اخبار ارز دیجیتال

قطر متهم به عدم اقدام کافی علیه شرکت های رمزنگاری شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سازمان جهانی پولشویی به قطر دستور داده است تا “درک خود از اشکال پیچیده تر” جرایم مالی را افزایش دهد.

ناظر جهانی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، بانک مرکزی قطر (QCB) را متهم کرده است که برای اجرای مقررات خود مبنی بر ممنوعیت ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی اقدام چندانی نکرده است.

گزارش گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که در ۳۱ مه منتشر شد، تاکید کرد که قطر باید توانایی خود را برای مبارزه موثر با اشکال در حال تحول فعالیت های مجرمانه، از جمله تحریم ها علیه ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی، بهبود بخشد.

او گفت: “ما به درک بهتری از اشکال پیچیده تر پولشویی و تامین مالی تروریسم نیاز داریم.”

در دسامبر ۲۰۱۹، سازمان تنظیم مقررات مرکز مالی قطر (QFCRA) ممنوعیت انجام خدمات دارایی مجازی در داخل یا از مرکز مالی قطر (QFC) را اعلام کرد.

در آن زمان، رگولاتور هشدار داد که هر شرکتی که عرضه یا تبادل دارایی‌های کریپتو را ارائه یا تسهیل کند، مطابق با حقوق و تعهدات QFCRA مشمول مجازات‌هایی خواهد بود.

طبق گزارش اخیر FATF، قطر “پیشرفت مثبت و پایدار” در جمع آوری اطلاعات مالکیت ذی نفع برای ثبت یکنواخت تقریباً تکمیل شده خود (که داده های ملی را یکپارچه می کند) داشته است. هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد.

“کنترل های کافی هنوز برای اطمینان از اینکه تمام اطلاعات جمع آوری شده دقیق و به روز باقی می مانند.”

پس از این ادعا که از «قابلیت های تحلیلی پیچیده» آنها برای شناسایی موارد پولشویی استفاده نشده است، از مقامات قطر خواسته شده است تا تلاش های خود را برای تحقیق در مورد پولشویی افزایش دهند.

مربوط: دیده بان مالی بریتانیا “بیایید همکاری کنیم” با صنعت کریپتو

قطر که ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را ممنوع کرده است، فاش کرده است که به طور فعال در حال بررسی موارد استفاده بالقوه برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

پیش از این گزارش شده بود که بانک مرکزی قطر (QCB) در «مرحله تأسیس» برای صدور CBDC در ژوئن ۲۰۲۲ است.

شیخ بندر بن محمد بن سعود آل ثانی، فرماندار QCB، در آن زمان گفت که بانک مرکزی در حال “ارزیابی نقاط قوت و ضعف” CBDC و بررسی فناوری ها و پلتفرم های مناسب است.

مجله: رویکردهای FTX 2.0، FUD چند زنجیره ای و Worldcoin 115 میلیون دلار جمع آوری کردند: خلاصه Hodler، ۲۱-۲۷ مینویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا