اخبار ارز دیجیتال

قانون پیشنهادی پارلمان اتحادیه اروپا می‌تواند بانک‌ها را مجبور به اعمال وزن ریسک 1250 درصدی برای قرار گرفتن در معرض کریپتو کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک تغییر قانون پیشنهادی که ارزهای دیجیتال را به یکی از بالاترین رتبه‌بندی‌های ریسک برای موسسات مالی تبدیل می‌کند، می‌تواند تا دسامبر 2024 اجرایی شود.

پارلمان اروپا گزارشی درباره لایحه‌ای منتشر کرده است که در آن پیشنهاد می‌کند بانک‌های دارای ارزهای دیجیتال باید مقادیر قابل توجهی سرمایه را برای مقابله با خطرات احتمالی کنار بگذارند.

در اطلاعیه 9 فوریه، قانونگذاران اتحادیه اروپا گفتند که چارچوب قابل اعمال برای دارایی های رمزنگاری باید “به طور مناسب خطرات این ابزارها را برای ثبات مالی موسسات مالی کاهش دهد”، از بانک ها خواستند که ما پیشنهاد اعمال وزن ریسک 1250 درصدی برای قرار گرفتن در معرض دارایی ها را داریم. . بالاترین ارزیابی ریسک برای سرمایه گذاری قانون پیشنهادی پیشنهاد می کند که چنین الزاماتی تا 30 دسامبر 2024 به قوت خود باقی خواهد ماند.

افزایش سریع فعالیت‌های بازار مالی در رابطه با دارایی‌های رمزنگاری‌شده و افزایش احتمالی مشارکت نهادی در فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری مستلزم یکپارچگی اتحادیه اروپا برای کاهش ریسک این اقدامات برای موسسات است. این باید به طور کامل در در این گزارش آمده است که چارچوب «ثبات مالی». با توجه به تحولات نامطلوب اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، این امر حتی فوری‌تر است.

کنگره گفت که تغییرات پیشنهادی مطابق با توصیه‌های کمیته بازل در نظارت بانکی (BCBS) در پرداختن به ریسک‌های بالقوه است. قانونگذاران گفتند این قوانین باید تا سال 2025 اعمال شوند.

مربوط: بیت کوین بخشی از پرخطرترین دسته در طرح سرمایه بانکی جدید بازل است

این لایحه بیان می‌کند که کمیسیون اروپا تا 30 ژوئن فرصت دارد تا پیشنهادات خود را برای چارچوب رمزنگاری، با در نظر گرفتن الزامات موجود در چارچوب بازارهای دارایی‌های رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) ارائه کند. کل قوه مقننه ممکن است این فرصت را داشته باشد تا لایحه پیشنهادی را به قانون تبدیل کند.

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا