اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 7/24: SPX، DXY، BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، DOGE، SOL، MATIC


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین در پشتیبانی 50 روزه SMA بسیار مهم است و شکستن به زیر این سطح می تواند فروش بیت کوین و آلت کوین ها را تسریع کند.

بیت کوین (BTC) در 24 ژوئیه به 29000 دلار سقوط کرد که نشان می دهد خرس ها در تلاش هستند تا رهبری را به دست بگیرند. شکست در حفظ سطوح بالاتر ممکن است گاوهای کوتاه مدت را برای تضمین سود و خرس های تهاجمی را برای شروع موقعیت های فروش وسوسه کند.

علیرغم اینکه در کوتاه مدت نزولی به نظر می رسد، سرمایه گذاران بلندمدت نگران نیستند و به حفظ موقعیت خود ادامه می دهند. طبق داده‌های گلس‌نود، عرضه بلندمدت دارندگان بیت‌کوین به بالاترین حد خود یعنی ۱۴.۵۲ میلیون بیت‌کوین، «معادل ۷۵ درصد از عرضه در گردش» رسید.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

در حالی که بازار ارزهای رمزپایه در کوتاه مدت روندی نزولی داشته است، بازار سهام ایالات متحده همچنان قوی است. میانگین صنعتی داوجونز برای دهمین روز متوالی افزایش یافت که طولانی ترین از سال 2017 است. با این حال، با انتشار تعدادی از گزارش‌های درآمد مهم در این هفته و اتخاذ تصمیم سیاستی فدرال رزرو در 26 جولای، این ممکن است تغییر کند. مورد دوم همچنین می تواند بر شاخص دلار آمریکا (DXY) که در مسیر بهبودی است، تأثیر بگذارد.

آیا سطوح پایین تر می تواند خریداران بیت کوین را برای انتخاب آلتکوین جذب کند؟ بیایید نمودار را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) از 4578 در 19 ژوئیه کاهش یافته است، اما این نشانه مثبتی است که گاوها زیاده روی نمی کنند. این نشان می دهد که خریداران در حال حفظ موقعیت خود هستند زیرا انتظار دارند روند صعودی ادامه یابد.

نمودار روزانه SPX. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4471) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند. اگر قیمت از 4513 یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، نشان می دهد که سطوح پایین تر همچنان خریداران را جذب می کند.

این احتمال شکست 4578 دلاری را افزایش می دهد. پس از آن، شاخص می تواند به 4650 و در نهایت به 4800 برسد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، دیدگاه مثبت ما لغو خواهد شد. این می تواند منجر به کاهش میانگین متحرک ساده 50 روزه (4336) شود.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا در 18 جولای به شدت افزایش یافت و دوباره از سطح شکست 100.82 در 20 جولای بالا رفت. این نشان می دهد که شکست زیر 100.82 ممکن است یک تله نزولی بوده باشد.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه رسیده است که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. از آنجا، قیمت می تواند به شدت کاهش یابد و در صورت شکستن به زیر 99.57، روند نزولی را از سر بگیرد. پس از آن، شاخص می تواند تا 97.50 سقوط کند.

در عوض، شکست EMA 20 روزه نشان می دهد که گاوها به بازی بازگشته اند. سپس شاخص می تواند تا SMA 50 روزه (102.66) و سپس به خط روند نزولی حرکت کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین دوباره قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29957 دلار) در 23 جولای بردند، اما هسته بلند کندل استیک به فروش قوی در سطوح بالاتر اشاره دارد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

فروش در 24 جولای تشدید شد و قیمت به زیر حمایت قوی 29500 دلاری که در چند روز گذشته ادامه داشت، رسید. جفت BTC/USDT به SMA 50 روزه (29021 دلار) سقوط کرده است که یک سطح کلیدی برای تماشا است.

اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر رود، نشان می دهد که شکست ممکن است یک تله نزولی بوده باشد. پس از آن، این جفت می تواند تا 31000 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به پایین‌تر از SMA 50 روزه ادامه دهد، این نشان می‌دهد که گاوها تسلیم شده‌اند. سپس این جفت می تواند به 27500 دلار و سپس به 26000 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در 23 جولای از SMA 50 روزه (1852 دلار) برگشت.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی می کنند قیمت را زیر SMA 50 روزه نگه دارند. هنگامی که این اتفاق می افتد، جفت ETH/USDT می تواند اصلاح عمیق تری را به سمت 1700 دلار آغاز کند. چنین کاهشی نشان می دهد که این جفت می تواند برای مدتی در محدوده 1626-2000 دلار باقی بماند. حرکت قیمت در محدوده می تواند تصادفی و بی ثبات باشد.

اگر قیمت از میانگین متحرک متحرک 50 روزه جهش کند و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر برود، پیشنهاد خرید قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. این می تواند راه را برای افزایش احتمالی تا 2000 دلار باز کند. حرکت روند بعدی احتمالاً با شکست بالای 2000 دلار یا زیر 1626 دلار شروع می شود.

تحلیل قیمت XRP

پس از ناکامی در حفظ بالای 0.83 دلار در 19 و 20 ژوئیه، XRP (XRP) به سمت متحرک نمایی 20 روزه (0.67 دلار) کاهش یافته است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

گاوها اگر بخواهند روند صعودی را حفظ کنند، باید به شدت از متحرک نمایی 20 روزه دفاع کنند. اگر قیمت به شدت از این سطح برگشت کند، جفت XRP/USDT می تواند در کوتاه مدت محدوده ای را تشکیل دهد.

مرزهای محدوده احتمالاً 0.66 دلار در سطوح پایین و 0.86 دلار در اوج ها خواهد بود. اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن مقاومت سربار در 0.86 دلار خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که گاوها برای خروج عجله دارند. این می تواند فروش بیشتری را جذب کند و این جفت می تواند تا سطح شکست 0.56 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت BNB

گاوها در چند روز گذشته نتوانسته اند BNB (BNB) را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (243 دلار) برسانند. این امر منجر به فروش گسترده خرس‌ها شده است که سعی می‌کنند قیمت را به زیر سطح حمایت مثلث متقارن برسانند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اگر آنها موفق شوند، این نشان می دهد که عدم اطمینان بین گاوها و خرس ها به نفع فروش حل شده است.

پس از آن، جفت BNB/USDT می تواند به حمایت بحرانی 220 دلار سقوط کند. این سطح احتمالاً خرید تهاجمی گاوها را جلب می کند. بازگشت قوی از 220 دلار نشان می دهد که این جفت می تواند برای مدتی محدود بماند.

احتمال دیگر این است که قیمت از خط حمایت مثلثی خارج شود. در این صورت، این زوج می توانند اقامت خود را در داخل مثلث برای چند روز دیگر تمدید کنند. خریداران باید قیمت را به بالای مثلث برسانند تا سیگنال بازگشت را نشان دهند.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو (ADA) شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.31 دلار) بوده است.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

صاف شدن میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی، مزیت واضحی برای خریداران و فروشندگان ایجاد نمی کند. اگر قیمت به زیر 0.30 دلار سقوط کند، عدم اطمینان به نفع خرس‌ها خواهد بود. هنگامی که این اتفاق می افتد، قیمت ها به احتمال زیاد به خط روند صعودی سقوط می کنند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای 0.33 دلار برسانند، نشان می دهد که گاوها به بازی بازگشته اند. پس از آن، جفت ADA/USDT می تواند به بالاترین حد روزانه 0.38 دلار در 14 جولای صعود کند. خرس ها احتمالاً از این سطح به شدت دفاع می کنند.

مربوط: سهم ورودی صرافی نهنگ بیت کوین به بالاترین سطح در یک سال گذشته رسید – بیش از 40٪

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

خرس‌ها سعی کردند Dogecoin (DOGE) را به زیر سطح شکست 0.07 دلاری 22 جولای برسانند، اما گاوها عقب نشستند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود است. مقاومت جزئی در 0.08 دلار وجود دارد که انتظار می رود خرس ها دفاعی قوی داشته باشند.

اگر خریداران اجازه ندهند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، احتمال افزایش تا 0.10 دلار افزایش می یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.07 دلار برسد، دیدگاه مثبت ما در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) همچنان شاهد کسب سود توسط معامله گران کوتاه مدت است. این قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23.73 دلار) در 24 جولای رساند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا از افت 22.30 دلار جلوگیری کنند. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره از مانع سربار 27.12 دلار عبور کنند. در صورت موفقیت، جفت SOL/USDT می تواند بالاترین قیمت 32.13 دلار در 14 جولای را دوباره آزمایش کند.

از سوی دیگر، شکست به زیر 22.30 دلار حاکی از تله صعودی احتمالی بالای 27.12 دلار است. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (19.80 دلار) سقوط کند. چنین حرکاتی نشان می دهد که جفت ارز ممکن است برای مدتی در محدوده وسیعی بین 14 تا 27.12 دلار شناور بماند.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.74 دلار) معامله شده است. این نشان می‌دهد که گاوها سطوح خود را حفظ کرده‌اند، اما در شروع بهبودی ناکام هستند. این نشان می دهد که خرس در حال حفظ فشار است.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه ثابت و RSI زیر 50 است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، این تعادل می تواند به نفع خرس ها باشد. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند تا 0.60 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و به بالای 0.80 دلار برسد، نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. سپس این جفت می تواند اوج های محلی 0.89 دلار را دوباره آزمایش کند. شکست در این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا