🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۶/۲۱: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، MATIC، LTC، DOT


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین به ۳۱۰۰۰ دلار افزایش یافت زیرا تعداد کمی از برنامه های ETF نقطه بیت کوین و دیدگاه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد استیبل کوین ها، دید سرمایه گذاران کریپتو را نسبت به بازار بهبود بخشید.

درخواست بلک راک برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) سایر شرکت های مالی را بر آن داشته است که از این روش پیروی کنند. ابتدا، صندوق مدیریت ثروت مستقر در نیویورک WisdomTree یک برنامه جدید ETF بیت کوین را در ۲۱ ژوئن ارائه کرد. به دنبال آن، مدیر سرمایه گذاری Invesco، برنامه های کاربردی برای ETF های نقطه ای را از سر گرفت.

این اعلامیه‌ها احساسات سرمایه‌گذاران را تشدید کرد، که منجر به فشار کوتاه و افزایش تمایل برای خرید بیشتر از معامله‌گران منتظر شد. مجموعه ای از رویدادها در چند روز گذشته باعث افزایش علاقه به خرید بیت کوین شده است و قدرت بازار در ۱۹ ژوئن از ۵۰ درصد فراتر رفت.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

معامله گران کوتاه مدتی که انتظار افزایش سریع به بالاترین سطح تاریخ را دارند ممکن است شوکه شوند. شرکت تحلیلی Glassnode در آخرین خبرنامه هفتگی خود، The Week On Chain، به سرمایه گذاران هشدار داد، ممکن است صبر برای ۸ تا ۱۸ ماه دیگر قبل از رسیدن بازار به بالاترین سطح تاریخ آزمایش شود.

آیا بیت کوین تا چند روز دیگر به رشد خود ادامه می دهد یا زمان سوددهی فرا رسیده است؟ برای فهمیدن این موضوع، بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۱۷ ژوئن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶۹۳۴ دلار) بسته شد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح ۱۸ ژوئن برگردانند، اما گاوها عقب نشینی کردند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

این منجر به خرید تهاجمی در ۱۹ ژوئن و شتاب بیشتر در ۲۰ ژوئن شد. این امر باعث شد تا قیمت به بالای مقاومت الگوی کانال نزولی جهش کند که نشان دهنده تغییر روند کوتاه مدت است. این حرکت ممکن است برای برخی از خرس‌های کوتاه‌مدت متوقف شده باشد و در نتیجه فشار کوتاهی ایجاد شود. این باعث شد که قیمت در ۲۱ ژوئن به ۳۰۸۰۰ دلار افزایش یابد.

به نظر می رسد خرس ها به راحتی تسلیم نمی شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا قیمت رالی را به ۳۱۰۰۰ دلار برسانند، اما احتمال صعود بالای مقاومت بالای سر افزایش می یابد، مگر اینکه گاوها به میزان قابل توجهی از سطوح فعلی تسلیم شوند. اگر چنین باشد، جفت BTC/USDT می تواند تا ۳۲۴۰۰ دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها با تمام توان از این سطح دفاع کنند، در غیر این صورت قیمت می تواند به ۴۰۰۰۰ دلار برسد.

اگر خرس‌ها می‌خواهند گاوها را به دام بیندازند، باید قیمت را به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک بکشند. این می تواند انحلال را کند کند و حمایت را به ۲۵۲۵۰ دلار تهدید کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) از حمایت قوی در ۱۷۰۰ دلار در ۱۹ ژوئن افزایش یافت که نشان دهنده خرید قوی در این سطح است.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

گاوها به خرید ادامه دادند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷۸۱ دلار) در ۲۰ ژوئن رساندند. این اولین نشانه از دست دادن کنترل خرس ها بود. حرکت صعودی در ۲۱ ژوئن بیشتر شتاب گرفت زیرا جفت ETH/USDT از خط روند نزولی عبور کرد. انتظار می رود این جفت به مقاومت روانی ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی معکوس شود و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان در کنترل هستند. پس از آن، این جفت می تواند به ۱۷۰۰ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت BNB

هسته کندل استیک BNB (BNB) در ۲۱ ژوئن نشان می دهد که خرس ها در حال فروش کمک مالی به EMA 20 روزه (۲۵۷ دلار) هستند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

شیب پایین میانگین های متحرک و قلمرو منفی شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که خرس ها مزیت دارند. اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، جفت BNB/USDT می‌تواند تا ۲۳۰ دلار قبل از آزمایش مجدد حمایت بحرانی در ۲۲۰ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر گاوها بر موانع در متحرک متحرک نمایی ۲۰ روزه غلبه کنند، تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. سپس این جفت ارز می تواند قبل از صعود به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۹۰ دلار) تا سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی ۲۷۲ دلار صعود کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۹ دلار) در ۲۰ ژوئن سقوط می کند و به زیر SMA 50 روزه (۰.۴۷ دلار) می رسد، اما دم بلند کندل ها نشان دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، می تواند دری را برای افزایش احتمالی مقاومت بالای ۰.۵۶ دلار باز کند. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند.

SMA 50 روزه هنوز هم یک پشتیبان مهم است که باید مراقب آن باشید. شکست در این سطح، برتری را به نفع خرس‌ها منحرف می‌کند. پس از آن، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۴۱ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت کاردانو

یک دم بلند در کندل ۲۰ ژوئن برای کاردانو (ADA) نشان می دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از منطقه ۰.۲۵-۰.۲۴ دلاری هستند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

جفت ADA/USDT می تواند به سطوح ۰.۳۰ دلار برسد که احتمالاً مقاومت سختی را ارائه می دهد. اگر قیمت از این سطح به شدت کاهش یابد، این جفت می تواند برای مدتی بین ۰.۳۰ تا ۰.۲۴ دلار تثبیت شود.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۳۰ دلار برسانند، نشان دهنده آغاز یک بهبود پایدار به SMA 50 روزه (۰.۳۴ دلار) خواهد بود. پشتیبانی نزولی در ۰.۲۵ دلار و سپس ۰.۲۲ دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در ۲۰ ژوئن از حمایت قوی در ۰.۰۶ دلار برگشت، که نشان می دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

جفت DOGE/USDT به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۶ دلار) رسیده است که نشان می دهد ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. سپس جفت می تواند به ۰.۰۷ دلار حرکت کند. اگر قیمت از این سطح به شدت کاهش یابد، نشان می دهد که این جفت می تواند برای مدتی در محدوده ۰.۰۶ تا ۰.۰۷ دلار باقی بماند.

خریداران باید برای نشان دادن قدرت، مانع ۰.۰۷ دلاری را برطرف کنند. سپس این جفت می‌تواند تا ۰.۰۸ دلار بالاتر رود، جایی که خرس‌ها می‌توانند دوباره دفاعی قوی داشته باشند. در جهت نزولی، افت زیر ۰.۰۶ دلار خرس ها را به نفع خود نشان می دهد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در ۲۰ ژوئن بالاتر از مقاومت فوری در ۱۶.۱۸ دلار شکست و در ۲۱ ژوئن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷.۰۴ دلار) رسید.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر ۱۶.۱۸ دلار برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. پس از آن، جفت SOL/USDT ممکن است منطقه حمایت بحرانی را بین ۱۵.۲۸ دلار و ۱۴.۰۶ دلار دوباره آزمایش کند.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان می دهد که شکست به زیر ۱۵.۲۸ دلار ممکن است یک تله نزولی بوده باشد. این باعث فشار کوتاه و صعود به SMA 50 روزه (۱۹.۳۴ دلار) می شود.

مربوط: ۳ دلیل برای اینکه ارزش بازار اتریوم در حال تسلط است

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Porygon (MATIC) به تدریج به سمت سطح شکست ۰.۶۹ دلار در حال افزایش است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۹ دلار) نیز در این سطح است، بنابراین انتظار داریم که خرس ها به شدت از این مقاومت دفاع کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

شیب نزولی میانگین متحرک و RSI در قلمرو منفی یک مزیت جزئی برای خرس ها نشان می دهد. اگر قیمت از ۰.۶۹ دلار کاهش یابد، جفت MATIC/USDT ممکن است برای چند روز بین ۰.۶۹ تا ۰.۵۰ دلار باقی بماند.

اولین نشانه قدرت، شکست بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. چنین حرکتی نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین است. پس از آن، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۸۲ دلار) صعود کند. پشتیبانی کلیدی که باید در جهت نزولی دنبال شود ۰.۵۰ دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) از حمایت قوی ۷۵ دلار در ۲۰ ژوئن به شدت بازگشته است، که نشان می دهد گاوها به طور فعال در حال خرید نزولی به این سطح هستند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

این خرید در ۲۱ ژوئن ادامه یافت زیرا گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۱ دلار) رساندند که نشان دهنده افزایش قیمت بود. SMA 50 روزه (۸۵ دلار) با مقاومت جزئی روبرو است، اما احتمال عبور از آن وجود دارد. جفت LTC/USDT می تواند ابتدا به ۹۲ دلار و سپس به ۹۸ دلار برسد.

زمان برای خرس ها در حال اتمام است. اگر آنها می خواهند تسلط خود را دوباره به دست آورند، باید به سرعت قیمت را به زیر منطقه حمایتی ۷۵-۷۱ دلار کاهش دهند. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، گاوها احتمالاً این کاهش را به عنوان یک فرصت خرید در نظر می گیرند.

تجزیه و تحلیل قیمت نقطه پولکا

نقطه پولکا (DOT) سعی کرد نقطه پولکا (DOT) را به سمت حمایت ۴.۲۲ دلار در ۲۰ ژوئن سوق دهد، اما دم بلند شمعدان ها در روز نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

خریداران قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴.۷۶ دلار) رسانده اند که احتمالا مقاومت قوی را ارائه می دهد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، جفت DOT/USDT می تواند به سطح شکست ۵.۱۵ دلار برسد.

این سطح احتمالاً یک بار دیگر چالش بزرگی برای گاوها ایجاد خواهد کرد. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، این جفت ممکن است برای مدتی بین ۵.۱۵ تا ۴.۲۲ دلار در نوسان باشد. خرس ها برای شروع مرحله بعدی روند نزولی به افت زیر ۴.۲۲ دلار نیاز دارند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا