اخبار ارز دیجیتال

پروژه ۳۱.۶ میلیون دلاری با کلاهبرداری ادعایی در خروج آغاز شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کارآگاه زنجیره ای ZachXBT معتقد است که این پروژه پس از پل زدن ۳۱.۶ میلیون دلار در چندین آدرس Tron و Ethereum، یک «کلاهبرداری احتمالی خروج» است.

به گفته کارآگاه زنجیره ای ZachXBT، یک پروژه ارز دیجیتال به نام Fintoch که ادعا می کند توسط شرکت بانکداری سرمایه گذاری مورگان استنلی پشتیبانی می شود، به نظر می رسد با حدود ۳۲ میلیون دلار سرمایه کاربران راه اندازی شده است.

در این موضوع، کاراگاه ارزهای دیجیتال نموداری را ارائه کرد که حرکات وجوه را با جزئیات نشان می‌داد. کارآگاهان Onchain ادعا کردند که کلاهبرداری خروج احتمالاً در این پروژه انجام شده است.

این صندوق وعده سود روزانه ۱ درصدی سرمایه گذاری کاربران خود را داده است. با این حال، کاربران پلت فرم گزارش آنها در حال حاضر قادر به برداشت وجوه از فینتوچ نیستند.

علاوه بر این، این پروژه ادعا می کند که متعلق به مورگان استنلی است که شرکت بانکداری سرمایه گذاری مورگان استنلی در بیانیه ای آن را رد کرد. این شرکت گفت که فینتوچ از علامت تجاری خود بدون اجازه استفاده کرده است و هیچ مسئولیتی در قبال معاملات خود با شرکت ندارد.

اداره پول سنگاپور (MAS) نیز در اوایل ماه مه هشداری را علیه فینتوک صادر کرد. به گفته MAS، این شرکت “ممکن است به اشتباه به عنوان دارای مجوز یا به نحو دیگری مجاز یا تنظیم شده توسط MAS شناسایی شده باشد.”

به طور جداگانه، گزارش ها در ماه مارس حاکی از آن بود که تصویر استفاده شده برای مدیر عامل شرکت، به نام بابی لمبرت، در واقع تصویر یک بازیگر دستمزدی با نام واقعی مایک پروونزانو است.

مربوط: Swaprum DEX Lag Pull Suspicion به بیرون درز ۳ میلیون دلار از وجوه مشتریان

در اخبار دیگر، اداره تحقیقات فدرال (FBI) در رابطه با افزایش اخیر تبلیغات شغلی جعلی در ارزهای دیجیتال هشداری صادر کرده است. در ۲۳ مه، FBI به شهروندان و افرادی که به خارج از کشور زندگی می کنند یا در حال سفر هستند توصیه کرد که مراقب باشند زیرا این تبلیغات فریبنده اغلب با قاچاق نیروی کار مرتبط است.

در ماه آوریل، صنعت کریپتو همچنان شاهد افزایش بهره برداری از ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری های خروج و حملات وام های فلش بود. به گفته شرکت امنیت بلاک چین Certik، بیش از ۱۰۳ میلیون دلار وجوه از پروژه های مختلف ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاران در همان ماه به سرقت رفته است.

مجله: سازمان‌های اجرایی ایالات متحده، سرکوب جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال را تشدید می‌کنند.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا