🚨 اخبار ارز دیجیتال

RBI خطرات استیبل کوین را برای کشورهای در حال توسعه فهرست می کند، خواستار مقررات جهانی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی هند شش راه خاص را که استیبل کوین‌ها می‌توانند بازارهای نوظهور را تضعیف کنند، فهرست کرده است و به صدای فزاینده مخالفت با ارزهای دیجیتال می‌افزاید.

در آخرین گزارش ثبات مالی خود که در ۲۸ ژوئن منتشر شد، بانک مرکزی هند (RBI) استدلال کرد که استیبل کوین ها دارای پتانسیل تأثیر منفی بر بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه هستند. این گزارش شش تهدید ناشی از استیبل کوین ها را فهرست می کند.

در حالی که RBI شدیداً از ارزهای رمزنگاری شده انتقاد کرده است، اما به طور خاص مشکلاتی را که در مورد استیبل کوین ها مشاهده می شود در «نمای EMDE» خود بیان کرده است. [emerging markets and developing economies] چشم انداز. با این حال، شش موضوع خاص را فهرست می کند:

فقدان داده‌های تایید شده و شکاف‌های ذاتی داده در اکوسیستم ارزهای دیجیتال مانع از ارزیابی صحیح ریسک‌های ثبات مالی می‌شود.

این گزارش استدلال می‌کند که استیبل کوین‌ها می‌توانند EMDE را از طریق جایگزینی ارز تهدید کنند، زیرا دارایی‌های اساسی استیبل کوین‌ها عموماً به ارزهای خارجی قابل تبدیل آزاد هستند. «ارز رمزنگاری» بالقوه اقتصاد ناشی از پذیرش استیبل کوین در مقیاس بزرگ می‌تواند منجر به اختلافات ارزی «در ترازنامه بانک‌ها، مشاغل و خانواده‌ها» شود.

بانک مرکزی هند ادامه داد: به دلیل وجود استیبل کوین ها در اقتصاد، بانک مرکزی EMDE ممکن است در تعیین نرخ بهره داخلی و شرایط نقدینگی با مشکلاتی مواجه شود.علاوه بر این، ویژگی‌های «غیرمتمرکز، بدون مرز و ناشناس» دارایی‌های رمزنگاری شده […] آنها ابزار بالقوه جذابی برای دور زدن اقدامات مدیریت جریان سرمایه هستند. ”

با ارائه جایگزینی برای سیستم مالی داخلی، استیبل کوین‌ها می‌توانند با تضعیف ارزیابی‌های ریسک اعتباری، مانع از توانایی بانک‌ها در تجهیز وجوه و ایجاد اعتبار شوند. در نهایت، این گزارش می‌گوید ردیابی تراکنش‌های همتا به همتا می‌تواند دشوارتر باشد و احتمال استفاده از آنها برای فعالیت‌های متقلبانه را افزایش دهد.

مرتبط: هند قابلیت های آفلاین CBDC را در نظر می گیرد – مدیر اجرایی RBI

RBI از این فرصت استفاده کرد و درخواست خود را برای همکاری جهانی تکرار کرد. گفت:

“یک رویکرد هماهنگ جهانی برای تجزیه و تحلیل خطرات ناشی از EMDE در مقایسه با AE ضروری است.” [advanced economies]. […] در این زمینه، یکی از اولویت‌های تحت ریاست G20 هند، ایجاد یک چارچوب نظارتی جهانی برای دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه، استیبل کوین‌ها و DeFi است. ”

RBI در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) موضع صعودی تری اتخاذ کرده است. این شرکت یک پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال عمده فروشی را در نوامبر و یک پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی را در فوریه راه اندازی کرد. همچنین در ماه مارس قراردادی را با بانک مرکزی امارات متحده عربی امضا کرد تا پل CBDC را برای تسهیل تجارت و حواله‌ها در نظر بگیرد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – و نکات مالیاتی رمزنگارینویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا