اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 3/29: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین و برخی آلتکوین ها در تلاش هستند تا از سطح مقاومت فوری عبور کنند. این نشان می دهد که گاوها همچنان بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارند.

بر اساس داده‌های Coinglass، بیت کوین (BTC) در سه ماهه اول سال 2023 نزدیک به 71 درصد افزایش یافت که اولین سه ماهه مثبت پس از چهار فصل متوالی بازدهی منفی در سال 2023 است. این رقم مثبت شد و نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا بیت کوین را به پایان برسانند. .

هنگامی که جریان تحتانی صعودی است، اخبار منفی منجر به اصلاحات سطحی می شود. این امر پس از آن صورت گرفت که کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده شکایتی علیه بایننس و مدیر عامل آن چانگ پنگ ژائو به دلیل تخلفات تجاری ارائه کرد. این خبر بازار را اندکی کاهش داد، اما نه در یک روند نزولی قوی.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

یکی دیگر از مواردی که در یک محیط صعودی اتفاق می‌افتد، افزایش ارزهای دیجیتال بدون کاتالیزور خاص است. این اتفاق در 29 مارس رخ داد، زمانی که بیت کوین و چندین آلتکوین بزرگ افزایش یافتند.

آیا بیت کوین و آلتکوین های منتخب می توانند گام بعدی را در روند صعودی بردارند؟ بیایید 10 نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

در یک روند صعودی، معامله گران معمولاً به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26,371 دلار) عقب نشینی می کنند. دم بلند شمعدان ها در 27 و 28 مارس دقیقا همین را نشان می دهد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI بالای 63 نشان می دهد که گاوها کنترل دارند. خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به بالای 28868 دلار تسلط خود را بیشتر کنند.

در صورت موفقیت، جفت BTC/USDT می تواند تا 30000 دلار افزایش یابد و تا مقاومت بحرانی 32500 دلار ادامه یابد. افزایش بیش از 32500 دلار می تواند راه را برای یک رالی شدید تا 40000 دلار هموار کند، بنابراین خرس ها سعی خواهند کرد تا رالی را در این منطقه متوقف کنند.

زمان خرس رو به اتمام است. قیمت باید ابتدا به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد و سپس سطح شکست 25250 دلاری را مجدداً آزمایش کند. اگر این سطح نیز شکست بخورد، این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 200 روزه (20281 دلار) سقوط کند. یک ماهیت وجود دارد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) از حمایت 1680 دلاری در 28 مارس برگشت، که نشان می‌دهد سطوح پایین‌تر در حال جذب خریداران هستند. این قیمت را بین 1680 تا 1857 دلار نگه می دارد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (1720 دلار) و RSI نزدیک به 58 نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران به بالای 1857 دلار برسند، جفت ETH/USDT می تواند تا 2000 دلار افزایش یابد و سپس به 2200 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر فروشندگان بخواهند از این حرکت صعودی جلوگیری کنند، قیمت باید به سرعت به زیر حمایت 1680 دلاری برسد. در این صورت، این جفت می تواند به 1600 دلار و سپس به 1461 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 26 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (316 دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند فشار فروش را حفظ کنند. گاوها این کاهش را خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 29 مارس رساندند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

خریداران سپس سعی خواهند کرد بر موانع موجود در خط روند نزولی غلبه کنند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، جفت BNB/USDT می تواند به منطقه مقاومت سربار بین 338 تا 346 دلار برسد. زیرا در صورت شکست، جفت ممکن است تا 400 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند نزولی معکوس شود، این احساس منفی باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال فروش در یک رالی هستند. سپس این جفت می تواند به SMA 200 روزه (290 دلار) کاهش یابد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در 27 مارس شتاب گرفت و در 28 مارس از منطقه مقاومت 0.49 دلار به 0.51 دلار عبور کرد.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

گاوها در 29 مارس به خرید خود ادامه دادند و جفت XRP/USDT بالاتر از مقاومت بحرانی 0.56 دلار شکست. اگر گاوها قیمت را بالای 0.56 دلار حفظ کنند، نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است. این جفت می تواند تا 0.65 دلار و سپس به 0.80 دلار افزایش یابد.

هسته بلند کندل 29 مارس نشان می دهد که خرس ها بالای 0.56 دلار فروخته می شوند. کاهش قیمت به زیر 0.49 دلار نشان می دهد که شکست فعلی ممکن است یک تله گاو نر بوده باشد.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در 27 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.35 دلار) رسید که ثابت شد یک تله نزولی است. قیمت در 28 مارس بالاتر رفت و بالاتر از میانگین های متحرک شکست.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

گاوها بر مقاومت فوری 0.39 دلار غلبه کردند و راه را برای افزایش احتمالی به خط گردن الگوی معکوس سر و شانه (H&S) هموار کردند. راه اندازی صعودی زمانی تکمیل می شود که گاوها حرکت خود را حفظ کرده و قیمت را به بالای خط گردن فشار دهند. این می تواند یک رالی جدید را با هدف الگوی 0.60 دلار آغاز کند.

از جنبه منفی، بسته شدن به زیر 0.33 دلار یک علامت هشدار است که خرس ها به بازی بازگشته اند. این می تواند جفت ADA/USDT را به حمایت بحرانی 0.30 دلار برساند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) بین SMA 200 روزه (0.08 دلار) و 0.07 دلار گیر کرده است. این ادغام می تواند به عنوان نقطه شروعی برای حرکات در جهت های زیر باشد.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

شکست SMA 200 روزه و بسته شدن آن اولین علامتی است که گاوها فروش را جذب کرده اند. این می تواند خرید بیشتری را جذب کند و قیمت را به منطقه مقاومت سربار بین 0.10 تا 0.11 دلار برساند.

احتمال دیگر این است که قیمت از SMA 200 روزه کاهش یابد و به زیر پشتیبانی 0.07 دلار برسد. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می‌دهد که خرس‌ها بر گاو نر غلبه کرده‌اند.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در 28 مارس از حمایت قوی در 1.05 دلار برگشت، که نشان می دهد گاوها به سختی از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.12 دلار) در 29 مارس رساندند و بهبود را طولانی کرد. اگر خریداران بتوانند شکست را حفظ کنند، صعود به منطقه مقاومت بالای سر بین 1.25 تا 1.30 دلار بعید است.

برعکس، اگر قیمت به زیر حمایت 1.05 دلاری سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در یک رالی امدادی به فروش می‌رسند. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند به SMA 200 روزه (0.97 دلار) کاهش یابد. اگر این شکسته شود، توقف بعدی می تواند 0.69 دلار باشد که پشتیبانی مهمی برای تماشا است.

مربوط: “قطعا صعودی نیست” – افزایش 7 درصدی قیمت بیت کوین نتوانست معامله گران را متقاعد کند

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در چند روز گذشته بین خط روند نزولی و حمایت افقی با قیمت 18.70 دلار معامله شده است.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

گاوها همچنان به خرید سقوط تا 18.70 دلار ادامه می دهند اما نتوانستند از خط روند نزولی خارج شوند. این نشان می دهد که خرس ها در سطح بالاتری فعالیت می کنند. بعید است که این عدم قطعیت برای مدت طولانی ادامه یابد.

هنگامی که خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار می دهند، یک تغییر روند بالقوه نشان داده می شود. جفت SOL/USDT می تواند ابتدا به 27.12 دلار و سپس به 39 دلار حرکت کند. برعکس، شکست به زیر 18.70 دلار می تواند منجر به افت تا 15.28 دلار شود.

تحلیل قیمت پولکادوت

Polkadot (DOT) در 27 مارس زیر SMA 200 روزه (5.95 دلار) بسته شد، اما خرس ها نتوانستند از مزیت خود برای کاهش قیمت به 5.70 دلار استفاده کنند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

گاوها در سطوح پایین تری خرید کردند و قیمت را به بالای SMA 200 روزه در 28 مارس بازگرداندند. خریداران با بالا بردن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.11 دلار) روند صعودی را بیشتر کردند. جفت DOT/USDT می تواند در مرحله بعدی به 6.70 دلار برسد. این یک مقاومت کوتاه مدت مهم است که گاوها باید بر آن غلبه کنند.

در صورت موفقیت، این جفت ممکن است تلاش کند تا خط گردن الگوی معکوس H&S را افزایش دهد. اگر قیمت از منطقه حمایتی 5.70-5.15 دلاری خارج شود، دیدگاه مثبت ما لغو خواهد شد.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در 28 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (87 دلار) رسید، اما دم بلند کندل استیک نشان می‌دهد که خرید ثابتی در مسیر نزولی قرار دارد.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

گاوها در 29 مارس به خرید خود ادامه دادند و سعی کردند از مقاومت فعلی 96 دلار خارج شوند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت LTC/USDT می‌تواند به مقاومت بالای سربار قوی 106 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به 55 یک مزیت جزئی برای خریداران نشان می دهد.

برای اینکه خرس ها دست بالا را به دست آورند، قیمت باید به زیر خط روند صعودی کاهش یابد. اگر چنین است، کاهش به حمایت قوی 75 دلار ممکن است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا