🚨 اخبار ارز دیجیتال

املاک و مستغلات یا بیت کوین: کدام یک قابل اعتمادتر است؟

مارسل پکمن توضیح می دهد که آیا املاک و مستغلات یا بیت کوین ذخیره بهتری از ارزش هستند، و ارزیابی فعلی Instacart و اینکه چرا سرمایه گذاران ممکن است یک سرمایه گذاری جایگزین بخواهند را تجزیه و تحلیل می کند.

در قسمت این هفته، بازار کلانمارسل پکمن، تحلیلگر کوین تلگراف، در مورد بازار املاک و مستغلات بحث می کند و رکود تقاضا برای وام مسکن به دلیل افزایش نرخ بهره را برجسته می کند. متوسط ​​نرخ وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت ۷.۲۷ درصد است و درخواست‌ها برای تامین مالی مجدد و خرید مسکن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

با این حال، پچمن حدس می‌زند که در صورت ادامه افزایش تورم، قیمت مسکن ممکن است افزایش یابد. اگرچه برخی از فروشندگان ممکن است با مشکل مواجه باشند، املاک و مستغلات، به ویژه مسکن شهری، از لحاظ تاریخی یک ذخیره ارزش قابل اعتماد است. وی در پایان تاکید کرد که سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری ممکن است در شرایط اقتصادی کنونی پناهگاه امن‌تری ارائه نکنند.

در بخش دوم، پچمن در مورد عرضه اولیه عمومی اینستاکارت بحث می کند. ارزش اینستاکارت تقریباً ۱۰ میلیارد دلار است که به طور قابل توجهی کمتر از بالاترین ارزش آن ۳۹ میلیارد دلار است. این نشان دهنده چالش هایی است که سرمایه گذاران خطرپذیر در شرایط اقتصادی کنونی با آن مواجه هستند. پکمن تغییر در معیارهای سرمایه گذار را نشان می دهد و نیاز به یک ذخیره ارزش قابل اعتماد را برجسته می کند، جایی که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) می توانند نقش داشته باشند.

پچمن اشاره می کند که همه ارزهای دیجیتال از طریق پایگاه کاربر یا کارمزد به دنبال رشد نیستند. بیت‌کوین به‌عنوان یک سیستم ذخیره شفاف برای بانک‌ها و کشورها عمل می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتالی با پشتوانه بیت‌کوین را بدون نیاز به یک میلیارد کاربر منتشر کنند. این تغییر در دیدگاه نیاز به ذخیره قابل اعتماد ارزش را برجسته می کند. برخلاف فلزات گرانبها که دارای چالش‌های حسابرسی هستند، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال می‌توانند این نقش را بدون توجه به پذیرش روزمره توسط کاربران ایفا کنند.

برای اطلاعات بیشتر و تجزیه و تحلیل کامل، لطفاً به کانال YouTube Cointelegraph مراجعه کنید.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا