اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۴/۲۴: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، MATIC، DOGE، SOL


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین و برخی آلت کوین ها در معرض خطر شکستن به زیر سطح حمایت مربوطه خود و شروع یک اصلاح عمیق تر هستند.

بیت کوین (BTC) در سه روز گذشته توانسته است بالای ۲۷۰۰۰ دلار بماند، اما افت ۹ درصدی هفته گذشته برخی از معامله گران تازه کار را شگفت زده کرد. داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت بیت‌کوین در مدت ۱۵۵ روز از ۱۶ آوریل سکه‌های خود را با ضرر به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند.

معامله گران کوتاه مدت وحشت زده هستند و چشم به افت ۲۵۰۰۰ دلاری دارند، در حالی که برخی از تحلیلگران برای سال آینده صعودی هستند و انتظار می رود تا آوریل ۲۰۲۴ به ۵۰۰۰۰ دلار برسد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

جف کندریک، تحلیلگر استاندارد چارترد، صدای صعودی دیگری شنید که گفت «زمستان ارزهای دیجیتال» ممکن است به پایان رسیده باشد. او پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد.

سطوح پشتیبانی کلیدی که آخرین مرحله اصلاح باعث جذب خریداران می شود کدامند؟بیایید نمودارهای بیت کوین و آلت کوین را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (۴۰۹۸) بازگشته است که نشان می دهد خرس ها در حال فروش نزدیک به ۴۲۰۰ هستند.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نمی رسد. این شانس شما را برای عبور از ۴۲۰۰ افزایش می دهد. در این صورت، شاخص می تواند تا ۴۳۰۰ افزایش یابد. فروش تهاجمی توسط خرس ها در این سطح محتمل است.

اولین سطح پشتیبانی نزولی EMA 20 روزه است. در صورت شکست، شاخص می تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۰۳۴) و سپس به خط روند صعودی الگوی مثلث صعودی سقوط کند.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

طی چند روز گذشته، به نظر می رسد خرس هایی که تلاش می کنند کنترل خود را به دست آورند، پس از اینکه گاوها نتوانستند شاخص دلار آمریکا (DXY) را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۲) برسانند، شتاب بیشتری یافته اند.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

این شاخص ممکن است ۱۰۰.۸۲ را مجدداً آزمایش کند، یک سطح کلیدی برای تماشا. اگر این حمایت شکسته شود، شاخص ها یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کنند. این تنظیم می تواند مرحله بعدی روند نزولی را به سمت ۹۷.۵۰ شروع کند.

برعکس، اگر قیمت دوباره از ۱۰۰.۸۲ جهش کند، نشان می دهد که گاوها تمام تلاش خود را برای دفاع از این سطح انجام می دهند. شکست و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که شاخص ممکن است برای مدتی بین ۱۰۰.۸۲ و ۱۰۶ شناور باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین بین میانگین های متحرک چند روز گذشته گیر کرده است و نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است. گاوها این قطره را به SMA 50 روزه (۲۷,۰۷۸ دلار) می خرند در حالی که خرس ها از EMA 20 روزه (۲۸,۴۶۶ دلار) محافظت می کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

بعید است که این عدم قطعیت برای مدت طولانی ادامه یابد. متحرک نمایی ۲۰ روزه در روند نزولی و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها مزیت دارند. این احتمال شکستن کمتر از SMA 50 روزه را افزایش می دهد.

پس از آن، جفت BTC/USDT می تواند به حمایت بحرانی ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها با تمام توان از این سطح دفاع کنند.

از سوی دیگر، شکست EMA 20 روزه و قیمت بسته نشان می دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. پس از آن، شاخص می تواند تا ۳۱۰۰۰ دلار حرکت کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

گاوها توانستند عقب نشینی اتر را در سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی ۱۸۴۶ دلار حفظ کنند، اما نتوانستند مانع سربار را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹۱۳ دلار) برطرف کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا با پایین آوردن قیمت به زیر SMA 50 روزه (۱۷۹۹ دلار) موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. سپس جفت ETH/USDT می تواند این افت را تا سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصدی ۱۶۶۳ دلار افزایش دهد.

در مقابل، یک بازگشت قوی از SMA 50 روزه یا سطح ۵۰% اصلاحی ۱۷۵۴ دلاری نشان می دهد که خرید قوی در سطوح پایین تر سودمند خواهد بود. سپس این جفت می تواند تا ۲۰۰۰ دلار و سپس به ۲۲۰۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت BNB

گاوها در تلاشند تا BNB (BNB) را به بالای مقاومت ۳۳۸ دلاری برسانند، اما خرس‌ها در حال حفظ قدرت خود هستند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگر گاوها نتوانند مانع بالای سر را برطرف کنند، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت BNB/USDT را به زیر SMA 50 روزه (۳۱۶ دلار) برسانند. امیدواریم این جفت به ۳۰۰ دلار کاهش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک حمایت جزئی عمل کند، اما اگر این هم شکست، توقف بعدی می تواند ۲۸۰ دلار باشد.

در روند صعودی، گاوها باید قیمت بالای منطقه مقاومت ۳۳۸-۳۴۶ دلار را کنترل کنند. یک مقاومت کوچک در ۳۶۰ دلار وجود دارد که احتمالاً از آن فراتر می رود.

تحلیل قیمت XRP

گاوها از SMA 50 روزه (۰.۴۵ دلار) در ۲۲ آوریل دفاع کردند و سعی کردند XRP (XRP) را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۸ دلار) در ۲۴ آوریل برسانند، اما هسته بلند کندل استیک نزولی در سطوح بالاتر فعال است. .

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

روند نزولی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. اگر SMA 50 روزه شکسته شود، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۴۳ دلار سقوط کند. این یک سطح مهم برای تماشا است زیرا شکستن زیر آن می‌تواند منجر به سقوط به ۰.۳۶ دلار شود.

اگر گاوها بخواهند از سقوط جلوگیری کنند، قیمت باید به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود. سپس این جفت می‌تواند به سمت خط مقاومت حرکت کند، جایی که خرس‌ها می‌توانند یک بار دیگر دفاعی قوی داشته باشند. اگر این مانع برطرف شود، جفت می تواند به ۰.۵۶ دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در چند روز گذشته بین میانگین های متحرک معامله می شود. این نشان دهنده عدم اطمینان در مورد حرکت بعدی است.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۰ دلار) شروع به کاهش کرده است و RSI نزدیک به ۴۵ است، که نشان می دهد خرس ها در آستانه کسب برتری هستند. اگر پشتیبانی ۵۰ روزه SMA (0.37 دلار) شکسته شود، جفت ADA/USDT می تواند به ۰.۳۳ دلار و سپس به ۰.۳۰ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از SMA 50 روزه افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر رود، نشان می دهد که گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. سپس این جفت مجدداً از خط گردن بالا می رود تا سعی کند مقاومت نزدیک به ۰.۴۶ دلار را دوباره آزمایش کند.

مربوط: قیمت بیت کوین در ماه آوریل به پایین ترین حد خود رسید زیرا معامله گران شانس بعدی ۲۵۰۰۰ دلار را در نظر می گیرند

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) در کوتاه مدت در بازار نزولی ثابت باقی می ماند، زیرا هر گونه تلاش برای بازگشت توسط خرس ها فروخته می شود.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

جفت MATIC/USDT می‌تواند تا ۰.۹۴ دلار کاهش یابد که می‌تواند پشتیبانی قوی را ایجاد کند. اگر قیمت به شدت از این سطح برگشت کند، خریداران دوباره سعی می‌کنند این جفت را بالاتر از میانگین‌های متحرک ببرند.

اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به خط مقاومت برسد. خریداران باید قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند تا بازیابی بالقوه تا ۱.۳۰ دلار آغاز شود.

احتمال دیگر این است که قیمت به زیر سطح پشتیبانی ۰.۹۴ دلار برسد. در این صورت، جفت ارز احتمالاً راه را به سمت ۰.۶۹ دلار هموار خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

گاوها در تلاش هستند تا از حمایت نزدیک به ۰.۰۸ دلار دفاع کنند، اما یک بازگشت کم عمق در Dogecoin (DOGE) نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر در حال خشک شدن است.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۸ دلار) شروع به حرکت به سمت پایین کرده است و RSI در منطقه منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها دارای لبه اندکی هستند. اگر قیمت به زیر حمایت ۰.۰۸ دلار برسد، جفت DOGE/USDT در مرحله بعدی حرکت می کند. کاهش بیشتر به ۰.۰۷ دلار، پشتیبانی کلیدی برای .

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. پس از آن، صعود به ۰.۱۰ دلار و سپس به ۰.۱۱ دلار امکان پذیر است. خرس ها ممکن است به شدت از این سطح دفاع کنند.

تحلیل قیمت سولانا

گاوها در حال تلاش برای دفاع از SMA 50 روزه (۲۱.۲۶ دلار) هستند، اما خرس ها فشار خود را حفظ می کنند و اجازه نمی دهند Solana (SOL) بالاتر از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲.۳۰ دلار) بماند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

اگر پشتیبانی ۵۰ روزه SMA سقوط کند، جفت SOL/USDT ممکن است به ۱۸.۷۰ دلار کاهش یابد. گاوها تلاش خواهند کرد تا از این سطح دفاع کنند، اما در صورت شکست، جفت می تواند به حرکت نزولی خود به سمت حمایت بحرانی ۱۵.۲۸ دلار ادامه دهد.

برعکس، اگر قیمت افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا خط روند نزولی را به حمایت تبدیل کنند. سپس این جفت ارز می‌تواند به سمت مقاومت سربار در ۲۷.۱۲ دلار صعود کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا