اخبار ارز دیجیتال

پوتین خواستار سیستم پرداخت بین المللی مبتنی بر بلاک چین شد

رئیس جمهور روسیه از تحریم های غرب انتقاد کرده و خواستار سیستمی “مستقل از دخالت خارجی” شده است.

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در کنفرانس بین المللی سفر هوش مصنوعی در مسکو در ۲۴ نوامبر سخنرانی کرد و از انحصار سیستم پرداخت مالی جهانی انتقاد کرد و خواستار ایجاد یک شبکه پرداخت مستقل مبتنی بر بلاک چین شد.

او در رویدادی که توسط Sberbank، بزرگترین بانک روسیه و یک وام دهنده بزرگ به دولت برگزار شد، گفت:

من متقاعد شده‌ام که ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین می‌توانند برای ایجاد یک سیستم پرداخت بین‌المللی جدید استفاده شوند که برای کاربران بسیار راحت‌تر، کاملاً ایمن‌تر و مستقل از دخالت بانک‌ها و کشورهای ثالث است. مطمئناً چیزی شبیه به این ایجاد و توسعه خواهد یافت. زیرا هیچ کس هدایت یک انحصارگر را که به ضرر همه طرف ها از جمله خود انحصار باشد دوست ندارد.»

پوتین همچنین گفت که روابط متشنج بین روسیه و غرب در پی تجاوز اوکراین، پرداخت‌های جهانی و ملت‌ها را در معرض خطر قرار داده است و تحریم‌های اعمال شده توسط آنها را «ناعادلانه» خواند و آن را «محدودیت» نامید.

رئیس جمهور روسیه گفت: «سیستم پرداخت بین المللی موجود گران است و سیستم حساب های خبرنگاری و مقررات آن توسط گروه محدودی از دولت ها و گروه های مالی کنترل می شود.

یک روز پیش از آن، رسانه های محلی گزارش دادند که نمایندگان پارلمان در حال بحث در مورد بازنگری در قوانین موجود ارزهای دیجیتال، تعیین چارچوب قانونی برای مبادلات داخلی هستند.

در یکی دیگر از تحولات اخیر، لایحه ای در ۱۷ نوامبر در مجلس نمایندگان روسیه، مجلس عوام، ارائه شد که استخراج ارزهای دیجیتال و فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده را قانونی می کند.

به گزارش کوین تلگراف، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازارهای مالی دوما گفت: «تصویب این قانون این فعالیت را وارد عرصه حقوقی خواهد کرد و بر مسائل مربوط به انتشار و گردش دیجیتال تمرکز خواهد کرد. ما معتقدیم که این کار خواهد شد. در حال حاضر، ارزهای دیجیتال را نمی توان برای پرداخت در روسیه استفاده کرد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا