اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 7/10: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، LTC

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ضعف در شاخص دلار آمریکا در کوتاه مدت نوید خوبی برای بیت کوین و آلتکوین ها دارد.

بیت کوین در چند روز گذشته برای بالا رفتن و حفظ بالای سطح 31000 دلار تلاش کرده است، اما Standard Chartered چشم انداز صعودی برای امسال و سال آینده دارد. این بانک در گزارشی اعلام کرد که بیت کوین (BTC) ممکن است امسال به 50000 دلار برسد و تا پایان سال آینده به 120000 دلار برسد.

سرمایه گذاران بزرگ موضعی صعودی اتخاذ می کنند و به نظر می رسد که از قیمت راکد بیت کوین بیشترین استفاده را می کنند. پلتفرم تحلیل رفتاری Santiment نشان می‌دهد که کوسه‌ها و نهنگ‌هایی که بین 10 تا 10000 بیت کوین دارند پس‌انداز خود را از اواسط ژوئن 71000 بیت‌کوین افزایش داده‌اند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

بلندمدت صعودی به نظر می رسد، اما در کوتاه مدت داده های کلان اقتصاد کلیدی خواهند بود. بازار سهام ایالات متحده احتمالاً تحت تأثیر نتایج سه ماهه دوم و داده‌های تورمی قرار خواهد گرفت که در 12 جولای منتشر می‌شود، که لحن ریسک‌پذیری یا کاهش ریسک را تعیین می‌کند.

آیا شاخص S&P 500 (SPX) می تواند در چند روز آینده روند صعودی خود را از سر بگیرد؟ آیا بیت کوین و آلت کوین ها بازار سهام را دنبال خواهند کرد؟ بیایید نمودارها را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

گاوها در تلاشند تا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4373) دفاع کنند، اما هسته بلند کندل 7 جولای نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر عمل می کنند.

نمودار روزانه SPX. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) شروع به ایجاد واگرایی منفی کرده است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال کاهش باشد. این ممکن است منجر به اصلاحات جزئی یا ادغام برای چند روز شود.

اگر متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این شاخص می تواند به 4325 کاهش یابد. این یک سطح مهم برای دفاع برای گاوها است، زیرا شکستن زیر آن می تواند شاخص را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (4257) برساند.

اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و به بالای 4457 برسد، این دیدگاه نزولی معکوس خواهد شد. این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. این شاخص می تواند به 4650 برسد.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا در 7 ژوئیه به زیر میانگین متحرک سقوط کرد که نشان می‌دهد خرس‌ها فشار را ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

سپس ممکن است این شاخص به حمایت 101.92 سقوط کند. انتظار می رود خریداران به شدت از این سطح دفاع کنند زیرا شکستن زیر آن می تواند حمایت بحرانی 100.82 را به چالش بکشد.

این یک سطح مهم برای تماشا است، اما اگر شکسته شود، شاخص یک الگوی مثلثی نزولی را تکمیل می کند. این می تواند نشانه شروع مجدد مرحله بعدی روند نزولی باشد.

برعکس، اگر قیمت از 101.92 جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره از سد 103.57 صعود کنند. اگر موفق شود، شاخص می تواند تا خط روند نزولی افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح، تنظیم نزولی را باطل می کند و نشان می دهد که گاوها در حال بازگشت هستند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 7 ژوئیه از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29886 دلار) جهش کرد، اما در 10 جولای برای آزمایش مجدد آن سطح بازگشت. اگر سطح حمایت به طور مکرر در مدت زمان کوتاهی مورد آزمایش قرار گیرد، سطح حمایت تمایل به ضعیف شدن دارد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها بخواهند از سقوط جلوگیری کنند، قیمت باید قیمت را به بالای ناحیه مقاومت بالای سر بین 31000 تا 31500 دلار برساند. این منطقه احتمالاً فروش بالایی را به خود جلب می کند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت BTC/USDT می تواند به مقاومت اصلی بعدی در 40000 دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، چندین گاو نر کوتاه مدت می توانند برای ثبت سود تلاش کنند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (28170 دلار) سقوط کند. چنین اصلاح قابل توجهی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی بین 24800 تا 31500 دلار باقی بماند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

گاوها در حال تلاش برای دفاع از SMA 50 روزه (1841 دلار) هستند، اما در تلاش هستند تا اتر (ETH) را به بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه (1871 دلار) برسانند. این نشان می دهد که خرس ها حاضر نیستند سلطه خود را کنار بگذارند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک در حال کاهش هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند، جفت ETH/USDT می‌تواند به مقاومت بالای 2000 دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به 1700 دلار بکشند. این سطح می تواند به عنوان یک حمایت عمل کند، اما اگر شکسته شود، این جفت می تواند لغزش را تا حمایت بحرانی 1626 دلار افزایش دهد.

تحلیل قیمت BNB

گاوها توانستند حمایت را در 230 دلار نگه دارند و BNB (BNB) در 10 ژوئیه به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (241 دلار) رسید. این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین است.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. سپس جفت BNB/USDT می تواند به منطقه مقاومت بالای سر بین 257 تا 265 دلار صعود کند. انتظار می رود خرس ها به شدت از منطقه دفاع کنند.

اگر قیمت از مقاومت سربار سقوط کند، نشان می دهد که جفت ارز ممکن است برای مدتی بین 265 تا 220 دلار شناور بماند. خرس ها باید قیمت را زیر 220 دلار حفظ کنند تا نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) هنوز کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.48 دلار) است که نشان می‌دهد خرس‌ها هر بار که اقدام به بازیابی می‌کنند، فروش می‌کنند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه روند نزولی دارد و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. فروشندگان سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر سطح حمایت 0.45 دلار، موقعیت خود را تقویت کنند. اگر موفقیت آمیز باشد، جفت XRP/USDT می تواند به حمایت بعدی 0.41 دلار برسد.

گاوها اگر بخواهند جلوی نزول را بگیرند باید به سرعت قیمت را بالا ببرند تا آن را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کنند. این می تواند در را به 0.53 دلار و احتمالاً یک رالی نجات را به 0.58 دلار باز کند.

تحلیل قیمت کاردانو

خریداران Cardano (ADA) را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.29 دلار) در 8 ژوئیه رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. خرس ها در 9 ژوئیه قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه گرفتند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

گاوها اگر می خواهند الگوی مثلث صعودی صعودی را دست نخورده نگه دارند باید از خط روند صعودی دفاع کنند. اگر قیمت از این سطح جهش کند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت ADA/USDT را به بالای مقاومت 0.30 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می‌تواند یک رالی جدید به سمت 0.35 دلار و سپس 0.39 دلار آغاز کند.

در عوض، اگر قیمت از خط روند صعودی شکسته شود، الگوی صعودی باطل می شود و جفت به 0.26 دلار کاهش می یابد. این نشان می دهد که قیمت برای مدتی بین 0.24 تا 0.30 دلار تثبیت خواهد شد.

مربوط: سازنده سخت افزار بازی Razer هک شد، اطلاعات کاربر و کلیدهای رمزگذاری به صورت آنلاین فروخته شد: گزارش

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

برای خریداران دشوار است که Dogecoin (DOGE) را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) برسانند، که نشان می‌دهد خرس‌ها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح حمایت قوی در 0.06 دلار کاهش دهند. این سطح احتمالاً خریداران را جذب می کند. یک بازگشت قوی از این سطح نشان می‌دهد که جفت DOGE/USDT می‌تواند محدوده محدود خود را بین 0.06 تا 0.07 دلار برای چند روز دیگر افزایش دهد.

انتظار می‌رود که حرکت روند بعدی پس از اینکه خریداران قیمت را به بالای 0.07 دلار یا خرس‌ها به زیر 0.06 دلار رساندند، آغاز شود. تا آن زمان، حرکات تصادفی و نوسان قیمت ممکن است ادامه یابد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) مقاومت فوری 22 دلار را رد کرده است، که نشان می دهد خرس ها به فروش خود در یک رالی کوچک ادامه می دهند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

جفت SOL/USDT احتمالاً با متحرک نمایی 20 روزه (19.15 دلار) اصلاح می شود که پشتیبانی مهمی برای تماشا است. اگر قیمت از این سطح جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره از مانع سربار 22 دلاری خارج شوند. پس از انجام این کار، این جفت یک الگوی سر و شانه صعودی را تکمیل خواهد کرد. پس از آن، می تواند به سمت 27.12 دلار حرکت کند.

برعکس، اگر قیمت به پایین‌تر از SMA 50 روزه (18.44 دلار) ادامه دهد، ممکن است چند گاو تهاجمی به دام بیفتند. این می تواند انحلال را طولانی کند و جفت ارز را به 15.28 دلار نزدیک کند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

خریداران تلاش کردند تا اصلاح لایت کوین (LTC) را در متحرک نمایی 20 روزه (95 دلار) مسدود کنند، اما خرس ها برنامه های دیگری داشتند. فروشندگان در 10 جولای قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساندند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، همانطور که دم بلند شمعدان ها در روز نشان می دهد. در این صورت، جفت LTC/USDT می تواند تا سطح روانی 100 دلار افزایش یابد. شکست این مقاومت می تواند یک رالی قوی تر به سمت 106 دلار و سپس 115 دلار آغاز کند.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به کنار گذاشتن سلطه خود ندارند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (89 دلار) و سپس به 81 دلار سقوط کند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا