🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۴/۵: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین همچنان با مقاومت نزدیک به ۲۹۰۰۰ دلار مواجه است و اتر تصمیم گرفته است به حرکت صعودی بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال ادامه دهد.

بیت کوین (BTC) زیر سطح مهم روانی ۳۰۰۰۰ دلار باقی می ماند زیرا سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به دنبال محرک های مثبت هستند. شرکت هوش تجاری MicroStrategy افزودن ۱۰۴۵ بیت کوین به بچه گربه های خود را متوقف نکرده است که اکنون به ۱۴۰۰۰۰ بیت کوین افزایش یافته است.

حتی پس از بهبودی شدید از پایین ترین سطح خود در نوامبر ۲۰۲۲، نظارت بر منابع متریال اندیکاتورز معتقد است که روند صعودی فعلی یک افزایش در بازار نزولی است.

یک تجمع در بازار خرسی معمولاً تا زمانی که آخرین خرس حوله را پرتاب نمی کند، دور نمی شود. این نشان می دهد که بهبود بیت کوین ممکن است قبل از ضعیف شدن کمی بیشتر شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شرکت خدمات مالی Brown Brothers Harriman، علیرغم زمستان ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران نهادی همچنان به فضای کریپتو علاقه مند هستند. ما دریافتیم که ۷۴ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی «بسیار/خیلی علاقه‌مند» به افزودن قرار گرفتن در معرض صندوق‌های قابل معامله در مبادلات با قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال بودند.

آیا بیت کوین به سیر صعودی خود در بالای ۳۰۰۰۰ دلار ادامه خواهد داد؟ آیا این حرکت آلت کوین ها را بالاتر می برد؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوها تلاش کردند بیت کوین را دوباره در ۵ آوریل به بالای ۲۹۰۰۰ دلار برسانند، اما فتیله بلند در کندل نشان دهنده فروش تهاجمی خرس ها در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۲۷۳ دلار)، که سطح کلیدی است که باید مراقب آن باشیم، یک مزیت ایجاد کنند. اگر این حمایت شکست بخورد، برخی از گاوهای نر کوتاه مدت ممکن است موقعیت خود را رها کنند. این می تواند دروازه ها را برای آزمایش مجدد الگوی گردن و سر و شانه ها (H&S) با قیمت ۲۵۲۵۰ دلار باز کند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش کند، نشان می دهد که گاوها به تلاش خود برای دفاع از این سطح ادامه خواهند داد. این می تواند احتمال شکست مقاومت سربار ۲۹۱۸۵ دلار را افزایش دهد. در این صورت، جفت BTC/USDT می تواند به ۳۰۰۰۰ دلار و سپس ۳۲۵۰۰ دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در ۳ آوریل از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷۷۸ دلار) جهش کرد و از مقاومت بالای ۱۸۵۷ دلار عبور کرد. این نشان دهنده شروع مرحله بعدی صعود است.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

افزایش احتمالی تا ۲۰۰۰ دلار مشخص است. این سطح احتمالاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند، اما اگر گاوها در کاهش بعدی از سطح ۱۸۵۷ دلار حمایت کنند، این نشان می دهد که خریداران کنترل دارند. جفت /USDT می تواند تا ۲۲۰۰ دلار افزایش یابد.

زمان خرس رو به اتمام است. اگر آن‌ها می‌خواهند بازگردند، باید رالی را متوقف کنند و قیمت را به زیر ۱۸۵۷ دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، گاو نر مهاجم ممکن است به دام بیفتد.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) به زیر حمایت ۳۰۶ دلاری رسید، همانطور که در دم بلند شمعدان ها در ۳ آوریل مشاهده شد، و به شدت توسط گاوها خریداری شد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

گاوها به دنبال تقویت بیشتر موقعیت خود با بالا بردن قیمت به بالای مقاومت سربار ۳۱۸ دلار هستند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که مرحله اصلاح ممکن است به پایان برسد.

برعکس، اگر قیمت نتواند مانع ۳۱۸ دلار را برطرف کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها از هر سود کوچک برای فروش استفاده می‌کنند. این می تواند جفت را به SMA 200 روزه (۲۹۱ دلار) برساند که احتمالاً پشتیبانی قوی را ارائه می دهد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در ۳ آوریل به زیر سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی ۰.۴۹ دلار شکست، اما دم بلند کندل به خرید قوی در سطوح پایین تر اشاره می کند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

قیمت در ۴ آوریل افزایش یافت و گاوها تلاش کردند تا قیمت را به سمت مقاومت بالای ۰.۵۶ دلار برسانند، اما هسته بلند اره شمعدانی ۵ آوریل فروشندگان نزدیک به ۰.۵۳ دلار چالش بزرگی را ارائه می دهد.

اگر کاهش قیمت ادامه پیدا کند، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار) برسند. اگر این سطح بشکند، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۴۳ دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را به بالای منطقه سربار ۰.۵۶-۰.۵۸ دلار برسانند، این جفت می تواند به ۰.۶۵ دلار و سپس ۰.۸۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

قیمت Cardano (ADA) بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۷ دلار) و خط گردن الگوی معکوس H&S فشرده شده است.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI بالای ۵۹ نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. شکستن و بسته شدن بالای خط گردن الگوی معکوس را کامل می کند. سپس جفت ADA/USDT ممکن است روند صعودی جدیدی را با هدف الگوی ۰.۶۰ دلار آغاز کند.

اگر خرس‌ها می‌خواهند پیشتاز باشند، قیمت باید به زیر میانگین‌های متحرک بازگردد. این می تواند منجر به بستن برخی از گاوهای کوتاه مدت در موقعیت های خود شود که منجر به انحلال طولانی مدت شود. پس از آن، جفت می تواند تا ۰.۳۰ دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۸ دلار) در ۳ آوریل جهش کرد و بالاتر از مقاومت قوی در ۰.۱۰ دلار صعود کرد.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

هسته های بلند کندل های ۳ و ۴ آوریل نشان می دهد که خرس ها به شدت از سطوح ۰.۱۰ دلار دفاع می کنند. یک نکته مثبت جزئی به نفع خریداران این است که آنها به خرس ها واگذار نمی کنند.

اگر قیمت بالای ۰.۰۹ دلار باقی بماند، احتمال بالایی وجود دارد که تا ۰.۱۱ دلار افزایش یابد. شکست این می تواند منجر به افزایش تا ۰.۱۶ دلار شود که آخرین مانع بزرگ برای گاوها خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۰.۱۱ دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتری فعالیت می کنند. پس از آن، جفت DOGE/USDT ممکن است برای مدتی در محدوده وسیعی بین ۰.۱۱ دلار و ۰.۰۷ دلار در نوسان باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

تصحیح جامد Polygon (MATIC) در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۱ دلار) در ۴ آوریل ظاهر شد، اما گاوها در تلاش برای ایجاد این مزیت هستند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. در صورت موفقیت، جفت MATIC/USDT می تواند به ۱.۰۵ دلار و سپس به حمایت بحرانی SMA 200 روزه (۰.۹۸ دلار) کاهش یابد.

در عوض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش کند، نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند. یک مقاومت خفیف در ۱.۱۷ دلار وجود دارد، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت MATIC/USDT می تواند به ۱.۲۵ دلار و سپس به ۱.۳۰ دلار حرکت کند.

مربوط: آخرین داده‌های قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد که قیمت دو برابری بالاتر از ۲۰۰۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۵ است.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) به تجارت در محدوده محدود ادامه می دهد. دوره ای با نوسانات کم معمولاً با افزایش نوسانات دنبال می شود.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از خط روند نزولی خارج شود و به پایان برسد، نشان می دهد که گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. این می تواند یک رالی جدید را آغاز کند، با افزایش احتمالی در ابتدا به ۲۷.۱۲ دلار. اگر این سطح کاهش یابد، جفت SOL/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۳۹ دلار حرکت کند.

احتمال دیگر این است که قیمت در حال سقوط باشد یا نتواند بالای خط روند نزولی حفظ شود. در این صورت، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا ۱۸.۷۰ دلار را بشکنند و حمایت بحرانی نزدیک به ۱۵.۲۸ دلار را به چالش بکشند.

تحلیل قیمت پولکادوت

نقطه پولکا (DOT) همچنان به سمت سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی ۶.۸۵ دلار حرکت می کند. این سطح احتمالاً شاهد فروش قوی توسط خرس ها خواهد بود.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

EMA 20 روزه (۶.۲۲ دلار) همچنان یک سطح مهم برای تماشا است. اگر قیمت از ۶.۸۵ دلار کاهش یابد اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رد شود، نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و معامله گران در حال خرید هستند.

این شانس شکست ۶.۸۵ دلاری را افزایش می دهد. سپس جفت DOT/USDT می‌تواند تلاش کند تا به خط گردن الگوی معکوس H&S برسد. قیمت باید به کمتر از ۵.۷۰ دلار کاهش یابد تا فروشندگان برتری داشته باشند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در ۱ آوریل از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۹ دلار) خارج شد و از خط روند نزولی عبور کرد. با این حال، گاوها با مقاومت شدید خرس‌ها روبرو هستند، همانطور که فتیله‌های بلند کندل‌های ۳ آوریل و ۵ آوریل نشان می‌دهند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

قلمرو مثبت افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نشان می دهد که به نفع خریداران است. یک مقاومت کوچک در ۹۶ دلار وجود دارد، اما بالاتر از آن، جفت LTC/USDT می تواند تا یک مقاومت سربار محکم در ۱۰۶ دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند حرکت به سمت بالا را متوقف کنند، قیمت باید به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد. پس از آن، جفت می تواند به ۸۵ دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید تماشا کرد زیرا یک استراحت زیر آن نشان دهنده بازگشت خرس ها به بازی است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا