اخبار ارز دیجیتال

لایحه اسرائیل برای طبقه بندی ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار “صنعت را می کشد”

به گفته مدیرعامل Altshuler Shaham Horizon، تغییر تعریف پیشنهادی توسط رگولاتور اسرائیلی آسیب زیادی به صنعت کریپتو محلی وارد می‌کند.

به گفته رئیس ارائه‌دهنده خدمات ارزهای دیجیتال اسرائیل، قانون پیشنهادی در اسرائیل برای طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار، آسیب زیادی به صنعت ارزهای دیجیتال محلی وارد می‌کند.

اندرو فنتون، سردبیر مجله Cointelegraph با ایلان استارک، مدیر عامل Altshuller Shaham Horizon در تل آویو، اسرائیل گفتگو کرد. این شرکت خدمات نگهداری و معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد و یکی از معدود شرکت هایی در کشور است که مجوز تجارت با بانک ها را دارد.

استارک در مورد وضعیت قانونی فعلی ارزهای دیجیتال در اسرائیل گفت: «این بسیار پیچیده است.

ایلان استرک، مدیرعامل Altshuler Shaham Horizon گفت:منبع: فیسبوک

او توضیح داد که پیشنهاد فعلی این است که دارایی های دیجیتال تحت نظارت سازمان اوراق بهادار اسرائیل (ISA)، تنظیم کننده اوراق بهادار این کشور، باشد.

او گفت: «رده بندی دارایی های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار همه چیز را در اینجا تغییر می دهد. استرک گفت که او معتقد نیست که پیشنهاد فعلی همانطور که هست اجرا شود و “آیا همان طور که آنها می خواهند خواهد بود یا خیر”.

ما نمی‌توانیم همه دارایی‌های دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کنیم، زیرا این صنعت را از بین می‌برد.»

در اوایل ژانویه، ISA پیشنهادی را برای دادن اختیارات جدید به قانون‌گذاران برای سرکوب صنعت ارزهای دیجیتال اسرائیل اعلام کرد.

هدف آن بازنگری در تعریف اوراق بهادار است تا شامل “دارایی های دیجیتالی” مورد استفاده برای سرمایه گذاری های مالی شود. تعریف «دارایی دیجیتال» به عنوان «نمایندگی» دیجیتالی ارزش یا حقوق مورد استفاده در سرمایه گذاری های مالی را توضیح داد.

ISA همچنین به دنبال اختیاراتی برای نظارت بر صنعت کریپتو، تعیین الزامات برای صادرکنندگان و واسطه‌ها و اعمال تحریم‌ها برای تخلفات است.

پیشنهاد ISA از صادرکنندگان دارایی‌های دیجیتال می‌خواهد قبل از صدور یا ثبت دارایی‌های دیجیتال برای تجارت، سندی شبیه به دفترچه منتشر کنند.

مردم تا ۱۲ فوریه فرصت دارند نظرات و بازخورد خود را در مورد این موضوع ارائه دهند.

از سوی دیگر، وزارت دارایی در نوامبر سال گذشته توصیه هایی را در مورد مقررات صنعت ارزهای دیجیتال منتشر کرد.

مربوط: دادگاه اسرائیل حکم داد که مقامات می توانند رمزنگاری را در ۱۵۰ کیف پول در لیست سیاه توقیف کنند

برخی از این پیشنهادها به ارائه‌دهندگان خدمات کریپتو اجازه می‌دهد تا حداقل به‌طور موقت در اسرائیل فعالیت کنند، مشروط بر اینکه مجوزهای موازی از خارج را داشته باشند.

استرک گفت که این پیشنهاد زندگی را برای برخی آسان‌تر می‌کند، زیرا زمانی که صحبت از راه‌اندازی صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی در اسرائیل به میان می‌آید، «ممکن است تا دو، سه یا چهار سال طول بکشد تا به دست بیاورند».

بر اساس آخرین ارقام ژانویه ISA، حدود ۱۵۰ شرکت فعال در صنعت رمزنگاری محلی وجود دارد و تخمین زده می‌شود که بیش از ۲۰۰۰۰۰ اسرائیلی در کریپتو سرمایه‌گذاری کنند.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا