اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۲/۳: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، AVAX

داده های شغلی قوی ایالات متحده در ماه ژانویه، بیت کوین را پایین آورد و آلت کوین ها نتوانستند پایین بیایند، که نشان دهنده یک جریان تحتانی قوی صعودی است.

رشد بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۲۳ با انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) با شروع کاهش تورم، سرعت افزایش نرخ را کاهش دهد، تقویت شد. برخی انتظار دارند تا پایان سال نرخ بهره کاهش یابد. این فرضیه در ۳ فوریه زمانی که گزارش مشاغل ایالات متحده در ماه ژانویه انتظارات را شکست داد و نرخ بیکاری را به پایین ترین سطح خود از می ۱۹۶۹ رساند، مورد بررسی قرار گرفت.

وقتی بازار به اخباری که نزولی تلقی می شوند واکنش منفی نشان نمی دهد، نشان دهنده مثبت شدن احساسات است. سپس معامله گران ممکن است تمرکز خود را به انتشار داده های اقتصادی کلیدی بعدی تغییر دهند. خانه تجارت QCP Capital در آخرین به روز رسانی بازار خود اعلام کرد که شاخص قیمت مصرف کننده در ۱۴ فوریه می تواند بازار را به حرکت درآورد. آنها معتقدند خطرات برای داده ها بالاست.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

به نظر می رسد که بازار نزولی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاران نهادی را مجبور به کناره گیری کرده است. بر اساس یک نظرسنجی جدید که توسط JP Morgan انجام شده است، ۷۲ درصد از سرمایه گذاران نهادی گفته اند که هیچ برنامه ای برای معامله ارزهای دیجیتال / سکه های دیجیتال در سال ۲۰۲۳ ندارند.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها در آینده نزدیک سودآور خواهند بود؟ بیایید ۱۰ نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین از حمایت ۲۲۸۰۰ دلاری در ۱ فوریه جهش کرد که نشان می دهد گاوها به این سطح سقوط کرده اند. گاوها در ۲ فوریه قیمت را به بالای ۲۴۰۰۰ دلار رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک و قدرت نسبی منطقه اشباع خرید (RSI) نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در حال صعود است. اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۲۲۸۰۰ دلار افزایش یابد، جفت BTC/USDT می تواند تا ۲۵۰۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند.

اولین نشانه ضعف، نزدیک شدن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۲۷۹ دلار) است. این می تواند باعث توقف چندین معامله گر کوتاه مدت و کاهش این جفت به ۲۱۴۸۰ دلار شود.

اتریوم/USDT

خریداران اتر (ETH) را به بالای مقاومت سربار ۱۶۸۰ دلار در ۲ فوریه رساندند، اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. قیمت تمام سودهای روز را رها کرد و به زیر ۱۶۸۰ دلار بسته شد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۷۱ دلار) و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل دارند. آنها ممکن است بار دیگر بر سد بالای ۱۶۸۰ دلاری غلبه کنند و سفر خود را تا ۲۰۰۰ دلار آغاز کنند. سطح ۱۸۰۰ دلار ممکن است یک مقاومت باشد، اما احتمال عبور از آن وجود دارد.

برای اینکه خرس ها دست بالا را به دست آورند، باید به شدت بفروشند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام آن شوند، جفت ETH/USDT می تواند به ۱۵۰۰ دلار سقوط کند و اگر این حمایت شکسته شود، در نهایت می تواند به ۱۳۵۲ دلار بازگردد.

BNB/USDT

معامله محدود BNB (BNB) بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۶ دلار) و مقاومت سربار ۳۱۸ دلار در ۲ فوریه به سمت بالا کاهش یافت.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگرچه خرس‌ها سود خود را در ۲ فوریه فروختند، اما این نشانه مثبتی است که خریداران اجازه ندادند قیمت به زیر سطح شکست ۳۱۸ دلار برسد. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا سطح ۳۱۸ دلار را به حمایت تبدیل کنند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت BNB/USDT می تواند تا ۳۶۰ دلار افزایش یابد. این به این دلیل است که هیچ مانع بزرگی بین آنها وجود ندارد.

اگر خرس ها بخواهند تجمع را متوقف کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷۶ دلار) سقوط کند.

XRP/USDT

XRP (XRP) دوباره از مقاومت ۰.۴۲ دلاری دوم فوریه سقوط کرده است که نشان می دهد خرس ها در تلاش برای دفاع از این سطح هستند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

قیمت بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۰ دلار) و ۰.۴۲ دلار فشرده شده است. افزایش تدریجی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. این شانس شکست ۰.۴۲ دلار را افزایش می دهد. در این صورت، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۵۱ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این افت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۳۷ دلار) نیز برسد.

ADA/USDT

تلاش خرس ها برای فرو بردن کاردانو (ADA) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۷ دلار) در ۱ فوریه شکست خورد. گاوها به شدت از سطوحی که دم بلند شمعدان دیده می شود دفاع کرده اند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

واگرایی منفی RSI به تضعیف حرکت اشاره دارد، در حالی که افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که خریداران مزیت را دارند. اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت ADA/USDT را به سمت مقاومت سربار در ۰.۴۴ دلار سوق دهند.

برعکس، اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، نشان می دهد که معامله گران ممکن است سود داشته باشند. این می تواند منجر به کاهش SMA 50 روزه (۰.۳۱ دلار) شود.

Doge/USDT

دم بلند Dogecoin (DOGE) در شمعدان ۱ فوریه نشان می دهد که گاوها به شدت این جهش را تا EMA 20 روزه (۰.۰۸ دلار) خریداری کرده اند. با این حال، خریداران نتوانستند این قدرت را ایجاد کنند و از سد ۰.۱۰ دلار خارج شوند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

جفت DOGE/USDT بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۰.۱۰ دلار گیر کرده است. افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که خریداران دارای یک مزیت جزئی هستند. اگر قیمت دوباره از متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد بر مقاومت ۰.۱۰ دلاری غلبه کنند. در این صورت، جفت می تواند تا ۰.۱۱ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۰۸ دلار) سقوط کند. این یک سطح کلیدی برای گاو نر است و اگر شکست بخورد، جفت می تواند ۰.۰۷ دلار را دوباره آزمایش کند.

Matic/USDT

Polygon (MATIC) از سطح شکست ۱.۰۵ دلار در ۱ فوریه افزایش یافت و در ۲ فوریه از ۱.۲۵ دلار عبور کرد.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

علامت مثبت این است که گاوها جای خود را به خرس ها نمی دهند و سعی می کنند قیمت را به سمت هدف ما یعنی ۱.۳۰ دلار سوق دهند. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر گاوها از آن عبور کنند، جفت MATIC/USDT می تواند به ۱.۷۰ دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت از سطوح فعلی کاهش یابد، جفت MATIC/USDT می‌تواند به ۱.۰۵ دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. این به این دلیل است که یک رالی در این سطح می تواند جفت ارز را برای چند روز در محدوده ۱.۰۵ تا ۱.۳۰ دلار نگه دارد.

مربوط: ماه بزرگ بیت کوین: آیا سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده معامله گران خرده فروشی آسیایی را شکست دادند؟

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) به حرکت صعودی خود ادامه می دهد و از سطح احساسات ۱۰۰ دلار در ۱ فوریه بالا می رود.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

جفت LTC/USDT ممکن است وارد یک اصلاح جزئی شود، اما گاوها می‌توانند یک افت تا EMA 20 روزه (۹۰ دلار) بخرند. اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد یا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، گاوها تلاش خواهند کرد تا روند صعودی خود را تا ۱۰۷ دلار ادامه دهند.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. چنین حرکتی نشان می دهد که گاوها ممکن است به سمت خروجی عجله کنند. سپس این جفت می تواند به ۸۱ دلار و سپس به ۷۵ دلار کاهش یابد.

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۲۱ دلار) در ۱ فوریه برگشت و مقاومت سربار ۶.۸۴ دلار در ۲ فوریه را شکست. شمعدان.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

یک علامت مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر خط مقاومت بشکند. این نشان می دهد که معامله گران به دنبال تبدیل این سطح به حمایت هستند.برای اینکه خریداران کنترل کنند، قیمت باید بالای ۷ دلار باقی بماند. پس از آن، جفت DOT/USDT می تواند تا ۸ دلار افزایش یابد و با مقاومت شدید فروشندگان روبرو شود.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل خود را دوباره به دست بگیرند، قیمت باید سریع‌تر از متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. سپس این جفت می تواند وارد مرحله اصلاح شود و تا ۵.۵۰ دلار سقوط کند.

AVAX/USDT

بهمن (AVAX) در ۲ فوریه بالاتر از مقاومت سربار در ۲۲ دلار شکست، اما هسته بلند کندل‌ها در روز نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال فروش در یک رالی هستند.

نمودار روزانه AVAX/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین های متحرک نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند، در حالی که واگرایی منفی RSI نشان می دهد که حرکت ممکن است در حال کاهش باشد. اگر خریداران امتیازات عمده ای از سطوح فعلی ندهند، احتمال شکست ۲۲ دلار بیشتر است. پس از آن، جفت AVAX/USDT می تواند تا ۳۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به ۲۰.۵۰ دلار کاهش یابد، می تواند به خط مقاومت برسد. خرس‌ها نمی‌توانند بدون سقوط جفت ارز در زیر این حمایت، برتری کسب کنند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا