🚨 اخبار ارز دیجیتال

دادستان ها می گویند که استرداد دو کوون به کره جنوبی به بهترین وجه به قربانیان آزمایشگاه های Terraform خدمت می کند: گزارش:


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته مقامات محلی، مدیر عامل سابق آزمایشگاه Terraform ممکن است با ۴۰ سال زندان در کره جنوبی روبرو شود، جایی که بیشتر جنایات خود را مرتکب شده است.

مقامات کره جنوبی به دنبال استرداد دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق آزمایشگاه های Terraform هستند. وال استریت ژورنال گزارش داد، دادستان ناظر بر تحقیقات معتقد است که بازگرداندن او به بهترین وجه به قربانیان سقوط توکن های TerraUSD (USTC) و LUNA کمک می کند.

دان سونگ هان، سرپرست دادستان کره جنوبی که در مورد سقوط دو ارز دیجیتال، حدود ۴۰ میلیارد دلار از اکوسیستم Terra تحقیق می کند، گفت: کره جنوبی جایی است که بیشتر جنایاتی که کوون به آن متهم شده است، رخ داده است.

دادستان در مصاحبه با این روزنامه گفت: با توجه به ماهیت پرونده، ما معتقدیم که بررسی پرونده در کره جنوبی کارآمدترین راه برای اجرای عدالت برای سرمایه گذاران است.

دو کوون، همچنین یک شهروند کره جنوبی، در ماه مارس در مونته نگرو دستگیر شد و به جعل اسناد متهم شد. از آن زمان، مقامات ایالات متحده و کره جنوبی تلاش هایی را برای استرداد بنیانگذاران Terra انجام داده اند. او همچنین توسط تنظیم کننده های سنگاپور تحت تعقیب است.

مرتبط: آزمایشگاه Terraform به دنبال رد دعوای دسته جمعی است، با این ادعا که قانون ایالات متحده اعمال نمی شود

مارکو کواچ، وزیر دادگستری مونته نگرو، در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دستگیری کوون، گفت که تصمیم برای استرداد کوون بر اساس “چندین عامل” از جمله شدت جرم و مکان و زمان جنایت بوده است. طبق گزارش ها، مونته نگرو با سنگاپور یا کره جنوبی معاهده استرداد ندارد. با این حال، یک قرارداد قدیمی استرداد با ایالات متحده دارد و قبلاً شهروندان آمریکایی را استرداد کرده است.

در اواخر آوریل، مقامات کره جنوبی، شین هیون سونگ، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform و نه فرد دیگر را به اتهام کلاهبرداری، نقض اعتماد، و اختلاس به دلیل فروپاشی اکوسیستم Terra متهم کردند.

روزنامه KBS World کره جنوبی گزارش داد که دادستان ها این افراد را متهم کرده اند که نزدیک به ۳۵۰ میلیون دلار (۴۶۰ میلیارد وون کره جنوبی) سود غیرقانونی کسب کرده اند. سونگ هان به WSJ گفت که اگر کوون به کشور خود استرداد شود، با اتهامات مشابهی روبرو خواهد شد و با ۴۰ سال زندان مواجه خواهد شد.

Terra یکی از اولین شرکت های رمزنگاری است که مفهوم استیبل کوین های الگوریتمی را رایج کرده است. زمانی که استیبل کوین بومی TerraClassicUSD از دلار آمریکا در ماه می ۲۰۲۲ جدا شد، اکوسیستم فروپاشید و سال گذشته بحران گلوله برفی در صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد شد.

مجله: زمستان کریپتو می تواند بر سلامت روان هادلر تأثیر بگذارد

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا