🚨 اخبار ارز دیجیتال

سام بنکمن-فرید برای لغو وثیقه “بدون دلیل” درخواست تجدید نظر می کند: دادستان ها

دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک وثیقه سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX را در ۱۱ آگوست، پس از درخواست تجدیدنظر از دادستانی در ماه ژوئیه برای نقض چندگانه وثیقه، لغو کرد.

دفتر دادستانی ایالات متحده درخواستی را برای اعطای وثیقه علیه مدیر اجرایی سابق FTX سام بنکمن-فرید به دلیل دستکاری شاهد احتمالی ارائه می دهد، هر گونه شرایط آزادی تضمین می کند که ایمنی شاهد گفت چنین نخواهد کرد. دادستان ها در پاسخ به چندین ادعای مطرح شده در درخواست تجدیدنظر او علیه لغو وثیقه، گفتند که وثیقه “غیر موجه” است.

در پاسخ خود، دادستان ادعا می کند که مشخص شده است که SBF دو بار برخلاف دستورات دادگاه دستکاری شهود را انجام داده است. بنابراین بعید است بانکمن-فرید با شرایط آزادی خود عمل کند، با توجه به فرار مداوم او از شرایط آزادی پیش از محاکمه.

اولین تلاش SBF برای ارتباط با شهود در اوایل سال جاری زمانی که مدیر عامل سابق FTX با مشاور عمومی FTX ایالات متحده (که همچنین شاهد احتمالی محاکمه ای است که توسط یک وکیل نمایندگی می شود) تماس برقرار کرد.

دومین مورد از این دست در ژوئیه ۲۰۲۳ رخ داد، زمانی که یک گزارش نیویورک تایمز یک پیام خاطرات شخصی از مدیر عامل سابق آلامدا و کارولین الیسون از همکاران SBF منتشر کرد. یک وکیل SBF تایید کرده است که دفترچه یادداشت توسط خود مدیر عامل سابق FTX فاش شده است. دادستان با دادگاه منطقه تماس گرفت تا بپرسد که چگونه SBF می تواند از اسناد شخصی و بالقوه شرم آور الیسون در تلاش برای بی اعتبار کردن او و تأثیر بالقوه بر برداشت هیئت منصفه در دادگاه استفاده کند.

در جلسه دادگاه ۲۶ ژوئیه، دادستان برای لغو درخواست وثیقه به دلیل نقض شرایط وثیقه توسط SBF و تلاش برای تأثیرگذاری بر شهود درخواست داد. قاضی ایالات متحده، لوئیس کاپلان از ناحیه جنوبی نیویورک، وثیقه SBF را در ۱۱ اوت پس از اینکه مشخص شد او با شاهدان به قصد نفوذ یا ارعاب آنها تماس گرفته است، تخلیه کرد. مدیر عامل سابق FTX از دسامبر ۲۰۲۲ با وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری آزاد شده است.

مرتبط: هدف Coincentre تعریف مجدد “غیرقانونی” SEC از “Exchange” است.

در ۲۸ اوت، وکلای SBF نسبت به لغو تصمیم وثیقه اعتراض کردند و استدلال کردند که مدیر عامل سابق FTX از حقوق کافی برای صحبت با مطبوعات در مورد کارولین الیسون برخوردار است زیرا توسط اصلاحیه اول محافظت می شود. با این حال، دادستان استدلال کرد که قاضی کاپلان حقوق متمم اول SBF را در حکم خود در نظر گرفته است. قاضی در حکم خود گفت: “قانون اگر ارتباط به عنوان بخشی یا به منظور ارعاب یا تحت تاثیر قرار دادن شاهد انجام شود و آنچه که اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده انجام می دهد، جرم محسوب می شود.” او گفت.

دادستان دو اتهام کلیدی را علیه درخواست تجدیدنظر SBF مطرح کرد.

دادگاه منطقه به وضوح در یافتن دلایل احتمالی برای این باور که بنکمن-فرید در طول آزادی پیش از محاکمه خود دو بار سعی در دستکاری شاهدان داشته است، اشتباه نکرد.

قاضی کاپلان آشکارا در یافتن علت احتمالی تلاش بانکمن-فرید برای دستکاری در Witness 1 اشتباه نکرده است.

دادستان همچنین استدلال کرد که متهمان حکم مربوط به بازجویی از وکیل سابق SBF FTX ایالات متحده را رد یا اعتراض نکردند، که قاضی تلاش آشکاری برای جعل شاهد یافت.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای ارزهای دیجیتال

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا