اخبار ارز دیجیتال

استخراج کنندگان عمومی تولید بیت کوین و هش ریت را در ژانویه افزایش دادند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Core Scientific، Riot و CleanSpark منجر به افزایش تولید بیت کوین در ژانویه شدند. این امر با بهبود آب و هوا و قیمت پایدار برق پشتیبانی می شود.

اولین به‌روزرسانی تولید در سال ۲۰۲۳ توسط شرکت‌های استخراج بیت‌کوین (BTC) که به صورت عمومی معامله می‌شوند، شاهد افزایش مداوم در نرخ هش نسبت به ماه گذشته است، بر اساس تحلیل جدید شاخص هشرت، افزایش تولید BTC.

اکثر ماینرهای عمومی تولید بیت کوین خود را در ژانویه افزایش دادند و CleanSpark آن را ۵۰ درصد افزایش داد و به رکورد تولید ماهانه ۶۹۷ بیت کوین رسید. Core Scientific، تولیدکننده پیشرو BTC، ۱۵۲۷ سکه در ژانویه استخراج کرد، در حالی که دومین تولیدکننده بزرگ، Riot، ۷۴۰ بیت کوین در ماه استخراج کرد.

Marathon و Cipher افزایش قابل توجهی در تولید بیت کوین داشتند و به ترتیب ۶۸۷ و ۳۴۳ بیت کوین تولید کردند، در مقایسه با ۴۷۵ و ۲۲۵ بیت کوین در دسامبر.

استخراج کنندگان عمومی: تولید ماهانه بیت کوین.منبع: هاشرات ایندکس و اقصر

به گفته Jaran Mellerud، تحلیلگر ماینینگ بیت کوین، بهبود آب و هوا و ثبات قیمت برق در ژانویه به استخراج کنندگان اجازه داد تا تولید خود را افزایش دهند. آب و هوا در ژانویه قیمت برق را تثبیت کرد و به معدنچیان اجازه داد تا به نرخ بهره برداری بالاتری دست یابند. ”

نرخ هش برای اکثر ماینرهای عمومی در ژانویه افزایش یافت، اما با سرعت کمتر از حد انتظار. استثنا، رمزارز مبتنی بر تگزاس است که نرخ هش را بیش از ۵۰٪ در ۴.۳ EH / ثانیه بهبود بخشید. ملرود می‌گوید: «Cipher در طول این بازار نزولی به سختی کار کرده است و ما انتظار داریم تا پایان سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ به هدف هش ۶ EH/s ظرفیت خود ماینینگ برسیم.»

همچنین CleanSpark پس از انجام یک سری خرید در اواخر سال ۲۰۲۲، نرخ هش خود را از ۶.۲ EH/s به ۶.۶ EH/s در دسامبر افزایش داد. Hive همچنین در ژانویه رشدی را ثبت کرد، با نزدیک به ۳۰ درصد افزایش در نرخ هش از ۲.۱ EH به ۲.۷ EH. / ثانیه در مورد عملکرد Hive، این شرکت همچنان به جایگزینی ناوگان GPU خود با ASIC ها، عمدتا Buzzminers طراحی شده در داخل ادامه می دهد.

ماینر عمومی: هش ریت خود ماینینگ. منبع: هاشرات ایندکس و اقصر

Core Scientific به افزایش نرخ هش خود ادامه داد و از ۱۵.۷ EH/s در ماه دسامبر به ۱۷ EH/s در ژانویه رسید. با این حال، این رقم منعکس کننده تأثیر روند ورشکستگی شرکت است، از جمله توافق برای پرداخت ۳۸.۶ میلیون دلار بدهی معوق با گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) با تسلیم بیش از ۲۷۰۰۰ دستگاه ماینینگ که به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار می گیرد. – معادل ۱۸ درصد از دکل های Core Scientific.

Core Scientific در ۲۱ دسامبر برای فصل ۱۱ اعلام ورشکستگی کرد و پس از ماه ها مشکلات مالی ناشی از افزایش قیمت برق و کاهش قیمت بیت کوین، به دنبال بازسازی بدهی بود.

ملرود همچنین اضافه کرد: “چندین بار، این شرکت ها جدول زمانی اهداف توسعه هش بالا خود را تمدید کرده اند. ما در حال برنامه ریزی هستیم. با نرخ های فعلی، اکثر شرکت ها باید برنامه های توسعه خود را در آینده بیشتر پیش ببرند.”

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا