میلیارد دلار شد.

در مقایسه، ضرر هفتگی در طول حماسه FTX به ۹ میلیارد دلار در هفته آغاز شده از ۷ نوامبر به اوج خود رسید و از آن زمان تاکنون هر هفته کاهش یافته است.

بر اساس گزارش Chainalysis، داده‌ها نشان می‌دهد که تا زمان شکست FTX در ماه نوامبر، سرمایه‌گذاران از «سنگین‌ترین» رویداد ارزهای دیجیتال سال ضربه خواهند خورد.

“داده ها […] سخت ترین ضربه تا کنون این است [crypto] در زمان وقوع شکست FTX، این رویداد از قبل پشت سر سرمایه گذاران بود. “

این شرکت تجزیه و تحلیل زیان ناخالص تحقق یافته را با نگاه کردن به کیف پول‌های فردی، اندازه‌گیری ارزش دارایی‌ها در هنگام خرید و کسر ارزش زمانی که این دارایی‌ها به جای دیگری ارسال می‌شد، محاسبه کرد.

با این حال، ممکن است داده ها هنوز هم زیان های تحقق یافته را بیش از حد تخمین بزنند، زیرا ما نقل و انتقالات از یک کیف پول به کیف دیگر را به عنوان رویدادهای فروش شمرده ایم. Chainalysis همچنین اشاره کرد که نمودار سایر آمارها، مانند وجوه کاربران ذخیره شده در صرافی های منجمد FTX را در نظر نمی گیرد.

این اعداد را به‌عنوان حد بالایی برای سودهای یک کیف پول خاص در نظر بگیرید، زیرا نمی‌توانیم تصور کنیم که ارزهای دیجیتال ارسال شده از یک کیف پول خاص همیشه نقد شوند.

مربوط: آیا سقوط FTX واقعا یک “لحظه Lehman” برای Crypto بود؟

در حالی که داده‌های Chainalysis زیان‌های محقق شده را پوشش می‌دهد، پلتفرم تجزیه‌وتحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant اخیراً داده‌هایی را در مورد چگونگی تأثیر زیان خالص غیر واقعی بیت‌کوین (BTC) پس از سقوط FTX منتشر کرده است.

زیان تحقق نیافته بیت کوین پس از سقوط FTX به -۳۱.۷٪ رسید، در حالی که در طول سقوط ۳AC / Celsius و Terra Luna تنها به -۱۹.۴٪ رسید.

سود یا زیان خالص بیت کوین. منبع CryptoQuant.

شرکت داده های تحلیلی Glassnode در توییتی در ۱۷ نوامبر، سطح بالای زیان های تحقق نیافته پس از سقوط FTX را برجسته کرد و آن را با اوج -۳۶ درصدی که در بازار نزولی سال ۲۰۱۸ مشاهده شد مقایسه کرد.

هرگونه سود یا زیان مرتبط با سرمایه گذاری تا زمانی که سرمایه گذاری فروخته نشود، تحقق نیافته تلقی می شود. عمل فروش این ضررها یا سودها را “تحقق” می کند. از دست دادن محقق نشده نیز از دست دادن کاغذ نامیده می شود.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا