اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 6/7: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین و اکثر آلت کوین های اصلی با فروش در سطوح بالا مواجه هستند، اما در حال حاضر هیچ نشانه ای از فروش وحشتناک وجود ندارد.

بیت‌کوین (BTC) و آلت‌کوین‌ها در دو روز گذشته دچار آشفتگی شده‌اند، زیرا بازارهای ارزهای دیجیتال با اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه دو صرافی بزرگ ارز دیجیتال Binance و Coinbase موافقت کردند.

پس از واکنش متوسط ​​اولیه به این خبر و افزایش متعاقب آن، احتمالاً بازار وارد محدوده ای می شود زیرا معامله گران ابهام پیرامون شکایت را منعکس می کنند. واکنش اولیه با توجه به اینکه بازار سقوط نکرده است، دلگرم کننده بوده است که نشان دهنده بلوغ روزافزون فضای ارزهای دیجیتال است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که 12600 بیت کوین از موجودی مبادله در 5 و 6 ژوئن کاهش یافته است و به معامله‌گران کمک می‌کند تا مانند قسمت FTX نوامبر، آرام بمانند و وحشت نداشته باشند.

سطوح پشتیبانی کلیدی که باید در طول نزول به آن توجه کرد چیست؟ آیا سطوح پایین خریداران را جذب می کند؟ برای پیدا کردن، بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین به شدت از حمایت بحرانی 25250 دلار در 6 ژوئن جهش کرد، که نشان می دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند. با این حال، بازیابی با فروش نزدیک به میانگین متحرک مواجه است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 25250 دلار افزایش دهند. این هنوز هم سطح مهمی است که باید تماشا کرد زیرا شکست در زیر آن می‌تواند راه را برای سقوط به 20000 دلار باز کند. سقوط عمیقی مانند این می تواند شروع مرحله بعدی صعود را به تاخیر بیندازد.

انتظار می‌رود که گاوها در فاصله بین 25250 دلار و خط حمایت کانال، به شدت خرید کنند. در روند صعودی، خریداران باید قیمت را به بالای خط مقاومت کانال فشار دهند تا پایان مرحله اصلاح را نشان دهد. پس از آن، جفت BTC/USDT می تواند تا 31000 دلار حرکت کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در 5 ژوئن در یک الگوی گوه نزولی به زیر خط مقاومت شکست، اما خرس‌ها نتوانستند قدرتی ایجاد کنند. این نشان دهنده سطح پایین تر تقاضا است.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک در 6 ژوئن گرفتند، اما با فشار فروش شدید خرس ها مواجه شدند. فروشندگان سعی خواهند کرد دوباره قیمت ها را پایین بیاورند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ETH/USDT می تواند کاهش را تا خط حمایت گوه گسترش دهد.

برعکس، اگر قیمت از خط مقاومت گوه جهش کند، نشان می‌دهد که گاوها خط را برای حمایت معکوس کرده‌اند. خریداران باید قیمت را از 1928 دلار به 2000 دلار و سپس شمال را به 2200 دلار برسانند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 5 ژوئن با شکستن قیمت به زیر حمایت قوی 280 دلار سقوط کرد. تلاش خفیفی برای شروع بهبود در 6 ژوئن انجام شد، اما خرس‌ها اجازه ندادند قیمت بالاتر از 280 دلار باقی بماند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

فروش در 7 ژوئن از سر گرفته شد و خرس‌ها قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی 265 دلار رساندند. این یک علامت منفی است زیرا شروع یک افت جدید به 240 دلار و پس از آن افت تا حمایت بحرانی 220 دلار را نشان می دهد.

اگر گاوها بخواهند به عقب برگردند، قیمت باید به بالاتر از سطح شکست 265 دلار برود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت BNB/USDT می تواند به 280 دلار و سپس به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (299 دلار) بازگردد.

تحلیل قیمت XRP

در روند صعودی، معامله‌گران معمولاً نزول‌ها را به EMA 20 روزه (0.49 دلار) می‌خرند، اما همانطور که از دم بلند کندل می‌بینید، XRP در 5 و 6 ژوئن (XRP) دقیقاً این کار را انجام داد.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

اما خرس ها به راحتی تسلیم نمی شوند. آنها همچنان به فروش خود با جهش به منطقه مقاومت بین 0.56 تا 0.59 دلار ادامه می دهند. اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که خرس ها به دنبال حفظ محدوده بین 0.30 تا 0.56 دلار هستند.

در همین حال، خریداران احتمالاً برنامه های دیگری نیز دارند. آنها سعی خواهند کرد از موانع سربار عبور کنند و اگر این کار را انجام دهند، شروع یک روند صعودی جدید خواهد بود. جفت XRP/USDT می تواند تا 0.60 دلار و سپس به 0.80 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو (ADA) در 5 ژوئن از خط روند صعودی الگوی مثلث افزایشی شکست و شرایط صعودی را باطل کرد.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

گاوها نزول را در 5 ژوئن خریدند اما نتوانستند قیمت را به داخل کانال برگردانند. این نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند خط روند صعودی را به مقاومت برگردانند. این فروش در 7 ژوئن ادامه یافت زیرا خرس‌ها قیمت را به زیر 0.33 دلار رساندند. جفت ADA/USDT می تواند تا سطح حمایت قوی 0.30 دلار سقوط کند.

در جهت صعودی، اولین نشانه قدرت، قیمت بسته در داخل کانال خواهد بود. حرکاتی مانند این نشان می دهد که بریدگی زیر کانال ممکن است یک تله خرس بوده باشد. هنگامی که به بالای 0.39 دلار رسید، این جفت می تواند خرید قوی را جذب کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در 5 ژوئن به زیر سطح حمایت فوری 0.07 دلار رسید، اما به شدت از حمایت نزدیک به 0.06 دلار جهش کرد.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

گاوها سعی کردند در 6 ژوئن قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) برسانند، اما خرس ها قیمت را صعودی کردند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و به فروش نزدیک به مقاومت سخت ادامه می‌دهند. شیب پایین میانگین های متحرک و قلمرو منفی شاخص قدرت نسبی به نفع خرس ها است. خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 0.06 دلار کاهش دهند.

اگر گاوها بخواهند به عقب برگردند، قیمت باید به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد. پس از آن، جفت DOGE/USDT می تواند تا 0.08 دلار رالی کند.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در 6 ژوئن به زیر سطح حمایت 0.82 دلار رسید، اما گاوها به طور فعال این شیب ها را خریداری کردند، همانطور که از دم بلند شمعدان های آن روز می توان دید.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

خریداران سعی کردند قیمت را بالاتر از سطح شکست 0.82 دلار نگه دارند، اما خرس ها برنامه های دیگری داشتند. آنها در 7 ژوئن به شدت فروختند و قیمت را به پایین‌تر از 0.79 دلار در 6 ژوئن رساندند. این نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است. سپس جفت MATIC/USDT می تواند به حمایت قوی در 0.69 دلار سقوط کند.

اگر خرس‌ها بخواهند جلوی کاهش را بگیرند، قیمت باید به سرعت قیمت را به بالای 0.82 دلار برگرداند. این می‌تواند خرس‌های تهاجمی را به دام بیاندازد و باعث فشار کوتاه شود و قیمت را به سمت 0.94 دلار بازگرداند.

مربوط: ARK Invest سهام Coinbase را در همان روزی که دادخواست SEC می‌خرد

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) از حمایت قوی در 18.70 دلار در 5 و 6 ژوئن افزایش یافته است، همانطور که دم دراز شمعدان در روز مشاهده می شود، اما گاوها مانع 20 روزه متحرک نمایی متحرک (EMA) (20.50 دلار) را شکستند. نتوانستند از آن عبور کنند. .

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر به فعالیت خود ادامه می دهند. اگر قیمت بیشتر سقوط کند و به زیر حمایت 18.70 دلار برسد، جفت SOL/USDT ممکن است به سمت حمایت بعدی در 15.28 دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، بازگشت مجدد از سطوح فعلی یا 15.28 دلار نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است. پس از آن، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 22.30 دلار برسانند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند تا 24 دلار حرکت کند و سپس تا 27.12 دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت نقطه پولکا

نقطه پولکا (DOT) در 5 ژوئن به زیر سطح حمایت بحرانی 5.15 دلار رسید، اما در 6 ژوئن افزایش شدیدی داشت و از سطح شکست بالاتر رفت.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

گاوها نتوانستند به رالی 7 ژوئن ادامه دهند زیرا خرس ها با سود اندکی فروختند. فروشندگان سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر 4.90 دلار موقعیت خود را بیشتر تحکیم کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت DOT/USDT می تواند تا 4.22 دلار سقوط کند.

از طرفی، اولین مقاومت کلیدی برای ساعت، متحرک نمایی 20 روزه (5.29 دلار) است. افزایش بالاتر از این سطح اولین نشانه ای است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. این جفت به احتمال زیاد حرکتی بالای 5.56 دلار خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در 5 ژوئن به زیر میانگین متحرک شکست و در 6 ژوئن به شدت بهبود یافت، اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (90 دلار) حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در یک روند صعودی به فروش می‌رسند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به خط روند صعودی بکشانند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است. زیرا شکستن زیر و بسته شدن آن نشان دهنده شروع یک روند نزولی بالقوه است. جفت LTC/USDT می تواند ابتدا به 75 دلار و سپس به 65 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی یا خط روند صعودی افزایش یابد، نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در داخل مثلث بماند. گاوها باید قیمت را به بالای مثلث افزایش دهند تا پای بعدی را شروع کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا