🚨 اخبار ارز دیجیتال

باشگاه فوتبال رئال بدفورد به رهبری پیتر مک کورمک بیت کوین را به جهان معرفی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئال بدفورد به لطف علاقه مالک پیتر مک کورمک به بیت کوین، در لیگ پیشرفت کرده و طرفدارانی در سراسر جهان دارد.

داستان خرید یک باشگاه فوتبال در شهر کوچک با هدف ارتقای آن به لیگ برتر، پرطرفدارترین لیگ فوتبال جهان، فیلمنامه مناسبی برای سریال نتفلیکس است.

در واقع، تلاش بازیگر رایان رینولدز برای احیای تیم فوتبال لیگ پایین ولز Wrexham FC قبلا توجه نویسندگان دیزنی + را به خود جلب کرده است.

یک داستان عجیب و غریب کلاسیک بریتانیایی در مورد اینکه چگونه یک بازیگر فوق ثروتمند هالیوود از ثروت خود برای انجام کاری متفاوت استفاده می کند. اما رینولدز هیچ ربطی به راکسام ندارد. او در بیشتر بازی‌هایش پرواز می‌کند و بعید است که بقیه روزهایش را صرف ساختن یک شهر معدنی تاریخی کند.

این مقاله توجه رسانه های اصلی مانند بی بی سی، گاردین و اسکای نیوز را به خود جلب کرد.

داستان مشابهی در دنیای بیت کوین در حال رخ دادن است. اما در خط مقدم یک پسر محلی است که از بیت کوین برای تقویت نه تنها باشگاه فوتبال رئال بدفورد، بلکه زادگاهش نیز استفاده می کند.

مک کورمک جام را در دست دارد.

در دنیای بیت کوین، پیتر مک کورمک به عنوان یکی از محبوب ترین هاست های پادکست شناخته می شود. بیت کوین چه کرد. به گفته گاردین و بی بی سی، او یک وبلاگ نویس و گورو ارزهای دیجیتال است که همیشه روی بیت کوین شرط بندی می کند.

در دو سال گذشته، او از بیت کوین استفاده کرده است تا باشگاه بدفورد اف سی را به پا کند. رئال بدفورد در ماه می با پیراهن‌های جدید، لوگوی جدید و مهمتر از همه، یک گروه جدید از هواداران به ارتقاء دست یافت.

اما رئال بدفورد همان چیزی است که مک کورمک آن را تیم فوتبال بیت کوین می نامد. او نه تنها در تلاش است تا به رویای دوران کودکی خود یعنی اداره یک تیم فوتبال موفق دست یابد، بلکه به طرز ماهرانه ای طرفداران و تماشاگران را تشویق می کند تا با بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، ارتباط برقرار کنند.

اما آیا باشگاه چیزی که برای ورود به لیگ برتر لازم است را دارد؟ و قرار دادن لوگوی بیت کوین روی پیراهن خود، میزبانی دیدار و احوالپرسی بیت کوین قبل از هر بازی، و دعوت برخی از رهبران فکری اصلی بیت کوین به بازی به چه معناست؟ و مردم محلی در مورد تصاحب قرص نارنجی چه فکری باید داشته باشند؟

مک کورمک گفت که در سال ۲۰۲۱ بیت کوین به راحتی بالاتر از ۴۰۰۰۰ دلار خواهد بود و بدفورد اف سی در میان اوج های سرگیجه آور بازار صعودی که با صحبت در مورد قیمت بیت کوین شش رقمی شده است، بر تیترهای Cointelegraph تسلط داشت. با افزایش قیمت بیت کوین، این باشگاه در سال اول ۵۰۰۰۰۰ دلار حمایت مالی دریافت کرد.

مدیریت رسانه ها

اگرچه خرید یک باشگاه یک رویای دوران کودکی بود، اکثر مردم فکر می‌کنند مک کورمک دیوانه است که یک باشگاه فوتبال را با هوادارانی که با ارز دیجیتال بی‌ثبات، زمین برنج جمع کرده است، اداره کند.

من فکر می کنم این یکی از آن پروژه هایی است که در ابتدا هیچ کس واقعاً آن را درک نکرد. آنها می گویند: “مهم نیست چه کار می کنی.”

رسانه های محلی فکر می کردند که مک کورمک دیوانه تر است. بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های جریان اصلی بریتانیا به این مقاله پرداختند و آن را به‌عنوان آخرین همراه ارزهای دیجیتالی توصیف کردند که برای خریدهای خودخواهانه هزینه زیادی کرده است.

جف بوث، نویسنده کتاب بیت کوین قیمت فردابه مجله گفت که فرقی نمی‌کند که سرمایه‌گذار بیت‌کوین ثروتمندی باشد که علاقه‌اش را زیاد کند، به خصوص که بیت‌کوین بخشی از پروژه است.

او از طریق علایق خود، دیگران را که فوتبال دوست دارند آلوده می کند. دیگرانی که می خواهند علایق او را دنبال کنند تا به قهرمانی یا لیگ برتر یا هر چیز دیگری بپیوندند، حالا این تصور را دارند که آنها هم می توانند به آن بپیوندند و در آن شرکت کنند.

بوث توضیح می دهد که در نهایت، نمی توانم اهمیتی بدهم که او می خواهد چه کار کند. […] او می تواند از این وسیله نقلیه برای پیشبرد خیلی چیزهای دیگر استفاده کند. این واقعا عالی است

با وجود برخورد انتقادی در رسانه ها، دو سال بعد، مک کورمک و تیمش هنوز هم میزهای بار باشگاه را پاک می کنند، به بازی های خارج از خانه سفر می کنند، میزبان جلسات بیت کوین هستند و او حتی پیراهن رئال بدفوردز خود را در خانه می شویید. بیت کوین همچنان در رسانه های محبوب با سقوط حدود ۱ بیت کوین ادامه دارد. علاوه بر این، این باشگاه یک تیم بانوان دارد و در نظر دارد یک تیم معلولین و یک تیم جوانان را گسترش دهد.

ویل رابرتز، مفسر رئال بدفورد، مک کورمک را به یک شرور پانتومیم تشبیه می کند […] یک جور آدمی وارد می شود، همه چیز را رادیکال می کند، همه چیز را تغییر می دهد و همه به طور خودکار مخالف آن هستند. طبیعی است که پرها را کمی به هم بزند.

اما هر چه نزدیکتر می شوم، بیشتر متوجه می شوم که چقدر آدم خوبی است و چه سازمان خوبی را اداره می کند. زیرا سازمانی فراتر از یک باشگاه فوتبال است.

برندینگ بیت کوین

نام تجاری بیت کوین باشگاه کمتر ظریف است. نوار به رنگ نارنجی روشن با آرم بیت کوین روی شکم است. این باشگاه به جای دوستیابی بین ارتفاع بلوک ایجاد شد و تقریباً همه چیز را می توان با ساتوشی (مقدار کمی بیت کوین) خرید یا پرداخت کرد. چرا زحمت؟ چرا برای تبلیغ یک ارز دیجیتال پرنوسان که توسط گروه منتخبی از مردم بریتانیا قابل درک است، تلاش زیادی کنید؟

مک کورمک یک بازاریاب حرفه ای است و بیت کوین یکی از معروف ترین برندهای جهان است. اکنون باشگاه های هوادار رئال بدفورد در غنا، تانزانیا و حتی مالزی وجود دارد. تیم رقیب رئال بدفورد دارای پایه حامیان پنج بخش بالاتر از تیم است و حامیان بیت کوین در سراسر جهان از پخش زنده مسابقات خود لذت می برند.

ادای احترام به نام ساتوشی و حداکثر بیت کوین کیت تیم ۲۱ میلیون.

گندالف (نام مستعار)، یکی از اعضای تیم بازاریابی در شرکت استخراج بیت کوین Brains، به مجله گفت:

اگر بدفورد را می خریدند و اسمش را بدفورد می گذاشتند و فقط یک تیم محلی بود، همه ما اینجا نبودیم. به همین ترتیب، او در تبدیل آن به بیت کوین بسیار باهوش بود که باعث حمایت جدید و توجه جدید به باشگاه شد.

جیک سیمپسون، نماینده لیبرال دموکرات محلی، آخرین بازی فصل را تماشا می کند. او به مجله توضیح داد که ربوده شدن بیت کوین توجه بین المللی بدفورد را به خود جلب کرده است که باعث درآمد بین المللی شده است. و همانطور که می دانید، وقتی کسب و کار شما و شما از ارز دیجیتال استقبال می کنید، پایگاه مشتریان شما به طور قابل توجهی گسترش می یابد.

می دانید، این کار افراد بیشتری را جذب می کند. بسیاری از افراد بین المللی در حال حاضر اینجا هستند. آنها به ارزهای دیجیتال، بیت کوین علاقه دارند، و این چیزی است که آنها را به بدفورد آورده است.

بیت کوین مکان های مختلفی را روی نقشه جهان قرار می دهد، از ساحل بیت کوین در ال زونته گرفته تا دریاچه بیت کوین در گواتمالا تا جنگل بیت کوین در کاستاریکا. با انجام این کار، ما می توانیم جوامع و مناطق محروم از نظر اقتصادی را در سراسر جهان بسازیم. این قسمت دوم داستان The Real Bedford است و آقای مک کورمک می گوید که می خواهد شهرش رونق بگیرد.

مردم محلی چه فکر می کنند؟

احساسات کلی نسبت به بیت کوین در ۳۰ مصاحبه خیابانی در بدفورد منفی بود. یک واعظ مسیحی گفت که در مورد عنصر نظارتی ارزهای دیجیتال ناراحت بود تا اینکه متوجه شد CBDC ها را با بیت کوین اشتباه می گیرد.

شکاف عاطفی بزرگی بین طرفداران بیت کوین و مردم محلی بدفورد وجود دارد. یک بدفوردی می‌گوید فقط «اجتناب». این یک کلاهبرداری کامل است و برخی افراد نمی خواهند پول خود را به این شکل از دست بدهند. برخی از مردم محلی در مورد خرید رئال بدفورد شنیده اند. برخی داستان مک کورمک را می دانستند.

در حالی که تعداد کمی از مردم محلی می توانند دقیقاً توضیح دهند که بیت کوین چیست یا چه کاری انجام می دهد، برخی از انتقادات اغلب توسط رسانه های جریان اصلی به عنوان یک تهدید زیست محیطی یا ابزار تاریکی برچسب گذاری می شود. این انتقادات تاکید می کند که ممکن است از موضع ناآگاهی یا عدم تمایل به با بیت کوین درگیر شوید

مک کورمک از دیدگاه های منفی که بیت کوین را پنهان می کند آگاه است. ما قصد نداریم بیت کوین را به مردم شهر تحمیل کنیم و از تیم به عنوان اسب تروا برای رسیدن به سطح بالاتری از پذیرش بیت کوین استفاده می کنیم.

من نمی خواهم مردم با خرید آن ضرر کنند و آن را به زور به مردمی که به زمین می آیند نگذارید. آنها می توانند آن را ببینند، می توانند به جلسات ما بیایند، اما این یک لمس نرم است.

به عنوان مثال، وب سایت رئال بدفورد بیانیه ای دارد که می گوید: «چرا نباید بیت کوین بخرید».

چرا بدفورد واقعی بیت کوین نمی خرد؟

با این حال، برخی از مردم محلی تغییر مذهب داده اند. سامپسون می‌گوید، دیدن ورود بیت‌کوین به شهر من بسیار عالی است. […] این بزرگ است و من واقعاً به بدفورد بودنم افتخار می کنم و صادقانه بگویم که بسیار هیجان زده هستم.

من فکر می کنم که آنها هنوز باید در مورد آن آموزش های زیادی کسب کنند. این در مورد چگونگی رفتن مادر و پدرم به کافی شاپ ها و خرید بیت کوین است. آنها همچنان تمایلی به انجام چنین کاری ندارند. اما وقوع چنین اتفاقاتی در شهر فقط به نوعی اقتصاد را تقویت می کند.

امتیازت تا الان چنده؟

مک کورمک برخلاف فریاد زدن در مورد بیت کوین برای بدفوردی ها، پرچم خود را محکم روی زمین گذاشت و از حامیان بیت کوین در سراسر جهان خواست تا از آن بازدید کنند.

ما در اینجا زیاد در مورد بیت کوین صحبت نمی کنیم. چون بدفورد شهر فقیری است. و من نمی خواهم مردم فکر کنند، “اوه خدای من، او با بیت کوین پول درآورد.”

اما این موضوع باعث نشده که طرفداران و تیم های بیت کوین نتوانند پذیرش بیت کوین را در دست بگیرند.

کریس گوردون از سرویس پرداخت بیت کوین Bridge 2 Bitcoin به ساکنان محلی بدفورد می آموزد که چگونه بیت کوین را از صندوق عقب ماشین در پارکینگ Real Bedford دریافت کنند. او به مجله گفت:

بنابراین این یک مفهوم کاملاً جدید برای اپراتوری بود که علاقه مند به پذیرش پرداخت بیت کوین بود. بنابراین اتفاقاً یک دستگاه POS در پشت ماشینم داشتم.

گوردون به طرفداران محلی در مورد گزینه ها توضیح می دهد، امیدوار است که برخی از مشاغل بدفوردشایر به زودی شروع به پذیرش بیت کوین کنند. بیت کوین در حال حاضر یک گزینه پرداخت برای کلوپ ها و کالاهای رئال بدفورد است که ممکن است با توجه به تفاوت ظاهری آن با پرداخت با ویزا یا پول نقد متفاوت باشد.

علاوه بر این، تعامل بیت کوین و طرفداران فوتبال در محیطی آرام در کنار زمین به کسانی که با ارزهای رمزنگاری شده آشنایی ندارند این فرصت را می دهد که سؤال کنند. یک مسابقه ممکن است یک بازی طولانی ۹۰ دقیقه با تساوی ۰-۰ و سپس ۱۵ دقیقه استراحت باشد. پرسیدن در مورد حروف “غول بی” روی پیراهن یک بازیکن یا این واقعیت که باشگاه نه بر اساس تاریخ، بلکه بر اساس ارتفاع بلوک تاسیس شده است، ممکن است زمان تمام شود.

گل به خودی کریپتو؟

ارزش بازار بیت کوین حدود ۵ تریلیون دلار است. با این حال، ارزهای دیجیتال طرفداران بسیار بیشتری دارند و بیش از ۱ تریلیون دلار ارزش دارند.

با این حال، رئال بدفورد یک باشگاه فقط بیت کوین است. صفحه توییتر آن علیه توکن‌های فن، NFT و DAO در سراسر جهان رمزنگاری غیر بیت کوینی صحبت می‌کند.

مفسر رابرتز، که قبل از کار در The Real Bedford هیچ چیز در مورد بیت کوین نمی دانست، توضیح می دهد که بدفوردها در حال رسیدن به بیت کوین هستند.

بسیاری از مردم نه تنها ارزهای رمزنگاری شده را به شکل سخت تری گروه بندی کرده اند، بلکه از تفاوت های بالقوه بیت کوین که به وضوح از بیت کوین جدا است نیز آگاه تر شده اند.

ناکام کننده ارزهای رمزنگاری شده باشگاه حامیان مالی هستند. لوگوهای جمینی، کاسا و سایر شرکت‌های ارزهای دیجیتال روی بیلبوردهای اطراف استادیوم ظاهر می‌شوند و مک کورمک امیدوار است که از طریق حمایت مالی بیت‌کوین، استادیوم را گسترش داده و بازسازی کند. علیرغم اشتیاقش به بیت کوین، او متوجه است که سرمایه گذاری بر روی سفته بازی ارزهای دیجیتال می تواند به نفع باشگاه باشد.

اگر یک سکه درست می کردم، می توانستم یک میلیارد پول جمع کنم و این باشگاه را ۹ سال دیگر به لیگ برتر برسانم. زیرا شما پول لازم برای انجام آن را دارید. اگر یک سکه بسازید، می توانید یک استادیوم ۲۰۰ میلیون پوندی بسازید. واقعا جذاب است.

به هر حال، رئال بدفورد یک باشگاه فقط بیت کوین است.فقط مک کورمک نگه دارید تمرکز ما بر ساخت بدفورد با در نظر گرفتن بیت کوین است. اما ورود رئال بدفورد به لیگ برتر یک تلاش طولانی مدت و شاید مادام العمر است. با اولین صعود کوتاه، دهه ۲۰۳۰ خواهد بود تا بدفورد یک تیم را در معتبرترین لیگ فوتبال قرار دهد.

مک کورمک سهام شوخی کوین تلگراف

اما آقای مک کورمک تکان نخورد. قصد دارم بقیه عمرم را اینجا در بدفورد بگذرانم و در هر بازی که می توانم شرکت کنم تا شهر را زنده کنم. و آیا راهی برای صعود این تیم لیگ برتری به لیگ برتر وجود دارد؟

کار سخت و کمی شانس برای بیت کوینرها لازم است تا آن را به پایان برسانند.نویسنده: Joseph Hall

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا