اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۷/۱: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، LTC، MATIC، DOT


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رد درخواست ETF توسط SEC واکنش ناگهانی را برانگیخت، اما کاهش تدریجی بیت کوین و برخی آلت کوین ها نشان می دهد که سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کند.

بیت کوین (BTC) در آخرین روز سه ماهه شاهد یک جلسه معاملاتی نوسان بود. وال استریت ژورنال می‌گوید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برنامه‌های کاربردی صندوق معامله شده قیمت بیت‌کوین (ETF) را بازگردانده است زیرا گاوها تلاش کردند قیمت بیت‌کوین را بالای ۳۱۰۰۰ دلار نگه دارند که از اخبار شوکه شده بودند. .

این خبر با واکنش ملایمی روبرو شد، اما جنبه منفی آن محدود بود زیرا مشخص شد که برنامه ETF به دلیل مشکلات فنی بازگردانده شده است. رگولاتور گفت که مدیران دارایی می توانند پس از شفاف سازی های لازم مجددا درخواست دهند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

به نظر می رسد شکست بیت کوین در شکستن بیش از ۳۱۰۰۰ دلار، سفته بازان کوتاه مدت را ناآرام کرده است. بر اساس گزارش تحقیقی گلس‌نود که در ۲۸ ژوئن منتشر شد، دارندگان کوتاه‌مدت (STH) که سکه‌های ۱۵۵ روزه یا کمتر دارند، بیش از ۳۵۰۰۰ سکه را به صرافی‌ها ارسال کردند.

هر خبر نامطلوبی ممکن است شاهد واکنش منفی STh باشد. سطوح حمایت و مقاومت کلیدی که باید در کوتاه مدت برای بیت کوین و آلت کوین ها بررسی شوند کدامند؟برای پی بردن به این موضوع، بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین به شدت در نزدیکی مقاومت سربار ۳۱۰۰۰ دلار به تحکیم ادامه می دهد. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا جلوی صعود را بگیرند، اما گاوها فشار را حفظ می‌کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

به طور کلی، تثبیت شرکت در نزدیکی مقاومت سربار به سمت بالا حل می شود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۹۸۲ دلار) با روند صعودی و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت، مسیر کمترین مقاومت را به سمت صعود نشان می دهد.

اگر خریداران بتوانند قیمت بالای ۳۱۰۰۰ دلار را حفظ کنند، جفت BTC/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. مقاومت جزئی در ۳۲۴۰۰ دلار وجود دارد، اما احتمال اصلاح وجود دارد. این می تواند جفت را به ۴۰۰۰۰ دلار برساند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. پس از آن، این جفت می تواند برای چند روز دیگر در محدوده وسیعی بین ۳۱۰۰۰ تا ۲۴۸۰۰ دلار حرکت کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در ۲۹ ژوئن از میانگین متحرک جهش کرد که نشان می دهد سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار در ۱۹۳۷ دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ETH/USDT می تواند تا سطح روانی ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما احتمالاً قابل عبور است. پس از آن، صعود به ۲۱۴۲ دلار امکان پذیر است.

در عوض، اگر قیمت از ۱۹۳۷ دلار به شدت کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نمی‌شوند. این باعث افزایش شانس شکستن به زیر میانگین متحرک می شود. پس از آن، جفت می تواند به ۱۷۰۰ دلار و سپس ۱۶۰۰ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در ۲۸ ژوئن به زیر سطح حمایت ۲۳۰ دلاری رسید، اما دم بلند کندل استیک نشان می دهد که گاوها به طور فعال در حال خرید افت هستند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴۵ دلار) همچنان یک سطح کلیدی برای گاوها است. اگر آنها از قیمت بالاتر بروند، جفت BNB/USDT می تواند به سمت منطقه مقاومت بالای سر بین ۲۵۷ تا ۲۶۵ دلار پرواز کند. انتظار می رود فروشندگان در این منطقه دفاعی قوی داشته باشند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت کاهش پیدا کند، این احساسات منفی باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال فروش مجدد هستند. سپس خرس‌ها تلاش دیگری برای کاهش این جفت به زیر ۲۲۰ دلار برای شروع مرحله بعدی روند نزولی انجام خواهند داد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در ۲۸ ژوئن و ۳۰ ژوئن نزدیک به اولین حمایت ۰.۴۴ دلار سقوط کرد، اما دم بلند کندل ها نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

پشتیبانی ۰.۴۴ دلاری سطح مهمی برای تماشا در کوتاه مدت است. شکستن زیر این سطح می تواند فروش را تسریع کند و جفت XRP/USDT را به ۰.۴۱ دلار کاهش دهد. این سطح ممکن است دوباره باعث خرید قوی گاوها شود.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۸ دلار) همچنان یک مقاومت مهم برای گاوها است. اگر خریداران بتوانند بر این مانع غلبه کنند، افزایش مقاومت بالای سربار قوی بین ۰.۵۳ تا ۰.۵۶ دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در چند روز گذشته بین ۰.۲۴ دلار و ۰.۳۰ دلار محدود شده است. هسته بلند کندل ۳۰ ژوئن نشان می دهد که خرس ها به سختی از سطح ۰.۳۰ دلار دفاع می کنند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۸ دلار) بماند، جفت ADA/USDT می تواند برای مدتی محدود بماند.

بسته شدن بیش از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اولین نشانه ای است که ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. پس از آن، خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار بحرانی ۰.۳۰ دلار برسانند تا موقعیت خود را تثبیت کنند. اگر چنین باشد، این جفت می تواند به سمت SMA 50 روزه (۰.۳۲ دلار) افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از حمایت ۰.۰۶ دلار در ۲۸ ژوئن افزایش یافت، که نشان می دهد گاوها به شدت به دفاع از این سطح ادامه می دهند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نشان دهنده حرکت محدود محدوده در کوتاه مدت است. قیمت می تواند برای مدتی بین ۰.۰۶ تا ۰.۰۷ دلار در نوسان باشد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از مقاومت سربار ۰.۰۷ دلار فشار دهند و حفظ کنند، این دیدگاه خنثی به نفع خریداران متمایل خواهد شد. پس از آن، جفت DOGE/USDT می تواند تا ۰.۰۸ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، قیمت باید پایین‌تر از حمایت قوی در ۰.۰۶ دلار سقوط کند تا خرس‌ها از آن لبه بگیرند. سپس این جفت می تواند تا سطح حمایت بحرانی ۰.۰۵ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در ۲۸ ژوئن به زیر حمایت ۱۶.۱۸ دلاری رسید که معلوم شد تله خرس است. قیمت در ۲۹ ژوئن افزایش یافت و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷.۰۷ دلار) رسید، زیرا ممکن است خرس‌ها برای پوشش موقعیت‌های فروش خود عجله کرده باشند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

خرید در ۳۰ ژوئن ادامه می یابد و گاوها تلاش می کنند قیمت را به بالاتر از سطح شکست ۱۸.۷۰ دلار برسانند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت SOL/USDT می تواند به ۲۲ دلار و سپس به ۲۴ دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند روند صعودی را مسدود کنند، باید راهپیمایی نجات را در ۱۸.۷۰ دلار متوقف کنند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. سپس این جفت می‌تواند منطقه حمایت بحرانی را بین ۱۶.۱۸ تا ۱۵.۲۸ دلار دوباره آزمایش کند.

مربوط: چرا تایید ETF بیت کوین باعث فشار فروش ۱۸ میلیارد دلاری می شود؟

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در ۲۸ ژوئن به زیر میانگین متحرک سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند این مزیت را ایجاد کنند.

L.نمودار روزانه TC/USDT. منبع: TradingView

گاوها در ۲۹ ژوئن نزول خریدند و قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک در ۳۰ ژوئن رساندند. این امر منجر به خرید تهاجمی از گاوها شده است و قیمت را به بالای خط روند نزولی الگوی کانال نزولی سوق داده است. قیمت به مقاومت بحرانی ۱۰۶ دلار رسید، اما گاوها نتوانستند بر این دیوار غلبه کنند.

اگر این مقاومت شکسته شود، جفت LTC/USDT می تواند تا ۱۳۵ دلار جهش کند، که سطحی کلیدی برای خرس ها برای دفاع است. حمایت اصلی در خط روند نزولی کانال است.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) در شرف تشکیل یک الگوی مثلثی صعودی صعودی است که با شکست و بسته شدن بالای ۰.۶۹ دلار تکمیل می شود.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

گاوها سعی کردند در ۳۰ ژوئن قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۶ دلار) برسانند، اما هسته بلند کندل فروش تهاجمی را در سطوح بالاتر نشان می دهد. در صورت شکسته شدن قیمت به زیر خط روند صعودی، جفت MATIC/USDT احتمالا به سمت ۰.۵۵ دلار کاهش می یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، یک سیگنال خرید قوی در نزدیکی خط روند صعودی است. شکست و بسته شدن بالای ۰.۶۹ دلار می تواند دری را به روی SMA 50 روزه و احتمالاً افزایش تا ۱ دلار باز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت نقطه پولکا

خرس‌ها در ۲۸ و ۳۰ ژوئن تلاش کردند نقطه پولکا (DOT) را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴.۹۳ دلار) برسانند، اما گاوها خودداری کردند. این نشان می دهد که خرید مقرون به صرفه در حال انجام است.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش هستند تا مانع بالای ۵.۱۵ دلاری را از بین ببرند و نگه دارند. در صورت موفقیت، جفت DOT/USDT به ۵.۵۶ دلار افزایش خواهد یافت. این سطح ممکن است باعث فروش قوی خرس‌ها شود، اما اگر گاوها اجازه ندهند قیمت در مسیر نزولی به زیر ۵.۱۵ دلار کاهش یابد، احتمال صعود به خط روند نزولی بیشتر است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه همچنان یک سطح حیاتی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن زیر آن می تواند حمایت بحرانی ۴.۲۲ دلار را کاهش دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا