🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۴/۱۴: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین به ۳۱۰۰۰ دلار به بالاترین حد خود در سال گذشته رسید و پس از آن قیمت ETH قرار گرفت. آلتکوین بعدی چیست؟

بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) به ترتیب بالاتر از سطوح قابل توجه روانی ۳۰۰۰۰ دلار و ۲۰۰۰ دلار معامله می شوند. این نشان می دهد که زمستان کریپتو ممکن است به پایان برسد.

برخی از تحلیلگران خواستار شروع فصل جایگزین هستند، اما ممکن است برای آن خیلی زود باشد. اگر اکثر خرس‌های ارز دیجیتال صعودی شوند، بیت‌کوین می‌تواند به شدت سقوط کند و کسانی که دیر وارد می‌شوند را غافلگیر کند. این می‌تواند در کوتاه‌مدت به احساسات آسیب برساند و باعث فروش آلت‌کوین‌ها شود. پس از دست دادن دست‌های ضعیف، ممکن است بازارهای کریپتو تثبیت شوند و روند صعودی پایدار را آغاز کنند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

داده‌های Glassnode، یک پلت‌فرم هوشمند روی زنجیره، شباهت‌های قابل توجهی را بین چرخه نگهداری فعلی و چرخه‌های نگهداری قبلی نشان می‌دهد. اما Ecoinometrics هشدار داد که رکود می تواند اوضاع را تغییر دهد.

بیایید نگاهی به نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر بیندازیم و سطوح مقاومت کلیدی را که می‌تواند آغازگر یک رالی باشد، بیابیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

خرس ها سعی کردند در ۱۲ آوریل حرکت رو به بالا را متوقف کنند، اما گاوها تسلیم نشدند. آنها خرید را در ۱۳ آوریل از سر گرفتند و در ۱۴ آوریل مانع را با ۳۰۵۵۰ دلار برطرف کردند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

اگر خریداران قیمت را بالای ۳۰۵۵۰ دلار نگه دارند، جفت BTC/USDT می تواند تا ۳۲۴۰۰ دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها با تمام توان از این سطح دفاع کنند.

اگر قیمت از این سطح پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۵۴۲ دلار) نرسد، حرکت به بالای ۳۲۴۰۰ دلار محتمل تر است. اگر این سطح کاهش یابد، جفت ارز می تواند تا ۴۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر متحرک نمایی ۲۰ روزه شکسته شود، نشان می دهد که خرس ها در شرف بازگشت هستند. این می تواند منجر به کاهش تا ۲۵۲۵۰ دلار شود.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۷۰ دلار) در ۱۲ آوریل برگشت، که نشان می دهد گاوها به شدت از سطوح دفاع می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خرید در ۱۳ آوریل ادامه یافت و گاوها قیمت را به بالای ۲۰۰۰ دلار رساندند که از نظر روانی یک سطح مهم بود. این منجر به خرید بیشتر شد و جفت ETH/USDT به سمت ۲۲۰۰ دلار حرکت کرد. این سطح کلیدی است که خرس ها باید به آن پایبند باشند. سپس این جفت می تواند تا ۳۰۰۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از ۲۲۰۰ دلار کاهش یابد و به زیر ۲۰۰۰ دلار برسد، این جفت می تواند تا EMA 20 روزه کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید تماشا کرد زیرا شکست زیر آن می تواند قیمت را به ۱۶۸۰ دلار برساند.

تحلیل قیمت BNB

در ۱۲ و ۱۳ آوریل، گاوها اجازه ندادند BNB (BNB) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۱۷ دلار) برسد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به افزایش کرده است و RSI بالای ۶۰ است که نشان دهنده روندی به نفع گاوها است.

خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به شدت بالای منطقه سربار ۳۳۸-۳۴۶ دلار، موقعیت خود را تثبیت کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت BNB/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به ۳۶۰ دلار و سپس ۴۰۰ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت از ناحیه سربار سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتری فعالیت می‌کنند. این می تواند این جفت را برای مدتی بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۳۴۶ دلار نگه دارد.

تحلیل قیمت XRP

خریداران با موفقیت از سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۰.۴۹ دلار محافظت کردند. این امر باعث خرید بیشتر XRP (XRP) شده است و قیمت را به سمت منطقه مقاومت بالای ۰.۵۶ دلار به ۰.۵۸ دلار سوق داده است.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۹ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان دهنده یک لبه خفیف برای گاوها است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۰.۵۸ دلار برسانند، جفت XRP/USDT شروع به حرکت بالاتر خواهد کرد و می تواند به ۰.۶۵ دلار و سپس ۰.۸۰ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت از منطقه سربار سقوط کند، نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای چند روز بین ۰.۴۹ تا ۰.۵۸ دلار باقی بماند. هنگامی که خرس ها به ۰.۴۹ دلار سقوط کنند، روند به نفع خرس ها خواهد بود.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در ۱۳ آوریل بر روی یقه الگوی H&S معکوس قرار گرفت تا تنظیمات معکوس را تکمیل کند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

معمولاً پس از خروج از یک الگو، قیمت کاهش می یابد و سطح شکست را دوباره آزمایش می کند. در این حالت، جفت ADA/USDT می‌تواند تا خط گردن کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح جهش کند، نشان می دهد که گاوها سطح را به حمایت تبدیل کرده اند. این می تواند یک رالی را به سمت هدف الگوی ۰.۶۰ دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به شدت به زیر ۰.۳۷ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که شکست بالای یقه تقلبی بوده است. سپس این جفت می تواند به ۰.۳۰ دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از میانگین های متحرک که از دم بلند کندل ۱۲ آوریل دیده می شود، جهش کرده است.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

گاوها سعی کردند جفت DOGE/USDT را به بالای سطح فیبوناچی اصلاحی ۳۸.۲% یعنی ۰.۰۹ دلار برسانند، اما خرس ها حرکت نکردند. این نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران برای فروش تجمع می کنند.

خریداران باید قیمت را بالای ۰.۰۹ دلار نگه دارند تا نشان دهند که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. پس از آن، جفت می‌تواند تا سطح اصلاحی ۶۱.۸% در ۰.۱۰ دلار افزایش یابد. فراتر رفتن از این سطح معمولاً منجر به اصلاح ۱۰۰٪ می شود. در این صورت، جفت ممکن است تا ۰.۱۱ دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) در ۱۲ آوریل به زیر خط حمایت از الگوی مثلث متقارن شکست، اما دم بلند شمعدان نشان می دهد که گاو نر به شدت در سطوح پایین خرید می کند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

جفت MATIC/USDT بالاتر رفت و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۱ دلار) را در ۱۳ آوریل شکست. این جفت در ۱۴ آوریل با یک چالش قوی از سوی خرس ها به خط مقاومت مثلث رسیدند.

اگر گاوها از مثلث خارج شوند، رالی می تواند به مقاومت ۱.۳۰ دلار برسد. این سطح ممکن است دوباره یک مانع قوی باشد، اما در صورت عبور از آن، رالی می تواند به ۱.۶۰ دلار برسد. اگر قیمت به زیر ۱.۰۸ دلار کاهش یابد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود.

مربوط: قیمت بیت کوین هدف بعدی ۳۳۰۰۰ دلار خواهد بود زیرا بیت کوین به یک معکوس مقاومت بزرگ نگاه می کند

تحلیل قیمت سولانا

گاوها بر روی خط روند نزولی سولانا (SOL) حرکت کرده اند. این نشان دهنده تقاضا در سطح بالاتر است.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱.۷۴ دلار) و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید به نفع خریداران است. جفت SOL/USDT می تواند تا ۲۷.۱۲ دلار افزایش یابد، که می تواند خرس ها را به اتخاذ تدابیر دفاعی قوی ترغیب کند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت می تواند دوباره به سمت ۳۹ دلار حرکت کند.

در جنبه نزولی، خط روند نزولی سطح کلیدی است که باید مراقب آن بود. خرس ها باید قیمت را زیر خط روند نزولی نگه دارند تا گاوهای تهاجمی را بگیرند. پس از آن، این جفت می تواند تا ۱۵.۲۸ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت پولکادوت

دم دراز شمعدان ۱۲ آوریل نشان می دهد که گاوها افتی را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۳۲ دلار) خریداری کرده اند. نقطه پولکا (DOT) به حرکت به سمت شمال ادامه داد و در ۱۳ آوریل از خط روند نزولی خارج شد، اما گاوها با فروش در سطوح بالاتر روبرو هستند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

جفت DOT/USDT از سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی ۶.۸۵ دلار سقوط کرده است و خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر خط روند نزولی برگردانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد. شکستن زیر این سطح می تواند منجر به افت حمایت بحرانی در ۵.۷۰ دلار شود.

برعکس، اگر قیمت افزایش یابد و به بالای ۶.۸۵ دلار بسته شود، می تواند قیمت را به خط گردن الگوی معکوس H&S برساند. اگر گاوها این مقاومت سربار را بشکنند، جفت می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۱ دلار) در ۱۳ آوریل افزایش یافت که نشان می دهد گاوها همچنان این کاهش را به عنوان یک فرصت خرید می بینند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

گاوها تلاش کردند با بالا بردن قیمت به بالای مقاومت ۹۶ دلاری ۱۴ آوریل موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند، اما هسته بلند کندل آن روز نشان داد که خرس ها در رالی فروش تهاجمی داشتند.

یک وقفه زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند برخی از گاو نرهای تهاجمی را به دام بیاندازد. پس از آن، جفت LTC/USDT می تواند تا ۸۵ دلار کاهش یابد. از سوی دیگر، در صورت افزایش قیمت و حفظ بالای ۹۶ دلار، افزایش تا ۱۰۶ دلار امکان پذیر است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا