اخبار ارز دیجیتال

بعید است که DeFi “خالص” در دنیای واقعی مورد استفاده قرار گیرد زیرا به اوراکل ها نیاز دارد: BIS

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

به گفته محققان BIS، اوراکل های متمرکز و مبتنی بر اعتماد تنها گزینه برای DeFi هستند و تغییراتی در آن مدل وجود دارد.

به گفته نویسندگان بولتن بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS)، نیاز به اوراکل ها در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یک مانع بزرگ برای پذیرش در دنیای واقعی است. مشکلات اوراکل ها عملی و اصولی هستند و نویسندگان این مطالعه هیچ راهی برای دور زدن آنها نمی دیدند.

اوراکل ها اشخاص ثالثی هستند که داده های دنیای واقعی را ارائه می دهند که به پروتکل های DeFi و از آن ارسال می شود. نویسندگان گفتند که اوراکل ها در طبیعت متمرکز هستند و وجود آنها به این معنی است که پروتکل کاملاً غیرمتمرکز نیست و در صورت مجاز بودن آن را غیرقابل اعتماد می کند. نویسندگان می نویسند که این احتمالاً هنگام استفاده با دارایی های دنیای واقعی یک نقص کشنده است.

موارد مرتبط: OriginTrail: پادکست دستور کار در زمینه هوش مصنوعی، پیاده سازی در دنیای واقعی و ارزش دانش

نویسندگان حدس می زنند که تمرکززدایی اوراکل ممکن است شامل تأیید، سیستم های شهرت و منابع متعدد اطلاعاتی باشد. این باعث پیچیدگی بیشتر و کاهش کارایی سیستم می شود. مسائل مربوط به اعتماد و حکمرانی باقی خواهد ماند.

ناشناس بودن DeFi شناسایی بازیگران بد را در صورت دستکاری اوراکل دشوار می کند.

راه حل آشکار افزایش مقررات و نظارت بر خلاف روحیه غیرمتمرکز است که زیربنای ارز دیجیتال DeFi است.

در هر دو مورد، نویسندگان خاطرنشان کردند که مقررات در حال حاضر وجود ندارد. برگشت ناپذیری تراکنش ها در DeFi نیز میزان ریسک را در سیستم افزایش می دهد.

مطالب مرتبط: یکی از بنیانگذاران صدا در مورد تقاطع اوراکل ها و چند زنجیره صحبت می کند

بحث اعتماد یک موضوع اصولی برای اوراکل نیست. هک های عملیاتی اوراکل به طور منظم رخ می دهد. ما اخیراً آن را با Ragpull شرکت Magnate Finance در ماه اوت دیدیم.

نویسندگان می گویند: یک راه حل برای مشکل اوراکل، ساختن «سیستم های متمرکز مبتنی بر اعتماد» است، اما نویسندگان می گویند: «به محض اینکه این مبادله را درک کردید، آینده DeFi به معنای خالص آن تاریک به نظر می رسد.

این مطالعه اشاره می کند که شرکت هایی مانند Chainlink اطلاعاتی را در اختیار پروتکل های DeFi قرار می دهند. Chainlink ادعا می کند که “شبکه ای از شبکه های اوراکل غیرمتمرکز” را با اقدامات امنیتی متناسب با هر مورد استفاده ایجاد کرده است. با این حال، پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای از زیرساخت پیام رسانی متمرکز شبکه سوئیفت برای ارتباط با مشتریان استفاده می کند.

مجله: آیا بلاک چین می تواند مشکلات اوراکل را حل کند؟نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا