🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۶/۹: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، MATIC، LTC، DOT


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بازارهای سهام در حال نشان دادن قدرت هستند و فروش توسط معامله گران کریپتو نفسی کشیده است. آیا این نشانه ای است که بیت کوین و آلت کوین ها در شرف چرخش هستند؟

بیت کوین (BTC) هنوز بسیار بالاتر از حمایت بحرانی ۲۵۲۵۰ دلار است، که نشان می دهد فعالان بازار اخبار مربوط به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه Binance و Coinbase را نادیده می گیرند. اگر بازار پس از اخبار منفی برای مدت طولانی ریزش نداشته باشد، نشانه آن است که معامله گران به جای وحشت و ریختن دارایی های خود، به دنبال خرید افت هستند.

کتی وود، مدیر عامل شرکت ARK Invest، از زمانی که SEC اخیراً اقدام نظارتی ارزهای دیجیتال خود را آغاز کرد، به خرید افت سهام مرتبط با ارزهای دیجیتال ادامه داد. Firstwood در ۶ ژوئن ۲۱ میلیون دلار سهام Coinbase خریداری کرد و پس از آن سهام Block به ارزش ۱۹.۹ میلیون دلار در ۷-۸ ژوئن خریداری شد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

انعطاف پذیری فضای کریپتو زیربنای ریسک احساساتی است. بازارهای سهام ایالات متحده به خوبی کار می کنند، به طوری که شاخص S&P 500 در ۹ ژوئن از ۴۳۰۰ عبور کرد، اولین بار از اوت ۲۰۲۲.

آیا گاوها قادر خواهند بود تا روند صعودی بازار کریپتو را حفظ کنند، یا افزایش سطوح، انبوهی از خرس‌ها را نشان خواهد داد؟

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۷ ژوئن به زیر میانگین متحرک سقوط کرد، اما این واقعیت که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر ۲۶۱۲۵ دلار سقوط کند، یک امتیاز کوچک است. این نشان می دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶۹۲۴ دلار) برسانند. در صورت موفقیت، نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است.

پس از آن، جفت BTC/USDT می تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷۵۳۶ دلار) و سپس به خط مقاومت کانال نزولی افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها به شدت از این سطح دفاع کنند.

احتمال دیگر این است که قیمت ممکن است از سطوح فعلی کاهش یابد. در این صورت، خرس‌ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به ۲۵۲۵۰ دلار، موقعیت خود را تثبیت کنند. خریداران احتمالاً از این سطح حداکثر محافظت می کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

گاوها اتر (ETH) را با موفقیت بالای خط مقاومت الگوی گوه نزولی نگه داشته اند، که نشان می دهد تقاضا در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۵۴ دلار) ثابت است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۷۷۸ دلار کاهش دهند، تعادل به نفع خواهد بود. پس از آن، جفت ETH/USDT می تواند به ۱۷۴۰ دلار و سپس به خط حمایت گوه سقوط کند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۹۲۷ دلار برسانند، گاوها برتری خواهند داشت. این جفت می تواند ابتدا تا ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد و سپس به سمت مقاومت اصلی بعدی در ۲۲۰۰ دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در ۷ ژوئن به زیر سطح حمایت بحرانی ۲۶۵ دلار سقوط کرد. گاوها سعی کردند قیمت را به بالاتر از سطح شکست ۸ ژوئن برگردانند، اما گاوها عقب نشستند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

RSI در منطقه اشباع فروش نشان دهنده گران فروشی کوتاه مدت احتمالی است. این می تواند یک رالی امدادی را آغاز کند که احتمالاً دوباره با قیمت ۲۶۵ دلار و سپس دوباره با قیمت ۲۸۰ دلار به فروش می رسد. اگر قیمت از هر یک از سطوح پایین بیاید، نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران در حال فروش در رالی هستند.

از جنبه نزولی، اگر خرس‌ها به زیر سطح ۲۵۳ دلاری در روز ۷ ژوئن سقوط کنند، جفت BNB/USDT می‌تواند کاهش را تا ۲۴۰ دلار و حتی پایین‌تر به ۲۲۰ دلار افزایش دهد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) همچنان در حال افزایش است. خرس‌ها سعی کردند اصلاحی را آغاز کنند اما نتوانستند قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) در ۷ ژوئن پایین بیاورند، که نشان می‌دهد گاوها ثابت قدم هستند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند. خریداران سعی می کنند قیمت را بین ۰.۵۶ تا ۰.۵۸ دلار به بالای منطقه سربار برسانند. اگر موفق شود، جفت XRP/USDT می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند. این جفت می تواند ابتدا به ۰.۶۰ دلار و سپس به ۰.۸۰ دلار حرکت کند.

اگر خرس‌ها بخواهند تجمعی را آغاز کنند، قیمت باید به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد. این احتمالاً باعث جذب سود از معامله‌گران کوتاه‌مدت می‌شود و ارز می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۴۷ دلار) و سپس به ۰.۴۲ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

گاوها تلاش کردند تا یک رالی امدادی را در ۸ ژوئن آغاز کنند، اما هسته بلند شمعدان در روز نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش کاردانو (ADA) در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

شیب پایین میانگین های متحرک به نفع خرس ها است، در حالی که RSI در قلمروی بیش از حد فروش نشان می دهد که یک رالی تسکین قریب الوقوع است. جفت ADA/USDT ممکن است از حمایت ثابت در ۰.۳۰ دلار جهش کند.

اولین مقاومت سربار که باید مراقب آن بود، متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۵ دلار) است. شکست و بسته شدن این خط مقاومت نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به پایین‌تر از ۰.۳۰ دلار ادامه دهد، مسیر افت احتمالی تا ۰.۲۴ دلار را باز می‌کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) همچنان زیر سطح شکست ۰.۰۷ دلار است، اما گاوها به خرس‌ها اجازه ندادند قیمت را به حمایت بعدی نزدیک به ۰.۰۶ دلار کاهش دهند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

همانطور که هسته بلند کندل ۹ ژوئن نشان می دهد، حتی بازیابی از سطوح فعلی احتمالاً با فروش نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) مواجه خواهد شد.

اگر قیمت کاهش یابد و به کاهش خود ادامه دهد، این نشان می دهد که خرس ها نزدیک به مقاومت بالای سر فروخته اند. پس از آن، جفت DOGE/USDT می تواند به سمت حمایت نزدیک به ۰.۰۶ دلار سقوط کند.

اگر گاوها بخواهند از سقوط جلوگیری کنند، قیمت باید به سرعت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند. چنین حرکتی نشانه آغاز یک بهبود قوی تر است. پس از آن، این جفت می تواند تا ۰.۰۸ دلار رالی کند.

تحلیل قیمت سولانا

Solana (SOL) در ۸ ژوئن به زیر سطح حمایت ۱۸.۷۰ دلار رسید، اما دم بلند کندل استیک نشان می دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از این سطح هستند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰.۱۵ دلار) کاهش یافته است و RSI زیر ۳۹ است، که نشان می دهد شروع عقب نشینی محکم از سطوح فعلی برای گاوها دشوار خواهد بود. اگر قیمت به زیر ۱۸.۷۰ دلار برسد، جفت SOL/USDT می‌تواند تا ۱۷ دلار و سپس به حمایت بحرانی ۱۵.۲۸ دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطوح فعلی بازگردد، جفت می‌تواند به میانگین متحرک برسد. شکست و بسته شدن SMA 50 روزه (۲۰.۹۲ دلار) آغاز یک حرکت تسکین قوی تر به سمت ۲۴ دلار خواهد بود.

مربوط: چرا قیمت بیت کوین راکد است؟

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) همچنان به سمت حمایت بحرانی ۰.۶۹ دلار نزول می کند که نشان می دهد خرس ها کاملاً کنترل دارند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

انتظار می رود گاوها به شدت از سطوح ۰.۶۹ دلار دفاع کنند. عدم انجام این کار می تواند فروش را تشدید کند و جفت MATIC/USDT را به حمایت اصلی بعدی در ۰.۵۰ دلار کاهش دهد.

سطح شکست ۰.۸۲ دلار احتمالاً یک مانع بزرگ در افزایش کمک مالی خواهد بود. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت می تواند تا ۰.۹۴ دلار افزایش یابد. فروش قوی توسط خرس ها در این سطح محتمل است.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

گاوها از ۷ تا ۹ ژوئن بارها و بارها نزول های زیر SMA 50 روزه (۸۸ دلار) را خریداری کردند که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. با این حال، خرس ها تسلیم نشده اند و به فروش لایت کوین (LTC) در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۰ دلار) ادامه می دهند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، احتمالاً خریداران را جذب می کند زیرا خرس ها سعی می کنند جفت LTC/USDT را به خط روند صعودی بکشند. اگر قیمت از خط روند صعودی جهش کند، نشان می دهد که این جفت ممکن است اقامت خود را در داخل مثلث برای چند روز دیگر تمدید کند.

در روند صعودی، خریداران باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۰ دلار) برسانند تا در را برای افزایش احتمالی خط مقاومت مثلثی باز کنند.

حرکت روند بعدی می تواند پس از شکسته شدن قیمت در بالا یا پایین مثلث شروع شود. تا آن زمان، عمل محدوده احتمالاً ادامه خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل قیمت نقطه پولکا

پولکادوت (DOT) همچنان زیر سطح شکست ۵.۱۵ دلار است، اما مزیت کوچک به نفع گاوها این است که خرس ها اجازه نداده اند قیمت به زیر سطح حمایت کوتاه مدت ۴.۹۰ دلار کاهش یابد.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش پیدا کند، پیشنهاد خرید در شیب را دارد. پس از آن، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۲۴ دلار) برسانند. در این صورت، جفت DOT/USDT می تواند تا ۵.۵۶ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت دوباره از ۵.۱۵ دلار یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در یک رالی کوچک به فروش خود ادامه می‌دهند. این احتمال شکست به زیر ۴.۹۰ دلار را افزایش می دهد. حمایت بعدی در سمت نزولی در ۴.۲۲ دلار بسیار پایین تر است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا