اخبار ارز دیجیتال

داووس: قرار دادن اعتبارات کربن روی بلاک چین به تنهایی مشکل را حل نمی کند

کریستینا لوکرزیا کورنل، سردبیر Cointelegraph، یک میزگرد در مورد قیمت گذاری اعتبار کربن در داووس، سوئیس را مدیریت کرد.

بلاک چین یا سایر ابزارهای تجارت اعتبار کربن به تنهایی بسیاری از مشکلات زیست محیطی ما را حل نخواهد کرد. زیرا شرکت ها باید بدانند که چرا از آن استفاده می کنند و چگونه می توانند تأثیر بگذارند.

در جلسه پانلی که در ۱۶ ژانویه در داووس، سوئیس برگزار شد، با مدیریت سردبیر کوین تلگراف، کریستینا لوکرزیا کورنل، چندین مدیر از پلتفرم های بلاک چین کربن در مورد علاقه روزافزون شرکت ها به تجارت کربن بحث کردند.

کارن زاپاتا، مدیر عامل پلتفرم بلاک چین ClimateTrade، گفت که پایداری یک موضوع پرطرفدار است که بسیاری از شرکت‌ها می‌خواهند به آن بپیوندند، اما بسیاری هنوز آن را دریافت نکرده‌اند.

او به یاد می آورد که با یک مدیر پایداری در یک “شرکت بزرگ” صحبت می کرد. او گفت که نمی‌داند اعتبارات کربن چیست یا «چگونه کار می‌کنند»، اما تحت فشار تیم بازاریابی خود است تا «این کار را به جلو ببرند».

زاپاتا تأکید کرد که شرکت‌ها نمی‌توانند به جامعه بگویند که با اعتبارات کربن چه می‌کنند، اگر «نفهمند» اعتبارات کربن چیست.

او افزود که ما باید کمتر نگران قیمت گذاری پشت اعتبارات کربن و بیشتر در مورد تأثیر آنها باشیم. او توضیح داد که وقتی تأثیر مثبت درک شود، هزینه آن ثانویه است.

متیو پورتر، مدیر عامل بازارهای کربن Tolam Earth، به گفتگو اضافه کرد که تجارت کربن به تنهایی “خیلی چیزها را حل نمی کند”.

او همچنین اضافه کرد که زنجیر کردن آن تنها «ذره‌ای کوچک» از ناکارآمدی را حل می‌کند.

مربوط: تاثیر زیست محیطی بلاک چین و نحوه استفاده از آن برای حذف کربن

این روزها هیچ کمبودی در توسعه اعتبار کربن در فضای بلاک چین وجود ندارد.

شبکه ذخیره‌سازی مبتنی بر بلاک‌چین، Filecoin، Filecoin Green را راه‌اندازی کرد، یک ابتکار آزمایشگاه پروتکل که برای کاهش اثرات زیست‌محیطی ارز دیجیتال بومی Filecoin طراحی شده بود، در اکتبر ۲۰۲۲.

اولین پروژه ای که راه اندازی کردم CO2.Storage بود. این یک راه حل ذخیره سازی داده های Web3 است که هدف آن ارائه شفافیت افست کربن و آدرس دهی راه حل های ذخیره سازی سنتی برای همه انواع دارایی های محیط دیجیتال، از جمله اعتبارات انرژی تجدیدپذیر است.

مدیر عامل WeWork، آدام نویمان، در ماه می ۲۰۲۲ وارد فضای کریپتو کربن شد و ۷۰ میلیون دلار را در اولین دور اصلی سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری فناوری آب و هوایی خود، Flowcarbon جمع آوری کرد.

این پروژه برای دسترسی بیشتر به تجارت کربن با قرار دادن اعتبارات کربن در بلاک چین ایجاد شد.

نویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا