اخبار ارز دیجیتال

لایحه پیشنهادی آرژانتین، شهروندان را تشویق می کند تا دارایی های رمزنگاری شده را افشا کنند

از آنجایی که دولت قصد دارد با یک لایحه پیشنهادی با پولشویی مقابله کند، آرژانتینی ها به زودی می توانند دارایی های ارزهای دیجیتال خود را با مشوق های مالیاتی اعلام کنند.

مسئول سیاست اقتصادی آرژانتین، وزارت اقتصاد آرژانتین، پیش‌نویس لایحه‌ای را برای تشویق آرژانتینی‌ها برای اعلام دارایی‌های خود از ارزهای رمزنگاری شده با استناد به نرخ‌های مالیاتی کاهش یافته، تهیه کرده است.

با هدف مبارزه با پولشویی، لایحه «بیرونی سازی پس انداز آرژانتین» توسط وزیر اقتصاد سرجیو ماسا ارائه شد.

این لایحه، دارندگان ارزهای دیجیتال را ملزم به تهیه سوگندنامه می کند. این سوگندنامه ای است که محل مالکیت ها را به دولت مشخص می کند.

این لایحه مشوق های مالیاتی را برای تشویق شهروندان به اظهار دارایی های خود پیشنهاد می کند.

کسانی که داوطلبانه دارایی های خود را ظرف ۹۰ روز پس از اجرایی شدن این قانون اعلام کنند، مالیات ناچیز ۲.۵ درصدی بر عایدی سرمایه در دارایی های ارز دیجیتال خود پرداخت خواهند کرد. این نرخ هر ۹۰ روز یکبار تا زمانی که به نرخ استاندارد مالیات بر عایدی سرمایه کشور ۱۵ درصد برسد، مرحله به مرحله اجرا می شود.

سرجیو ماسا (راست) به همراه آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین (وسط) در اجلاس G20 بالی در نوامبر ۲۰۲۲. تصویر: کاسا روزادا

این لایحه همچنین با هدف تشویق آرژانتین به اعلام دارایی های ارز فیات، سهام، سهام، املاک و مستغلات و حتی سایر دارایی های مالی مشمول سود سرمایه مانند مبلمان است.

قانون پیشنهادی، دارایی‌های داخلی و خارجی را مجبور می‌کند در بانک‌های تایید شده آرژانتین یا بانک‌های خارجی که توسط بانک مرکزی یا کمیسیون اوراق بهادار در حوزه قضایی آنها تنظیم می‌شوند، سپرده‌گذاری شوند.

الان رای بدهید!

این لایحه برای بررسی به جلسه بعدی رژیم ارائه می شود.

مربوط: ایالت آرژانتین استیبل کوین با دلار آمریکا صادر می کند

بازارهای نوظهور بسترهای مناسبی برای پذیرش ارزهای دیجیتال هستند، به طوری که آرژانتین در رتبه سیزدهم در رتبه بندی کلی شرکت داده بلاک چین Chainalysis در فهرست پذیرش جهانی ۲۰۲۲ قرار دارد.

آرژانتینی ها به دلیل تورم بالای داخلی و سهولت استفاده برای تراکنش های فرامرزی جذب ارزهای دیجیتال شده اند. بر اساس داده های Statista، نرخ تورم آرژانتین در سال ۲۰۲۲ به ۷۲.۴ درصد خواهد رسید.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا