اخبار ارز دیجیتال

درخواست ممنوعیت پرداخت باج افزار پس از بزرگترین حمله سایبری استرالیا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

حمله به Latitude Financial بزرگترین حمله سایبری استرالیا است که شماره گواهینامه رانندگی، گذرنامه و اسناد مالی در میان اطلاعات سرقت شده است.

دولت استرالیا تحت فشار است تا پرداخت‌های باج سایبری را که معمولاً در ارزهای رمزنگاری شده درخواست می‌شود، به دنبال نقض گسترده داده‌ها و متعاقب آن درخواست باج توسط مشاغل محلی، ممنوع کند.

مؤسسه مالی استرالیایی Latitude Financial برای اولین بار در ۱۶ مارس اعلام کرد که مورد حمله سایبری قرار گرفته است و در ۱۱ آوریل یک به روز رسانی را ارائه کرد و درخواست باج را برای امتناع از پرداخت دریافت کرد. من این را نشان دادم.

“مطابق با توصیه کارشناسان جرایم سایبری، Latitude قویاً معتقد است که پرداخت باج برای مشتریان ما مضر است و با تسهیل حملات جنایی بیشتر به جامعه گسترده تر آسیب می رساند.”

در این حمله ۶.۱ میلیون سوابق مشتری، ۵۳۰۰۰ شماره پاسپورت، ۱۰۰ صورت مالی مشتری و تقریباً ۷.۹ میلیون شماره گواهینامه رانندگی استرالیایی و نیوزلندی به سرقت رفت.

آژانس امنیت سایبری پیشرو دولت استرالیا، مرکز امنیت سایبری استرالیا (ACSC) اکنون توصیه می‌کند که قربانیان حملات باج‌افزار هرگز باج را پرداخت نکنند و اطلاعات به جای فروش آنلاین بازگردانده می‌شوند. او گفت هیچ تضمینی وجود ندارد.

نکات ACSC برای پاسخ به حملات باج افزار. سس: ACSC

علیرغم توصیه‌ها، در حال حاضر هیچ قانونی وجود ندارد که شرکت‌ها را از پرداخت باج منع کند، و حمله اخیر به Latitude باعث شده است که بسیاری از صنعت فناوری استرالیا خواستار قوانین جدیدی برای غیرقانونی کردن Latitude شوند.

وین توفک، مدیر شرکت امنیت سایبری CyberRisk، در اظهارنظرهایی برای رسانه محلی استرالیا در ۱۱ آوریل گفت: از پول “

اندرو تراسول، مدیر شرکت حقوقی فناوری Biztech Lawyers نیز به The Australian گفت که قوانین محدود کننده پرداخت باج باید در نظر گرفته شود.

وزیر امنیت سایبری کلیر اونیل در حال حاضر در حال بررسی این موضوع است که آیا پرداخت های باج باید غیرقانونی باشد یا خیر، به دنبال پیشنهادی که از بازنگری استراتژی امنیت سایبری استرالیا به رهبری اندی پن، مدیر عامل سابق شرکت مخابراتی Telstra، افزایش یافته است.

ACSC پیشنهاد می کند استرالیا به دلیل رونق آن برای مجرمان سایبری جذاب است.

رمزارزها مدت‌هاست که متهم به تسهیل حملات باج‌افزاری می‌شوند، زیرا مهاجمان اغلب برای ناشناس کردن وجوه و انتقال آن‌ها به آن سوی مرزها، درخواست پرداخت‌های رمزنگاری می‌کنند.

یکی از راه‌هایی که ارزهای رمزنگاری‌شده باج‌افزار را تسهیل می‌کنند، توانایی ناشناس کردن وجوه با استفاده از یک سرویس ترکیبی مانند Tornado Cash است.

مربوط: Coinbase از اقدام جدید دادگاه برای لغو ممنوعیت نقدی تورنادو حمایت می کند

دیلیپ سینگ در جریان جلسه استماع کمیته بانکداری سنای ایالات متحده در ۲۸ فوریه معاون سابق مشاور امنیت ملی در امور اقتصاد بین‌الملل در دولت بایدن گفت: «دارایی‌های دیجیتالی جزء لاینفک مدل کسب‌وکار باج‌افزار هستند.» و «تقریباً ۱۰۰ درصد» بود. مهاجمان سایبری با استفاده از رمزارز پاداش دریافت کرده اند.

هادلرز دایجست، ۲ تا ۸ آوریل: BTC White Paper در macOS پنهان شد، بایننس مجوز AUS را از دست داد، DOGE Newsنویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا