اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 9/27: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، TON، DOT، MATIC

بیت کوین و حتی برخی آلتکوین ها با وجود اینکه شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح خود در نزدیک به یک سال گذشته رسیده است، ثابت مانده اند.

بیت کوین (BTC) با وجود کاهش شاخص S&P 500 به پایین ترین سطح سه ماهه و افزایش شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالاترین سطح سال گذشته، توانست از سطح 26000 دلار بالاتر برود. این یک علامت تا حدودی تشویق کننده است زیرا نشان می دهد که هیچ فروش فعالی در سطوح پایین وجود ندارد.

بیت کوین همچنان محدود به محدوده است، با حرکت های بی جهت قیمت که معامله گران را در حاشیه نگه می دارد. طبق یک مطالعه جدید از پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، تراکنش های روزانه معاملات روزانه بیت کوین از بیش از 600000 در ماه مارس به بین 8000 تا 15000 در هفته گذشته افزایش یافت. معامله گران باید محتاط باشند و به جای گرفتن موقعیت در هر شکست روزانه منتظر تایید باشند، زیرا نقدینگی کم می تواند منجر به حرکت های بی ثبات در هر جهت شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

اگرچه روند کوتاه مدت قیمت نامشخص است، اما این امر نباید گاوهای بلندمدت را از افزودن بیت کوین به پرتفوی خود باز دارد. مایکل سیلر، بنیانگذار و مدیر اجرایی MicroStrategy در X (توئیتر سابق) اعلام کرد که این شرکت 5445 بیت کوین را با قیمت متوسط ​​27053 دلار به ازای هر بیت کوین خریداری کرده است.

آیا ممکن است بیت کوین و برخی آلتکوین ها یک رالی کوتاه مدت را آغاز کنند؟ برای فهمیدن این موضوع، بیایید نگاهی به نمودار 10 ارز دیجیتال برتر بیندازیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها در حدود میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26436 دلار) است. گاوها در 27 سپتامبر قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساندند، اما نتوانستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (26757 دلار) قرار دهند.

نمودار روزانه BTC/USDT. سس: TradingView

این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و گاوها را به سمت SMA 50 روزه می فروشند. خرس ها باید قیمت را به زیر 25990 دلار برسانند تا افت احتمالی تا 24800 دلار را باز کنند. این سطح احتمالاً باعث جذب خرید قوی توسط گاوها می شود.

در حالت صعودی، اولین نشانه قدرت، شکست و خروج از SMA 50 روزه خواهد بود. پس از آن، جفت BTC/USDT می تواند تا 27,500 دلار و سپس به سطح مقاومت کمی بالاتر از 28,143 دلار صعود کند. انتظار می رود خرس ها با تمام توان از این سطح دفاع کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در شرف شروع بازیابی است. اگرچه قیمت در 27 سپتامبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1614 دلار) بود، گاوها نتوانستند رشد روزانه را حفظ کنند. این نشان می دهد که سطوح بالاتر همچنان فروشندگان را جذب می کند.

نمودار روزانه ETH/USDT. سس: TradingView

واگرایی صعودی در شاخص قدرت نسبی (RSI) به نفع خریداران است. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، جفت ETH/USDT می‌تواند ابتدا به SMA 50 روزه (1668 دلار) صعود کند و سپس به مقاومت کمی بالاتر از 1746 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها در کنترل هستند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت کلیدی 1531 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ممکن است به 1368 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) هنوز زیر سطح شکست 220 دلاری خود است، اما علامت مثبت آن این است که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر 203 دلار سقوط کند.

نمودار روزانه BNB/USDT. سس: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (213 دلار) ثابت است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای 220 دلار برسانند، تعادل به نفع آنها خواهد بود. پس از آن، جفت BNB/USDT می تواند تا 235 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به کاهش خود ادامه دهد و به زیر 203 دلار سقوط کند، نشان دهنده تسلط خرس ها است. این جفت ممکن است مرحله بعدی روند نزولی را به سمت حمایت قوی در 183 دلار آغاز کند.

تحلیل قیمت XRP

خریداران سعی کردند XRP (XRP) را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.50 دلار) در 25 سپتامبر برسانند، اما خرس‌ها خودداری کردند.

نمودار روزانه XRP/USDT. سس: TradingView

حرکت قیمت ها در چند روز گذشته یک الگوی مثلثی متقارن را تشکیل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است.

فروشندگان سعی می کنند با فشار دادن قیمت به زیر خط روند صعودی، مزیتی به دست آورند. اگر اینها موفقیت آمیز باشند، جفت XRP/USDT می تواند به 0.46 دلار و سپس 0.41 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت بالا برود و از خط مقاومت بشکند، نشان دهنده این است که گاوها در تلاش هستند تا کنترل را در دست بگیرند. پس از آن، این جفت می تواند تا سطح مقاومت فوری در 0.56 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در 25 سپتامبر از حمایت کلیدی 0.24 دلار عقب نشینی کرد، اما گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. که ممکن است بیشتر بفروشد.

نمودار روزانه ADA/USDT. سس: TradingView

سطح 0.24 دلار احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها خواهد بود. هنگامی که پشتیبانی 0.24 دلار شکسته شود، جفت ADA/USDT یک الگوی مثلث نزولی نزولی را تکمیل می کند. پس از آن، این جفت نزول خود را تا 0.22 دلار آغاز می کند و ممکن است به سمت هدف الگوی 0.19 دلار سقوط کند.

اگر بر خلاف این فرض، قیمت از خط روند نزولی بالا برود و بشکند، تنظیم نزولی باطل خواهد شد. پس از آن، جفت ممکن است شروع به افزایش تا 0.29 دلار کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

خرس‌ها Dogecoin (DOGE) را در 26 سپتامبر به زیر سطح حمایت 0.06 دلار رساندند، اما دم بلند کندل نشان می‌دهد که خرید در سطوح پایین‌تر است.

نمودار روزانه DOGE/USDT. سس: TradingView

با این حال، متحرک نمایی 20 روزه (0.06 دلار) و RSI در قلمرو منفی نزولی تدریجی نشان می دهد که خرس ها هنوز کنترل دارند. فروشندگان دوباره سعی می کنند قیمت را زیر 0.06 دلار نگه دارند. اگر موفقیت آمیز باشد، جفت DOGE/USDT می تواند به حمایت کلیدی بعدی در 0.055 دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که گاوها در حال بهبود هستند. این جفت می تواند در ابتدا تا 0.07 دلار افزایش یابد و سپس به سرعت به سمت 0.08 دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت سولانا

شکست گاوها در بالا بردن سولانا (SOL) به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (19.42 دلار) در چند روز گذشته نشان می دهد که خرس ها فعالانه از سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه SOL/USDT. سس: TradingView

قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافته است و خرس ها سعی خواهند کرد با فشار دادن جفت SOL/USDT به زیر نزدیکترین پشتیبانی در 18.50 دلار، مزیتی برای خود ایجاد کنند. اگر این سطح بشکند، فروش می تواند شتاب بگیرد و توقف بعدی می تواند در 17.33 دلار باشد.

برعکس، اگر قیمت از 18.50 دلار افزایش یابد، نشانه خرید در نزول خواهد بود. پس از آن، گاوها سعی خواهند کرد دوباره قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا 22.30 دلار افزایش یابد.

مربوط: تحلیلگر می گوید با افزایش 2 درصدی قیمت بیت کوین، قیمت بیت کوین در ماه اکتبر به 30000 دلار خواهد رسید.

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.11 دلار) سقوط کرده است که سطح مهمی برای تماشا است. در یک روند صعودی، خریداران معمولا فشار را به سمت متحرک نمایی 20 روزه خریداری می کنند.

این نمودار روزانه TON/USDT است. سس: TradingView

باز هم گاوها در 27 سپتامبر این قطره را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خریداری کردند، اما فتیله بلند کندل نشان می دهد که خرس ها بالاتر می فروشند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند، جفت TON/USDT تلاش خواهد کرد تا سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 2.40 دلار افزایش یابد.

در همین حال، فروشنده احتمالاً برنامه های دیگری دارد. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر 2.07 دلار برسانند و اصلاح را به پشتیبانی اصلی بعدی در SMA 50 روزه (1.76 دلار) گسترش دهند.

تحلیل قیمت نقطه پولکا

Polkadot (DOT) در چند روز گذشته زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.10 دلار) باقی مانده است که نشان می دهد خرس ها به شدت از آن سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه DOT/USDT. سس: TradingView

RSI نشانه هایی از شکل گیری واگرایی صعودی را نشان می دهد، اما خریداران باید برای کاهش فشار فروش، مانع سربار 4.22 دلار را برطرف کنند. اگر این اتفاق نیفتد، خطر کاهش بیشتر باقی می ماند.

اگر جفت DOT/USDT به نزول خود ادامه دهد و به زیر سطح حمایت فوری در 3.91 دلار سقوط کند، نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی خواهد بود. پشتیبانی نزولی بعدی 3.58 دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) از حمایت کلیدی 0.51 دلار در 25 سپتامبر بازگشت، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.53 دلار) برسانند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. سس: TradingView

این نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران در حال عقب نشینی هستند. خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به پایین‌ترین سطح روزانه 11 سپتامبر یعنی 0.49 دلار برسانند. شکست در این حمایت نشانه از سرگیری روند نزولی است.

یک بارقه امید برای گاوها این است که RSI در حال ایجاد واگرایی صعودی است. خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند تا نشانه شروع یک بهبود پایدار باشد. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (0.56 دلار) افزایش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا