اخبار ارز دیجیتال

شرکت عمومی استخراج بیت کوین با بدهی جمعی ۴ میلیارد دلاری مواجه است

جامعه استخراج بیت کوین مقادیر زیادی تامین مالی در طول بازار صعودی سال ۲۰۲۱ دریافت کرد که تأثیر منفی بر درآمد در بازار نزولی متعاقب آن داشت.

پرونده ورشکستگی اخیر Core Scientific استخراج کننده بیت کوین (BTC) علیرغم پیشنهاد کمک مالی ۷۲ میلیون دلاری از طرف طلبکاران، سؤالاتی را در مورد سلامت کلی جامعه استخراج بیت کوین در میان بازار نزولی طولانی مدت ایجاد می کند. من آن را پرتاب کردم. ماینرهای عمومی بیت کوین بیش از ۴ میلیارد دلار بدهی دارند و برای رهایی از سطوح بالای بدهی ناپایدار نیاز به بازسازی فوری دارند.

جامعه استخراج بیت کوین مقادیر زیادی تامین مالی در طول بازار صعودی سال ۲۰۲۱ دریافت کرد که تأثیر منفی بر درآمد در بازار نزولی متعاقب آن داشت. بر اساس تجزیه و تحلیل داده های استخراج بیت کوین توسط هاشرات ایندکس، تنها ۱۰ بدهکار برتر استخراج بیت کوین مجموعا بیش از ۲.۶ میلیارد دلار بدهکار هستند.

شرکت عمومی استخراج بیت کوین با بالاترین بدهی منبع: شاخص هاشرات.

بزرگترین بدهکار، Core Scientific، که تا ۳۰ سپتامبر در ترازنامه خود ۱.۳ میلیارد دلار بدهی داشت، اخیراً به شماره ثبت شده برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ سقوط کرد. دومین بدهکار بزرگ، ماراتون، ۸۵۱ میلیون دلار دارد که عمدتاً بدهی قابل تبدیل است. در نتیجه، ماراتون با اجازه دادن به طلبکاران برای تبدیل اوراق قرضه قابل تبدیل خود به سهام، از ورشکستگی جلوگیری می کند.

اکثر ماینرهای بیت کوین، از جمله سومین بدهکار بزرگ، گرینیج، در حال بازسازی برای کاهش بدهی خود هستند. به عنوان یک صنعت، نسبت بدهی به سهام شرکت های استخراج بیت کوین عمومی ریسک بالایی دارد.

همانطور که توسط شاخص هشرت ذکر شده است، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام ۲ یا بالاتر در بیشتر صنایع خطرناک تلقی می شود. نمودار زیر نسبت بدهی به سهام بسیار بالا را نشان می دهد که در حال حاضر توسط استخراج کنندگان برجسته بیت کوین اغراق شده است.

شرکت استخراج بیت کوین عمومی با بالاترین نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام.منبع: شاخص هشرات

با توجه به اینکه بیش از نیمی از ۲۵ ماینر عمومی بیت کوین دارای نسبت بدهی بسیار بالایی هستند، بخش استخراج ممکن است با تجدید ساختار و پرونده های ورشکستگی مواجه شود، مگر اینکه گاوها برگردند.

برخی از شرکت‌ها ممکن است برای کاهش بدهی، فعالیت‌های خود را متوقف یا کند کنند، اما به استخراج‌کنندگان پایدار کمک می‌کند تا با خرید تجهیزات و امکانات از رقبا، ردپای خود را افزایش دهند.

مربوط: استخراج کننده بیت کوین Northern Data انتظار دارد ۲۰۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ درآمد داشته باشد و می گوید که بدهی ندارد.

در ۲۰ دسامبر، گرینیج یک قرارداد بازسازی بدهی ۷۴ میلیون دلاری با NYDIG، یک شرکت فین‌تک متمرکز بر بیت‌کوین، امضا کرد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، قرارداد NYDIG شامل خرید ماینرهایی با ظرفیت استخراج تقریباً ۲.۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است. در مقابل، بدهی شرکت معدنی از ۵۷ میلیون دلار به ۶۸ میلیون دلار کاهش می یابد.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا