اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۷/۷: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، LTC، MATIC، DOT


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت‌کوین و برخی آلت‌کوین‌ها خریدارانی را در سطوح پایین‌تر پیدا می‌کنند که نشان‌دهنده بازگشت احساسات مثبت است.

بیت کوین همچنان در تلاش برای شکستن به بالای ۳۱۰۰۰ دلار است.

تثبیت شرکت نزدیک به مقاومت سربار یک علامت مثبت است، اما شکست در شکستن بالاتر از آن می تواند منجر به انحلال کوتاه مدت شود. با این حال، افت سطحی نباید به عنوان تغییر در روند تلقی شود، زیرا گاوها اغلب عقب نشینی می کنند و حمله دیگری را به سمت مقاومت برای جمع شدن مجدد انجام می دهند. غلبه بر موانع، شتاب مثبت را تسریع می کند.

Changpeng “CZ” Chao، مدیر عامل بایننس، در جلسه توییتر “از من بپرس” گفت که بیت کوین (BTC) می تواند شاهد یک بازار صعودی در سال پس از نصف شدن مزرعه برنج در سال ۲۰۲۴ باشد. CZ اضافه کرد که نفوذ بلک راک به ارزهای دیجیتال برای این صنعت “بسیار سودمند” خواهد بود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

لری فینک، مدیر عامل بلک راک، در مصاحبه ای با فاکس بیزینس در ۵ جولای، نظرات مثبتی در مورد بیت کوین ارائه کرد. فینک گفت بیت کوین یک “دارایی جهانی است که مبتنی بر ارز خاصی نیست” و سرمایه گذاران می توانند از آن به عنوان پوششی در برابر تورم و ارز استفاده کنند. کاهش ارزش

آیا نظرات مثبت آقای فینک می تواند به عنوان یک طبقه خروج عمل کند؟ سطوح مقاومت سربار کلیدی برای بیت کوین و آلت کوین ها که باید از آنها عبور کرد تا نشانه شروع یک رالی کوتاه مدت باشد، چیست؟ برای فهمیدن این موضوع، بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۶ جولای دوباره به بالای ۳۱۰۰۰ دلار صعود کرد، اما این رالی تحت فشار فروش شدید خرس ها قرار گرفت. این قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 29763 دلار رساند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

یک نشانه روشن به نفع گاوها این است که جفت BTC/USDT از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگشته است. این نشان دهنده احساسات مثبت است و معامله گران کاهش جزئی را به عنوان یک فرصت خرید می بینند. این باعث افزایش شانس صعود به بالای منطقه مقاومت ۳۱۰۰۰ دلاری تا ۳۱۵۰۰ دلاری شد.

اگر چنین باشد، این جفت می تواند یک راهپیمایی صعودی را تا ۴۰۰۰۰ دلار آغاز کند. ما انتظار داریم که خرس‌ها تلاش کنند جلوی حرکت بالای ۳۲۴۰۰ دلار را بگیرند، اما انتظار می‌رود خریداران مجبور به شکست شوند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA) 27971 دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

هسته بلند شمعدان ۶ جولای اتر (ETH) نشان می دهد که خرس ها فعالانه از مقاومت روانی ۲۰۰۰ دلاری دفاع می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک در حال صاف شدن هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (۱۸۳۷ دلار) کاهش دهند، مزیت کوتاه‌مدت به نفع خرس‌ها خواهد بود. پس از آن، جفت ETH/USDT می تواند تا ۱۶۲۶ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۷۲ دلار) باشد، خرید قوی در SMA 50 روزه را پیشنهاد می کند. پس از آن، گاوها سعی خواهند کرد دوباره قیمت را به بالای ۲۰۰۰ دلار برسانند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در چند روز گذشته بین ۲۵۷ تا ۲۲۰ دلار تثبیت شده است. این نشان می دهد که خرس ها از راهپیمایی کمک مالی برای فروش استفاده می کنند در حالی که گاوها در حال خرید کاهش هستند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴۲ دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها مزیت را دارند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت بحرانی ۲۲۰ دلار برسانند. انتظار می رود گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند.

در روند صعودی، گاوها باید قیمت را به بالای ۲۵۷ دلار برسانند تا نشانه شروع یک بهبود پایدار باشد. سطح ۲۶۵ دلار ممکن است به عنوان یک مانع عمل کند، اما احتمالاً از آن عبور خواهد شد. سپس این جفت می تواند تا ۲۸۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در چند روز گذشته بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۸ دلار) و پشتیبانی افقی در ۰.۴۵ دلار معامله شده است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال بازگشت هستند و می‌فروشند، اما عرضه در سطوح پایین انباشته می‌شود.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

داد و ستد در این محدوده تنگ زیاد طول نخواهد کشید و می تواند منجر به شکست شود. اگر حمایت ۰.۴۵ دلار شکسته شود، خرس ها سعی می کنند بر این مزیت تمرکز کنند و قیمت را به حمایت قوی بعدی در ۰.۴۱ دلار بکشند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد بر موانع میانگین متحرک غلبه کنند. زمانی که این اتفاق بیفتد، جفت XRP/USDT می تواند به سمت ۰.۵۶ دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در چند روز گذشته بین ۰.۳۰ تا ۰.۲۴ دلار معامله می شود. به طور کلی، در یک محدوده، معامله گران نزدیک به حمایت خرید می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

معامله گران دقیقاً این کار را در جفت ADA/USDT انجام دادند و به قیمت ۰.۳۰ دلار فروختند. گاوها در حال تلاش برای جلوگیری از سقوط در خط روند صعودی هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی یا خط روند صعودی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد دوباره از مانع سربار ۰.۳۰ دلار خارج شوند.

در صورت موفقیت، این جفت می تواند یک رالی را تا ۰.۳۸ دلار شروع کند. SMA 50 روزه (۰.۳۱ دلار) ممکن است به عنوان یک مانع عمل کند، اما احتمال عبور از آن وجود دارد.

در مقابل، شکستن زیر خط روند صعودی می تواند منجر به سقوط به حمایت ۰.۲۵ دلار شود.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

شکست دوج کوین (DOGE) به بالای مقاومت سربار ۰.۰۷ دلار در ۴ جولای ممکن است باعث جذب سود برای گاوهای کوتاه مدت شده باشد.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

این امر قیمت را به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک رسانده است و نشان می‌دهد که جفت DOGE/USDT ممکن است برای چند روز آینده در محدوده ۰.۰۷ تا ۰.۰۶ دلار باقی بماند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نیز نشان دهنده حرکت محدود به محدوده است.

برای اینکه گاوها پیشتاز باشند، قیمت باید بالاتر از مقاومت سربار در ۰.۰۷ دلار باشد. این می تواند راه را برای صعود به ۰.۰۸ دلار و سپس ۰.۱۰ دلار هموار کند. در جهت نزولی، شکست به زیر ۰.۰۶ دلار احتمالاً کاهش را از سر خواهد گرفت. پس از آن، جفت می تواند تا ۰.۰۵ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت سولانا

Solana (SOL) در ۵ ژوئیه از SMA 50 روزه (۱۸.۳۴ دلار) برگشت و هر کاهش کوچک نشان دهنده خرید است. گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی رسانده اند که نشان می دهد اصلاح کوتاه مدت ممکن است به پایان برسد.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در شرف تکمیل یک متقاطع صعودی هستند و RSI در حال نزدیک شدن به منطقه بیش از حد خرید است. این نشان می دهد که گاو نر کنترل دارد. اگر قیمت بالاتر از خط روند نزولی باشد، جفت SOL/USDT می‌تواند تا ۲۴ دلار افزایش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت در محدوده ۱۵.۲۸ تا ۲۷.۱۲ دلار قرار دارد.

اگر خرس‌ها می‌خواهند دست برتر را به دست آورند، قیمت باید به زیر میانگین‌های متحرک کاهش یابد. این می تواند گاوهای تهاجمی را بیدار کند و به منطقه حمایت قوی بین ۱۶.۱۸ تا ۱۵.۲۸ دلار سقوط کند.

مربوط: هوش مصنوعی می تواند قیمت بیت کوین را به بالای ۷۵۰۰۰۰ دلار برساند – آرتور هیز

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

گاوها تلاش کردند تا لایت کوین (LTC) را به بالاتر از مقاومت سربار ۱۰۶ دلار در ۵ و ۶ ژوئیه برسانند، اما هسته بلند کندل شاهد بود که خرس‌ها به شدت از سطح دفاع کردند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

جفت LTC/USDT به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۴ دلار) سقوط کرده است که سطح پشتیبانی مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، گاوها تلاش دیگری برای عبور از مانع بالای ۱۰۶ دلار انجام خواهند داد.

اما خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها بازار گاوی را می فروشند و سعی می کنند جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. این امر فروش را تشدید می کند و می تواند منجر به کاهش بیشتر به SMA 50 روزه (۸۹ دلار) شود.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در ۶ جولای زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۷ دلار) بسته شد که نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتری فعالیت می کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی می کنند با هدایت قیمت به زیر خط روند صعودی، گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، الگوی مثلث رو به بالا نامعتبر خواهد بود. این می تواند باعث توقف های صعودی کوتاه مدت شود. سپس جفت MATIC/USDT می تواند به ۰.۶۰ دلار و سپس به ۰.۵۵ دلار کاهش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از خط روند صعودی جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بسته شدن SMA 50 روزه (۰.۷۴ دلار) می تواند سفر به سمت هدف الگوی ۰.۸۸ دلار را آغاز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت نقطه پولکا

هسته بلند شمعدان ۶ جولای نقطه پولکا (DOT) نشان می‌دهد که خرس‌ها در یک رالی روزانه فروش می‌کنند. قیمت به زیر میانگین متحرک شکسته است، اما گاوها در تلاشند تا جلوی سقوط را بگیرند.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک در حال صاف شدن هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. جفت DOT/USDT می تواند برای چند روز بین ۴.۷۴ تا ۵.۶۴ دلار در نوسان باشد.

اولین نشانه قدرت، شکست و نزدیک شدن به بالای ۵.۱۵ دلار خواهد بود. این نشان می دهد که تقاضا حتی در سطوح پایین تر نیز قوی است. پس از آن، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به ۵.۶۴ دلار برسانند. از جنبه نزولی، شکست به زیر ۴.۷۴ دلار ممکن است به نفع خرس‌ها باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا