🚨 اخبار ارز دیجیتال

زمانی که سام بنکمن فرید برای شهادت آماده می شود، دادستان ها به پرونده رسیدگی می کنند

قبل از شهادت مدیر عامل سابق FTX، وکلای نماینده SBF دو شاهد، یک وکیل مستقر در باهاما و یک کارشناس از یک شرکت مشاوره دعاوی را فراخواندند.

وکلای وزارت دادگستری ایالات متحده پس از بیش از سه هفته کارشناس و شهادت کارمندان سابق FTX و Alameda شکایت خود را علیه سام “SBF” Bankman Fried تنظیم کردند.

بر اساس گزارش دادگاه در ۲۶ اکتبر، او آخرین شاهد قبل از تعطیلات دولت آمریکا بود. بود عامل اف بی آی مارک ترویانو شهادت داد که SBF با بیش از ۳۰۰ گروه، عمدتاً از طریق برنامه پیام رسانی سیگنال، درگیر بوده است. وکلای بانکمن فرید پس از شهادت تویانو درخواست اخراج کردند، اما قاضی لوئیس کاپلان به سرعت آن را رد کرد.

وکلای SBF، مارک کوهن و کریستین اوردل، دو شاهد را به بانکمن فرید ارائه کردند. کریستال رول، یک وکیل مستقر در باهاما که قبلاً نماینده مدیر عامل سابق FTX بود، SBF را در جلسه ای با کمیسیون اوراق بهادار باهاما در نوامبر ۲۰۲۲ همراهی کرد تا در مورد انتقال دارایی های FTX خود به این مقام بحث کند. شهادت داد که او شاهد آن بوده است.

جوزف پیمبری از شرکت مشاوره دعوی حقوقی PF2 Securities از خدمات وب آمازون برای استخراج داده‌های مربوط به تسهیلات اعتباری FTX Alameda Research و تقریباً ۹ تا ۱۱ میلیون کاربر صرافی ارز دیجیتال استفاده کرد. او شهادت داد که بیش از ۱۰۰۰۰ دلار به او پرداخت شده است. در زمان انتشار، وکلای دادگستری هنوز فرصتی برای بازجویی متقابل از او پیدا نکرده بودند.

طبق گزارش‌های دادگاه، قاضی کاپلان اغلب سوالاتی را که اوردل و کوهن برای شاهدان مطرح می‌کردند پس می‌گرفت و می‌گفت: «این مفید نیست» یا «آیا می‌توانیم به اصل مطلب برسیم؟» تا زمان انتشار این مقاله، بانکمن فرید هنوز شهادت نداده بود، اما وکلای او گفتند که انتظار داشتند او حدود چهار ساعت در جایگاه باشد.

مربوط: اسکاراموچی: سام بنکمن فرید راهی برای “گوی زنی” از دادستان ها ندارد

وکلای مدافع در یک تماس کنفرانسی در ۲۵ اکتبر به کاپلان گفتند که قصد دارند به عنوان بخشی از شکایت از مدیر عامل سابق FTX، بانکمن فرید شهادت دهد. دادستان ها قبلاً کارولین الیسون مدیر عامل سابق Alameda، گری وانگ مدیر ارشد فناوری سابق FTX و مدیر مهندسی سابق FTX Nishad Singh را احضار کردند تا به Alameda دستور دهند تا از بودجه FTX استفاده کند. او از آنها خواست در مورد تلاش هایی که SBF آنها را به آنها هدایت کرده است شهادت دهند.

انتظار می‌رود محاکمه بانکمن فرید ظرف چند روز کاری آینده با صحبت‌های پایانی و بررسی درخواست‌های ارائه شده توسط دادستان و وکلای مدافع توسط قاضی به پایان برسد. با این حال، مدیر عامل سابق FTX در دادگاه دوم که قرار است در مارس ۲۰۲۴ آغاز شود، با پنج اتهام جنایی دیگر روبرو خواهد شد. او در هر دو مورد به همه اتهامات خود بیگناه است.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا