اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 7/19: BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، SOL، DOGE، MATIC، LTC، DOT

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شکست بیت کوین در بازیابی از سطوح حمایت قوی، خطر اصلاح شدیدتر را افزایش می دهد که می تواند بر آلت کوین ها نیز تأثیر منفی بگذارد.

بیت کوین (BTC) در 18 جولای پس از ناکامی در حفظ مقاومت بالاتر از محدوده محدود، نزدیک به حمایت کلیدی سقوط کرد. با توجه به امتیاز روند انباشت بیت کوین گلاسنود، به نظر می رسد قیمت چند روز گذشته در مرحله انباشتگی است. نمرات مشابهی برای مرحله انباشت نوامبر-دسامبر و مرحله انباشت مارس-آوریل پیدا شد.

سرمایه گذاران نهادی همچنان به سرمایه گذاری در محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال ادامه می دهند که طبق داده های CoinShares طی چهار هفته گذشته به 742 میلیون دلار افزایش یافته است. بیت کوین همچنان با ورود 140 میلیون دلاری تنها در هفته گذشته، اکثریت پول را به خود جذب می کند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

مارک یوسکو، مدیر ارشد سرمایه گذاری و بنیانگذار مورگان کریک کپیتال، در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که ارزش منصفانه بیت کوین 55000 دلار است و بازار به سمت آن سطح بالا می رود. یوسکو انتظار دارد که سفته بازان بالاتر از این سطح مداخله کنند و انتظار دارند که سقف در سال 2024 منفجر شود.

سطوح حمایتی حیاتی که بیت کوین و آلت کوین باید برای جلوگیری از افت بیشتر داشته باشند، چیست؟

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 17 جولای به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (30,124 دلار) رسید و حمایت بحرانی 29,500 دلار را در 18 جولای آزمایش کرد. دم بلند شمعدان ها برای روز نشان می دهد که سطوح پایین همچنان خریداران را به خود جذب می کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه ثابت است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار دهند، جفت BTC/USDT می تواند به 31000 دلار و سپس به 31805 دلار حرکت کند. انتظار می رود فروشندگان به شدت از این منطقه دفاع کنند.

حرکت روند بعدی می تواند با افت بالای 32400 دلار یا زیر 29500 دلار شروع شود. اگر این محدوده به زیر 29500 دلار برسد، این جفت می تواند تا 27500 دلار و سپس به 26000 دلار سقوط کند. برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 32400 دلار برسانند، این جفت می تواند به سمت 40000 دلار حرکت کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

دم بلند شمعدان های اتر (ETH) در 17 و 18 ژوئیه نشان می دهد که گاوها در حال خرید یک شیب به SMA 50 روزه (1853 دلار) هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

این نشان می دهد که جفت ETH/USDT ممکن است برای مدتی بین SMA 50 روزه و 2000 دلار گیر کند. یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که متحرک نمایی 20 روزه (1898 دلار) در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد. اگر خریداران به صورت ناگهانی قیمت را به بالای 2000 دلار برسانند، این جفت می تواند مرحله بعدی صعود خود را تا 2141 دلار آغاز کند.

اما خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر SMA 50 روزه برسانند. در این صورت، این جفت می تواند به 1700 دلار سقوط کند و در نهایت به 1626 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت XRP

یک صعود عمودی به طور کلی با یک دوره کاهش شدید و تثبیت دنبال می شود. XRP (XRP) ممکن است وارد چنین مرحله ای شود.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

گاوها احتمالاً قیمت را به بالای 0.83 دلار فشار می‌دهند و بالاترین قیمت 0.94 دلاری را در روز 13 جولای دوباره آزمایش می‌کنند، اما احتمالاً با مقاومت شدید خرس‌ها مواجه خواهند شد. اگر قیمت از 0.83 دلار کاهش یابد، جفت XRP/USDT می تواند به 0.66 دلار کاهش یابد.

این سطح ممکن است دوباره باعث خرید قوی گاوها شود. این می تواند محدوده قیمت را برای چند روز در محدوده 0.66 تا 0.83 دلار نگه دارد. برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 0.94 دلار برسانند، افزایش تا 1.40 دلار ممکن است.

تحلیل قیمت BNB

گاوها نتوانسته اند BNB (BNB) را بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (244 دلار) در دو روز گذشته حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به دنبال معکوس کردن متحرک نمایی 20 روزه به مقاومت هستند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

خرس‌ها سعی می‌کنند با بالا بردن قیمت تا خط حمایت مثلث متقارن، موقعیت‌های خود را بیشتر تثبیت کنند. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکست به زیر آن می تواند حمایت بحرانی 220 دلار را به چالش بکشد.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، خرید قوی در سطوح پایین‌تر را پیشنهاد می‌کند. سپس گاوها تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای مثلث انجام می دهند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت BNB/USDT می تواند تا 265 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو (ADA) احتمالا شاهد یک نبرد سخت بین گاوها و خرس‌ها در نزدیکی سطح شکست 0.30 دلار خواهد بود.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.30 دلار) به تدریج در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. خریداران باید قیمت را به بالای 0.34 دلار منتقل کنند تا نشان دهند که ممکن است اصلاحات به پایان رسیده باشد. پس از آن، جفت ADA/USDT می‌تواند تا 0.38 دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها می‌توانند دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت به زیر 0.30 دلار سقوط کند، دیدگاه مثبت ما می تواند لغو شود. این یک خط روند صعودی و کاهش احتمالی تا 0.26 دلار را نشان می دهد.

تحلیل قیمت سولانا

هسته بلند کندل استیک ها از 14 تا 17 جولای نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند. قیمت کاهش یافت و به زیر سطح شکست 17 جولای 27.12 دلار سقوط کرد.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

جفت SOL/USDT می تواند با متحرک نمایی 20 روزه (23.15 دلار) که یک سطح کلیدی برای تماشا است، اصلاح شود. اگر قیمت از این سطح جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره جفت را به بالای 27.12 دلار برسانند. در صورت موفقیت، جفت می تواند به 29.12 دلار و سپس 32.13 دلار صعود کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، نشان می دهد که گاوها برای خروج عجله دارند. پس از آن، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (19.44 دلار) سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

خریداران Dogecoin (DOGE) را در 17 و 19 جولای به بالای مقاومت سربار 0.07 دلار رساندند، اما هسته بلند کندل استیک فروش قوی در سطوح بالاتر را نشان می دهد.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

گاوها توانسته اند جفت DOGE/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) نگه دارند، اما در تلاش برای غلبه بر موانع بالای سر هستند. اگر خریداران نتوانند قیمت بالای 0.07 دلار را حفظ کنند، احتمال شکست به زیر SMA 50 روزه (0.07 دلار) افزایش می یابد.

این می تواند قیمت را در محدوده 0.06-0.07 دلار برای چند روز آینده نگه دارد. اگر گاوها بخواهند یک رالی جدید را آغاز کنند، قیمت باید بالای 0.07 دلار باقی بماند. سپس این جفت می تواند تا 0.08 دلار و سپس به 0.10 دلار حرکت کند.

مربوط: SEC در مقابل ریپل: یک پیروزی بزرگ برای ارزهای دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در 17 جولای از متحرک نمایی 20 روزه (0.73 دلار) برگشت، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که همه راهپیمایی های امدادی برگزار می شود.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک پشتوانه مهمی برای تماشا است. اگر خرس ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (0.71 دلار) کاهش دهند، لبه به نفع فروشندگان منحرف خواهد شد. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند تا 0.60 دلار کاهش یابد.

اولین مقاومت برای تماشای صعودی 0.80 دلار است. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، جفت می‌تواند سطوح 0.89 دلار را دوباره آزمایش کند. شکست این مقاومت و بسته شدن آن ممکن است نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در تاریخ 13 ژوئیه از مقاومت سربار 106 دلاری خودداری کرد که نشان می‌دهد خرس‌ها افزایش یافته و در حال فروش هستند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

شکست گاوها در جلوگیری از عقب نشینی در متحرک نمایی 20 روزه (94 دلار) نشان می دهد که حرکت مثبت ضعیف شده است. پشتیبانی جزئی در SMA 50 روزه (90 دلار) وجود دارد، اما اگر این سطح شکسته شود، جفت LTC/USDT می تواند به 80 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از سقوط جلوگیری کنند، قیمت باید بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد. در این صورت، این جفت می تواند دوباره مقاومت سربار بین 106 تا 115 دلار را آزمایش کند.

تجزیه و تحلیل قیمت نقطه پولکا

نقطه پولکا (DOT) در چند روز گذشته بین مقاومت سربار 5.64 دلار و SMA 50 روزه (5.03 دلار) در نوسان بوده است.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.21 دلار) و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا هستند. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، وضعیت برای فروشندگان مساعد است. پس از آن، جفت DOT/USDT می تواند به 4.74 دلار کاهش یابد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکست در زیر آن می تواند منجر به کاهش تا 4.22 دلار شود.

در روند صعودی، گاوها باید منطقه بین 5.64 دلار و خط روند نزولی را پاک کنند تا به برتری دست یابند. سپس این جفت می تواند تا 7 دلار افزایش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا